Флеки и пеги на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од vesna.mk, 31 март 2012.

 1. vesna.mk

  vesna.mk Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Девојки дали сте имале искуство со кремата против флеки и пеги на Cydonia??
  Дали ја има во сите аптеки и дали знаете колку пари е?
  Поз <3

  [​IMG]
   
 2. rozy

  rozy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  120
  оваа чудо не сум го видел никаде но ако има ефект ке го купам па и 1000 ден да е :/
   
 3. oblace-belo

  oblace-belo Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Јас ја користев лани потрошив едно пакување и имаше некои резултати, не дека е нешто екстра ама имаше видно побелување.Не е скапа до 300 денари некаде беше ама сега неможам да ја најдам.Ми останува уште во Скопје, во претставништето за Cydonia да се јавам да прашам дали ја имаат, ако добијам било каква информација ќе пишам пак.
   
 4. laryla

  laryla Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  228
  Јас имам малку пеги на лицето уште од мала,под очите,на носот,кај образите малку.Порано многу ми пречеа,си набивав комплекси за тоа,ама сега сум по онака „ок“ со целава работа и не ми е толку важно.

  Блиските ми велат секси биле пегите,ама малку кога се како моите(не цело лице :lol: ).
  Незнам,ја сеуште сакам да ги оттргнам па што сака нека е.
  Има некои креми ама незнам колку се ефектни.Ај некој што има искуство со пегите нека ми каже,многу се нервирам. :envy: ;)
   
 5. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Јас земав една крема од орифлеим може 500 денари фрлив за таа, али сеуште нема некој резултат. Кога ќе ми се потроши ќе си купам крема Лала околу 100 денари била, ми кажа една девојка од форумов дека имала ефект :)
   
  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Сакам да ја деактиврам темава затоа што ме интересира кремава горе постирана од Ситонија дали ја има користено уште некој? Читам на српски форум многу ја бараат, ама не знам дали е ефективна. Ако ја користел некој или знае искуство на некој близок нека пише
   
 7. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.732
  Пол:
  Женски
  Ако мислиш на Лала јас ја знам како добра уште од времето :) Можеш да ја најдеш на пазар ,а може и да ја порачаш по некој од Србија. Исто така има и една добра крема на Леа за пеги и ја има во Зегин (другарка ми ја користи и е презадоволна)
   
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Конкретно мислев на оваа зеленава [​IMG]

  Инаку во аптека ја нема таа Лала а нема шенси да ставам крема од пазар , за Леа не најдов пофални зборови. За оваа на Сидонија пишува на нет дека е сосема на природна база и дека нема несакани дејства, ама незнам баш и колку има ефект.

  Инаку мене ми треба за да „избришам“ две флеки од сонце :(
   
 9. iren4e-baby

  iren4e-baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Доколку некој ја има користено оваа крема нека ми каже дали има некој ефект,дали ја има во аптеките и колку пари е...pozzz :)
   

  Прикачени фајлови:

  На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aleksandra1977

  Aleksandra1977 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  109
  Син ми, оваа година на одмор од базенот (да напоменам хотел со 5*), доби хиперпигментација на кожата. Мала дигресија-одбегнувајте ги базените, особено ако сте со мали деца. На лекар ми ја препорачаа кремата НеоСтрата, чини околу 1200 денари. Немаше никакви резултати. На крај сама почнав да го масирам со лимонов сок и сода бикарбона и потоа да го мачкам со крема која ја произведува една жена (составот е нешто на база свинска маст, кантарионово и невеново масло и сл), а чини 120 ден, и бојата на кожата речиси се изедначи.
   
 11. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Весна, јас ја зедов кремава од Космо пред неколку дена, 200 денари е, мачкам па ке видиме..
   
 12. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Може да ставите слика од Лала кремата неможам да ја најдам на Интернет.
   
 13. kukle95

  kukle95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  јас ја имам користено кремата помага но треба да се употрбува во есен и зима затоа што ја прави кожата прчуствителна и на лето крема со висок заштитен фактор
  иначе ја има во аптеки и е оклу 500 ден
   
 14. Sweetheart87

  Sweetheart87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  460
  ^^ Подобро земи си ја Лала кремата, чини смешни 100денари а дава ефект како за 1000 ден (ама споредба ти направив :D )

  Еве како изгледа

  [​IMG]
   
 15. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110

  НЕТОЧНО. Кремата во аптеки е 210 ден +/- некој денар
   
 16. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Јас ја имам користено таа крема и не ми помогна ич, сега користам една од орифлејм против пеги и влеки, помага ! :)
   
 17. srce-9

  srce-9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  958
  Пол:
  Женски
  јас имам пеги и тоа само на носето малку поблиску до очите, користев Лала но не ми помогна....:( некој друг совет, природен лек нешто...
   
 18. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  379
  Од сончање без крема добив пеги на грбот.
  А и со стискање на акни кои ми се појавија пред година, добив флеки и ужасен ми е грбот. Неможам да облечам блуза или фустан со разголен грб.
  Кажувајте некоја крема, ако воопшто постои мада се сомневам, оти ако имаше фајде од нешто, немаше и познатите да шетаат со флеки по телото пред камери.
   
 19. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.222
  Допаѓања:
  17.947
  Пол:
  Женски
  еуцерин even brighter крема ...почнав пред некој ден и одлична е 962ден во аптеки на загин...
   
 20. AnGeL4e009

  AnGeL4e009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  245
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено лала и можам да кажам дека ми помогна многу...ама престанав да ја користам пошто не била воопшто здрава затоа што имала внатре жива...и пак ми се вратија пегите...не ги имам многу , ама на лето од сонцето повеќе ми се познаваат...тоа е ...кој ги има со здравје да си ги носи..јас си се помирив...премногу комплекси си имам во врска со пегите..а сите ми велат дека ми биле супер..позаводливи... 8):D:angel: