1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флеки и пеги на лицето

Дискусија во 'Лице' започната од vesna.mk, 31 март 2012.

  1. vesna.mk

    vesna.mk Активен член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Девојки дали сте имале искуство со кремата против флеки и пеги на Cydonia??
    Дали ја има во сите аптеки и дали знаете колку пари е?
    Поз <3

    [​IMG]
     
  2. rozy

    rozy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    121
    оваа чудо не сум го видел никаде но ако има ефект ке го купам па и 1000 ден да е :/
     
  3. oblace-belo

    oblace-belo Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Јас ја користев лани потрошив едно пакување и имаше некои резултати, не дека е нешто екстра ама имаше видно побелување.Не е скапа до 300 денари некаде беше ама сега неможам да ја најдам.Ми останува уште во Скопје, во претставништето за Cydonia да се јавам да прашам дали ја имаат, ако добијам било каква информација ќе пишам пак.
     
  4. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Јас имам малку пеги на лицето уште од мала,под очите,на носот,кај образите малку.Порано многу ми пречеа,си набивав комплекси за тоа,ама сега сум по онака „ок“ со целава работа и не ми е толку важно.

    Блиските ми велат секси биле пегите,ама малку кога се како моите(не цело лице :lol: ).
    Незнам,ја сеуште сакам да ги оттргнам па што сака нека е.
    Има некои креми ама незнам колку се ефектни.Ај некој што има искуство со пегите нека ми каже,многу се нервирам. :envy: ;)
     
  5. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Јас земав една крема од орифлеим може 500 денари фрлив за таа, али сеуште нема некој резултат. Кога ќе ми се потроши ќе си купам крема Лала околу 100 денари била, ми кажа една девојка од форумов дека имала ефект :)
     
    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Сакам да ја деактиврам темава затоа што ме интересира кремава горе постирана од Ситонија дали ја има користено уште некој? Читам на српски форум многу ја бараат, ама не знам дали е ефективна. Ако ја користел некој или знае искуство на некој близок нека пише
     
  7. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Ако мислиш на Лала јас ја знам како добра уште од времето :) Можеш да ја најдеш на пазар ,а може и да ја порачаш по некој од Србија. Исто така има и една добра крема на Леа за пеги и ја има во Зегин (другарка ми ја користи и е презадоволна)
     
  8. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Конкретно мислев на оваа зеленава [​IMG]

    Инаку во аптека ја нема таа Лала а нема шенси да ставам крема од пазар , за Леа не најдов пофални зборови. За оваа на Сидонија пишува на нет дека е сосема на природна база и дека нема несакани дејства, ама незнам баш и колку има ефект.

    Инаку мене ми треба за да „избришам“ две флеки од сонце :(
     
  9. iren4e-baby

    iren4e-baby Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Доколку некој ја има користено оваа крема нека ми каже дали има некој ефект,дали ја има во аптеките и колку пари е...pozzz :)
     

    Прикачени фајлови:

    На AnGeL4e009 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Aleksandra1977

    Aleksandra1977 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    112
    Син ми, оваа година на одмор од базенот (да напоменам хотел со 5*), доби хиперпигментација на кожата. Мала дигресија-одбегнувајте ги базените, особено ако сте со мали деца. На лекар ми ја препорачаа кремата НеоСтрата, чини околу 1200 денари. Немаше никакви резултати. На крај сама почнав да го масирам со лимонов сок и сода бикарбона и потоа да го мачкам со крема која ја произведува една жена (составот е нешто на база свинска маст, кантарионово и невеново масло и сл), а чини 120 ден, и бојата на кожата речиси се изедначи.
     
  11. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    Весна, јас ја зедов кремава од Космо пред неколку дена, 200 денари е, мачкам па ке видиме..
     
  12. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Може да ставите слика од Лала кремата неможам да ја најдам на Интернет.
     
  13. kukle95

    kukle95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    јас ја имам користено кремата помага но треба да се употрбува во есен и зима затоа што ја прави кожата прчуствителна и на лето крема со висок заштитен фактор
    иначе ја има во аптеки и е оклу 500 ден
     
  14. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    ^^ Подобро земи си ја Лала кремата, чини смешни 100денари а дава ефект како за 1000 ден (ама споредба ти направив :D )

    Еве како изгледа

    [​IMG]
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158

    НЕТОЧНО. Кремата во аптеки е 210 ден +/- некој денар
     
  16. Angie.Angie

    Angie.Angie Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2012
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    9
    Јас ја имам користено таа крема и не ми помогна ич, сега користам една од орифлејм против пеги и влеки, помага ! :)
     
  17. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    јас имам пеги и тоа само на носето малку поблиску до очите, користев Лала но не ми помогна....:( некој друг совет, природен лек нешто...
     
  18. Markusa2

    Markusa2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    380
    Од сончање без крема добив пеги на грбот.
    А и со стискање на акни кои ми се појавија пред година, добив флеки и ужасен ми е грбот. Неможам да облечам блуза или фустан со разголен грб.
    Кажувајте некоја крема, ако воопшто постои мада се сомневам, оти ако имаше фајде од нешто, немаше и познатите да шетаат со флеки по телото пред камери.
     
  19. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.843
    Допаѓања:
    34.110
    Пол:
    Женски
    еуцерин even brighter крема ...почнав пред некој ден и одлична е 962ден во аптеки на загин...
     
  20. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам користено лала и можам да кажам дека ми помогна многу...ама престанав да ја користам пошто не била воопшто здрава затоа што имала внатре жива...и пак ми се вратија пегите...не ги имам многу , ама на лето од сонцето повеќе ми се познаваат...тоа е ...кој ги има со здравје да си ги носи..јас си се помирив...премногу комплекси си имам во врска со пегите..а сите ми велат дека ми биле супер..позаводливи... 8):D:angel: