1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмски трансформации

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Hipster, 26 јануари 2013.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема ваква тема, ако грешам простете.
  Честопати сме биле сведоци на некои од нашите омилен актери/актерки да направат неверојатна трансформација за некоја улога дали во филм/серија небитно.
  Дали се постигнува тоа со шминка,маски, менување на комплетен физички изглед итн, сепак резултот е одлична трансформација,речиси и непретпознатливост на ликот.
  За оваа категорија се доделува и оскар.
  Кои се повпечатливите транформации кои вас ви оставиле впечаток, ви се допаднале и ве воодушевиле или пак обратно сметате дека се голема утка или се лошо реализирани.
  Мене нумеро уно ми е Ralph Fiennes – Harry Potter and the Goblet of Fire-Лорд Волдеморт
  [​IMG]
  Исто и една легендарна,
  Robin Williams – Mrs. Doubtfire
  [​IMG]
   
  На Hopeful, LilBaby, Mrs.Cuper и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.959
  Ииииии колкав нос имал овој, не сум го знаела актеров, за срамови фанов на ХП. :D

  Мене закон ми се Џони Деп и Џим Кери за трансформации. Овој вториов не ми по ќеиф, некако ме нервира кога глуми, ми се чепати, ама морам да кажам, секоја чест за трансформации. Дефинитивно не го може секој ова, овие имаат баш такви специфични фаци... за да си играш со нивните ликови. :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Hopeful, Mrs.Cuper и Hipster им се допаѓа ова.
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Дузи никад не е касно да се научи нешто плус, бај д веј Фајнс е брилијантен глумец.
  Јас па не го сакам Џони, ама имал нависитна добри трансформации.
  Од филмот Алиса во земјата на чудата исто и колешката негова беше многу добра
  Дури Helena Bonham Carter поише ми се допаѓа ака Red Queen
  [​IMG]
  И уште една што последна ептен ми фати за око, дури на крај памет која глумца е во прашање,
  Albert Nobbs, во истоимениот филм, ликот е овој,
  [​IMG]
  А кој го глуми,ни помалку ни повеќе познатата Курела Девил,(Glenn Close)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Абре маж ипол ја имаат направено, останав со подзината уста кога видов а кого се работи, немогуќе.
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.240
  Прво што ми текна е Шарлиз Терон во филмот Monster

  [​IMG]
   
  На AnaKarenina, JuLleE и Hipster им се допаѓа ова.
 5. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Одлична тема Хипстер :)
  Инаку се согласувам со твоето мислење дека Ralph Fiennes во улогата на Лорд Волдерморт е најдобра трансформација досега. Џони Деп и Џим Кери исто така имале добри трансформации, посебно Џони Деп кој многу добро знае како да се соживее со самиот лик.
  Исто така добри филмски трансформации имале и

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Meryl Streep
  [​IMG]
   
  На elimkd, theowndemon, Hopeful и 2 други им се допаѓа ова.
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  14.771
  Пол:
  Женски
  Никол Кидман, во The Hours.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Ииии, Роберт Дауни, црнец. Легендарно. :rofl:

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На elimkd, zhap4e, Hopeful и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  ^ уф да скоро непрепознатлива е
  [​IMG]
  Додека ми е свежо да продолжам со уште некои кои ми текна, па друг ден ќе коментирам кој биле најдобри а кој не ми се допаднале толку.
  Хит Леџер-Џокер
  [​IMG]
  И Christian Bale мислам дека ја има направено најневеројатна трансформација на тело :x
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Во the Machinist се згросив од неговото тело, ама буквално.
  Можеби не е со јака шмикна и со маски но да си играш со килажа за мене е уште повпечатливо.
  Добра трансформација во сите улоги скоро е како нов глумец, за тао треба храброст, секоја чест.
   
  На theowndemon, Neytiri, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.996
  Пол:
  Женски
  Прво што ми текна беше Бред Пит во The Curious Case of Benjamin Button
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На elimkd, zhap4e, BlackSwan5 и 4 други им се допаѓа ова.
 9. girl.9

  girl.9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2012
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  478
  Поубава ми беше со долга коса
  Ен Хетавеј
   

  Прикачени фајлови:

 10. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Jared Leto
  [​IMG]
  [​IMG]

  Аshton Кutcher и Steve Jobs
  [​IMG]
   
  На theowndemon и Hopeful им се допаѓа ова.
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Mене прво ми текна на оваа од игра на гладните оти пред некој ден го гледавме :D


  [​IMG]

  [​IMG]

  џим кери Bо Mаска :)


  Tom Hardy Bо DARK KNIGHT RISES :) бајааѓи се зедебели и набилда :)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  Мене најдобар за трансформации ми е Џони Дип:D:inlove:

  [​IMG]
   
  На iloveyou29, joy1 и Someonespecial им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.328
  Допаѓања:
  44.221
 14. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  11.699
  Допаѓања:
  148.696
  Пол:
  Женски
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Меѓу постарите беше Роберт Де Ниро во Raging Bull (1980) (8.2 на IMDB). За улогата се здебели околу 27-28 кг, а за неа доби и Оскар.
  download.jpg PDVD_248.jpg

  Од него повеќе се здебелил Винсент Д’Онофрио во Full Metal Jacket (1987), се поправил 31 кг.
  fat-vincent-d-onofrio.jpg
   
 16. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  935
  Пол:
  Женски
  who-said-it-will-turner-or-legolas.jpg

  Орландо Блум

  1. Will Turner, Pirates of The Carribean
  2. Legolas, Lord of The Rings, The Hobbit
   
 17. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.587
  Допаѓања:
  31.248
  Пол:
  Женски
  Џон Траволта rcKmOB9gcV-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg

  Робин Вилијамс 9y1So5nbVL-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg
  Рајан Рејнолдс 4txwlcU89r-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg

  Мерил Стрип dYR0h3rsrX-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg

  Џони Деп skOkGIwlje-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg
  Анџелина Џоли l7DX57looV-pred-i-potoa-fotografii-od-glumci-koi-napravile-neverojatni-transformacii-za-filmovi.jpeg
   
  На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
 18. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Дастин Хофман во Тутси!
  Tootsie.jpg