1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филм што никогаш нема да го заборавите

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Winter222, 19 јануари 2013.

 1. Winter222

  Winter222 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Епа насловот си кажува се.Кој е филмот што сте го гледале и никогаш нема да го заборавите и што е причината за тоа?На што ве асоцира и на краtко објаснете што се случувало.
  Јас не најдов слична тема ,но ако има delete
   
 2. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  400
  Допаѓања:
  287
  August Rush

  Не можам да опишам ни приближно како филмов прави да се чувствувам. Ми дава надеж дека ако имаш верба и желба можеш се да постигнеш. Едноставно филмов е убав, нема ни една маана, ништо што не би ми се допаднало. Веќе 4 години ми е прв на листата на омилени филмови и засекогаш ќе ми остане.

  Bridge to Terabithia

  Кога го гледам филмов ми доаѓа да си го извадам срцево. Буквално, во вистинска смисла на зборот, осеќам болка од внатре. Другарството ми го претстави во едно посебно, преубаво светло и ме натера да ги ценам сите кои ме сакаат, пред да ги изгубам.
  Сцените кога Џес плаче во шумата, и кога плаче легнат на клупата на часот по музичко, ме расплакуваат ненормално многу. Сосема се емпатирам со него во тие моменти.

  The Hunger Games

  Никогаш нема да ја заборавам целата трилогија. Се би дала да имам некоја толку храбра личност како Кетнис покрај мене, и човек кој толку многу знае да сака како Пита. Премногу сум внесена и опседната со целата приказна, што сигурна сум дека и кога ќе заврши цела оваа "еуфорија", уште 10 пати ќе ги прочитам книгите и ќе ги гледам филмовите (тогаш кога ќе излезат сите делови).
   

  Прикачени фајлови:

  На the.vampire.girl, MarchelineAmaru, sanja.burgundy и 2 други им се допаѓа ова.
 3. didi-to

  didi-to Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  2
  a walk to remember :inlove: :inlove:
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  A walk to remember...

  преубав филм...секој збор кажан за него е сувишен :)
   
 5. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.564
  Пол:
  Женски
  Listen to your heart :inlove: :inlove: :inlove:
   
 6. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Evem sensin, Tres metros sobre el cielo, The last song, A walk to remember, Dear John. :inlove:
   
 7. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.722
  Допаѓања:
  14.460
  Пол:
  Женски
 8. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 11167928_800.jpg
   11167928_800.jpg
   Големина на фајлот:
   184,4 KB
   Прегледи:
   153
 9. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  The girl with a dragon tattoo
  The girl who plays with fire
  The girl who kicked the hornet's nest
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.442
  Пол:
  Женски
  Pay it forward - од него најдобрата поука ја имам извлечено.
  Dude where is my car и Dumb and dumber - омилени комедии.
  The Notebook - филм кој ме тера да верувам дека љубов постои.
  Saw и Evil dead - најгадни хорори.
  Home alone - божиќниот филм од нашето детство.
   
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.421
  Допаѓања:
  31.839
  Пол:
  Женски
  The Longest Ride
  The Notebook
  Dear John
  The Last Song
  и не знам дали ова се рачуна како филм ама ај ќе споменам
  Hatfields &McCoys
   
 13. viktorxD

  viktorxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Машки
  Per.. (y) za The Longest Ride :D
   
 14. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Женски
 15. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Congo, Troy, The Dark Knight, The new Robinssons, Jurassic Park.
   
 16. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Има многу повеќе но овие би ги издвоила :)
  Forrest Gump
  The Shawshank Redemption
  The Reader
  Sleepers
  Nicholas' Gift
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  La piel que habito во оригинал или The skin I live in на Алмодовар и Relatos Salvajes (Wild tales).

  Нема да ви кажам зашто, во спротивно нема да имате потреба да ги гледате. Фантастични филмови. Длабоки со точно прецизирана поента и поука.

  Има и други филмови кои се назаборавно добри, ама овие два така ми се најсвежи во меморија.
   
 18. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  554
  Пол:
  Женски
  A walk to remember & The notebook = незаборавни..
   
 19. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.789
  Допаѓања:
  47.711
  Пол:
  Женски
  The silence of the lambs - маестралната глума на Anthony, тој налудникав поглед, на моменти заводнички поглед и маестрален мозок.

  Taxi driver- меланхоличниот глас на De Niro кој би го слушала постојано, ми се случува да го пуштам филмот и да затворам очи.

  The best offer- колекциите од сликите ми се врежаа во мисли, неговото заљубување во личност без да и го види лицето, да знаев дека кога и да помислам на филмов ќе ме обзема иста лутина никогаш немаше да го гледам
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Asistentkа

  Asistentkа Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2017
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  4.539
  Пол:
  Женски
  La vita è bella,
  American beauty,
  Flawless,
  Closer,
  The Truman Show
  Dangerous Liaisons,
  Death becomes her,
  The Thomas Crown Affair.