1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филм/Серија од кој/а сте научиле нешто...

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од sadangel, 16 јануари 2013.

 1. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Кои се филмовите или сериите што ве научиле на нешто?
  Кои ликови ве натерале да размислите и да се преиспитате за одредени работи?
  Постои ли филм кој после неговото гледање ве натерал да се почуствувале поразлични, помудри, можеби посреќни и позадоволни?
   
  На Jordanovska-K и Hipster им се допаѓа ова.
 2. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  121
  Еве јас ке почнам.... :)
  Јас од кога гледам 90210 новите епизоди сватив дека лугео не се толку добри како што изгледаат однадвор и сватив колку некои можат да бидат лоши и злонамерни исто така од серијава сватив дека нешто ако посакакуваш треба се што можеш да направиш за тоа да се оствари т.е. да се трудиш за тоа затоа што ништо не паѓа од небо ;).Освен тоа сериава ме тера да мечтаам како би било да сум јас во Америка и една од овие глумци :inlove: и ме тера еден ден кога ке бидам на факултет да отидам во Америка исто така и си го подобрувам англискиот,сега барем знам зашто го учам англискиов и колку ке ми треба понатака во животот :!: !!!
   
  На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.522
  Допаѓања:
  72.392
  Пол:
  Женски
  Pay it forward. Го гледав уште кога бев дете и до ден денес го паметам, а го гледав само еднаш. Едно дете ќе дојде до идеја да го промени светот, како? Ќе направи добро дело на тројца луѓе, тие тројца луѓе ќе треба да направат добро дело за уште тројца итн. Доста поучен филм, ми остави огромен впечаток, им го препорачувам на сите да го гледаат.
   
  На Jordanovska-K му/ѝ се допаѓа ова.