1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмски грешки

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BeYourself, 11 декември 2010.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  2.939
  Понекогаш се случуваат ’Филмски Грешки’ кои се интересни..
  Можеме да ги видиме во многу филмови..
  Целта на темата е да ставаме видеа од Филмски Грешки (Муви Мистејкс) и да се смееме..
  (проверив, ама не најдов ваква тема, ако има или пак ако мислите дека темата не поттикнува дискусија, слободно модераторите нека ја стават во кантата) :)
  еве нешто од мене:
  http://www.youtube.com/watch?v=4RnVz7ECat0
  http://www.youtube.com/watch?v=s47keLxv8QY
   
 2. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.831
  На Hipica и BeYourself им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.831
 5. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
 6. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
 7. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.577
  Допаѓања:
  9.637
  И оној позади така го држи....а ми се чини и другите, ама не се гледа. Може некоја стратегија им е, не грешка :)
   
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.479
 9. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
 10. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  [​IMG]
  [​IMG]
  толку најде :D
   
 11. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Неможам да најдам линк :worried:
  На Саманта Ху мислам беше рекламата.
  Саманта на дечко и ( ваљда и е дечко ) му ги фрла алиштата од прозор, после снимаат кога паѓаат алиштата надоле и скроз друга боја беа |(
   
 12. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.024
  Пол:
  Женски
 13. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.484
  Допаѓања:
  2.939
 14. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.006
  Пол:
  Женски
  Петнаесет години после првиот „Титаник“ снимена е негова 3Д верзија во која режисерот Џејмс Камерон, како што изјавил сам, се обидел да ги исправи грешките почнувајќи од првото издание. Кога Камерон во 1997 година ја снимил оригиналната верзија со Леонардо Ди Каприо и Кејт Винслет, неколку десетина пати влегувале во длабокиот леден океан за да снимат одредени сцени.

  Камерон признал и како станал прилично опседнат со филмот, а новата 3Д верзија му овозможува да ги исправи сите грешки кои ги направил во оригиналот. Дали успеал во тоа, тешко е да знаете доколку вам не ви се познати грешките.

  Токму поради тоа ви ги претставуваме 15-те најголеми грешки направени во „Титаник“ во 1997 година, па вие проценете сами, откако ќе ја погледнете 3Д верзијата, дали Џејмс Камерон успеал во она што сакал.
  http://www.youtube.com/watch?v=MMXIe3Qh ... r_embedded
   
 16. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.916
  Пол:
  Женски
 17. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467