1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флертување

Дискусија во 'Канта' започната од Boka.A, 16 септември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Што треба да поседуваш за да флертуваш некого ... или пак да му оставиш некаков впечаток ....

  Во однесување?
  Во облека?
  Во изглед?
  Во давање значење на некого ... ?
  Илиии?

  Имајте пријатен ден! :inlove: :* ;) :D :$
   
 2. PeachGirl

  PeachGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  2.072
  Пол:
  Женски
  Треба да крадеш погледи (затоа потенцирај ги очите :lol: ), но секако тоа не треба да биде пренападно. Кога ќе приметиш дека и тој ти возвраќа на погледот, наеднаш сврти се на другата страна прајќајќи му срамежлива насмевка :$
  Ако си похрабра, можеш преку келнерот да му пратиш пијачка, и да му наздравиш од далечина.
  Good luck ;)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.405
  Пол:
  Женски
  На BonitaSenorita66 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.