Филмска верзија на цртаните филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Shery, 6 февруари 2012.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.113
  Пол:
  Женски
  Пораснавме со цртаниве, сега е време да ги видиме во реалноста

  Има филмска верзија на убавицата и ѕверот


  Црвенкапа


  Неколку верзии на Пепелашка
  http://www.youtube.com/watch?v=75n7bHomX38
  http://www.youtube.com/watch?v=vWhelh-gSA4
  http://www.youtube.com/watch?v=9OYFnuSMXiU

  Наскоро излегува филмската верзија на Снежана и 7-те џуџиња
  Еве трејлер
  http://www.youtube.com/watch?v=kpLVO396eHs

  Како ви се допаѓаат?
   

  Прикачени фајлови:

  • Beastly.jpg
   Beastly.jpg
   Големина на фајлот:
   227,6 KB
   Прегледи:
   299
  • Red Riding Hood.jpg
   Red Riding Hood.jpg
   Големина на фајлот:
   85,1 KB
   Прегледи:
   299
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.257
  Немам гледано ниеден досега. :tmi:
  Се токмев деновиве Red Riding Hood да го гледам, ама никако да дојде на ред. :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.394
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано Beastly и скоро сите римејка на пепелашка.
  Мене лично филмовите ми се каде каде полоши отколку самите цртани.
  Џабе потрошени милиони кога не внесуваат некакова новина, некаква иновативност.
  Мислам дека цела не филмот е на некој начин да ја продолжат приказната но нормално измениета, со ниви настани ликови, сценарио.
  Единствевно ми се допаднаThe Smurfs (2011), беше забавен и малку поразличен од цртанот.
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Ги имам гледано горенаведените и го чекам сега овој со Џулија Робертс.
  Повеќето ми се живо упропастување на цртаните. Прават ром-ком кој нема ама баш никаква уметничка вредност.
  Единствено ми се допадна Црвенкапа. Добра сценографија, добра глума и она што најмногу ми се допадна во филмов е што приказната за Црвенкапа е земена само како основа, а потоа однесена во потполно друга насока, во друга димензија.
  Тензично до самиот крај.
   
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Филмска верзија сум гледала од Заспаната убавица,Пепелашка,Снежана и многу дуги.Интересни ми се иако нешто се променети.Сакам да го гледам Црвенкапа, и во иднина ќе се потрудам да го најдам. :)
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Најубавата верзија на Пепелашка не сте ја ставиле.Многу ми е убав овој филм,најдобра верзија на цртан според мене.

  Ever After: A Cinderella Story
  http://www.youtube.com/watch?v=I3qTDGawWD4
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Филмски верзии на цртаните филмови гледани ми се само Bratz и Snow White and the Seven Dwarfs.
   
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.629
  Допаѓања:
  51.453
  Колку и да се добри, цртаните секогаш ќе се подобри фала богу :) Пепелашка не може да се изброи колку филмски римејкови има :tmi: Гледам не сте го спомнале Алиса во земјата на чудата. Мене тој ми се допадна. Хелена Б.К. беше предобра, многу ја сакав :D
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.324
  Пол:
  Женски
  Мислам дека само Каспер и фамилијата Адамс ги имам гледано (одлични се) и тоа сега скоро. Одвај го чекам Убавицата и ѕверот да излезе па да го гледам, а ќе ги погледнам и предлозиве погоре. :)
   
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.612
  Убавицата и ѕверот има веќе еден од пред две години мислам е
  Јас го гледав на премиерата во Синаплекс
  Многу е добар
  Ма да подобар би бил да е во 3Д
  Таквите филмови заслужуваат 3Д
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.324
  Пол:
  Женски
  Мислам на овој со Emma Watson. :) Мислам дека сега засега само трејлерот го пуштија па се чека премиера.
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.079
  Допаѓања:
  17.612
  Да, те сватив дека на новиот мислиш но сакав да ти кажам дека има веќе еден, ако не си го гледала, топло ти го препорачувам.
  Иначе новиот и јас со нетрпение го чекам :D
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.874
  Допаѓања:
  55.324
  Пол:
  Женски
  Епа штом е така, ќе го гледам, ти благодарам на препораката. :) Доста ми е од хорори и амерички глупости, на брат му ко му ја скршиле кичмата...ќе си ги гледам сега овие детскиве. :D
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.