1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фимоза

Дискусија во 'Секс' започната од tetratka, 1 април 2012.

 1. tetratka

  tetratka Активен член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  што е фимоза и какви проблеми може да добие партнерката по секс??
   
 2. DorDior

  DorDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Фимоза е слепување на кожата кај главата на машкиот полов орган и нема никакви последици по неговата партнерка, туку само кај него. Се јавува болка, црвенило и отежнат однос, додека за партнерката тоа не менува ништо.
   
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  Прв пат слушам за фимоза. Ајде пообјаснете поубаво. :D
   
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
 5. m1989

  m1989 Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Фимоза е пропратена со константна иритација на главичката на пенисот (Балантидис)
  затоа што е потешко да се одржува хигиена, јас имав фимоза но веднаш по пубертетот мораше да ме обрежат за да можам нормално да функционирам сексуално а и да се избегне опасноста од посериозна инфекција.
   
 6. Darko80

  Darko80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  18
  Јас имав фимоза уште како мало дете и на 3 години сум обрежан. Не можев да вршам мала нужда оти кожичката беше премногу тесна. Да одговорам на прашањето, нема никакви проблеми тука кој што можат да се јават. Позитивното во тоа е што главата на пенисот е сува и повеќе ја надразнува вагината во сексуалните односи и за понежниот пол тоа причинува посебно задоволство.
   
 7. DebbieLegg

  DebbieLegg Популарен член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  361
  :rofl:
  Јас прочитав МИМОЗА, :o си помислив некоја нова поза,или нова сексуална ориентација :lol:
   
  На Anet4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anet4e

  Anet4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  26
  Хахахаха лелеее слатко ме изнасмеа :rofl:
   
 9. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  369
  Не е ништо страшно, се решава со обрежување, ама потоа малку главата на пенисот губи на чуствителност бидејќи е цело време откриена...ама и тоа не е нешто страшно, дури повеќето лекари препорачуваат обрежување (се разбира во стерилни услови)