Форумџика на годината 2020

Фокс лајф (Fox Life)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BlackSwan5, 12 јули 2011.

 1. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Колку ја гледате и како ви се допаѓа оваа програма ? Мене ми се допаѓа и редовно ја гледам но морам да признаам дека порано некако даваа поинтересни серии (8 simple rules,According to Jim,Married with Children,Wicked wicked games и др) некако почнаа да го тупат со Yes dear,How I met your mother и слични серии кои не се воопшто смешни а ги даваат и по неколкупати на ден.Иначе моментално ги пратам Вовед во анатомија,Хоуп и Фејт и понекогаш Хаус.Како и да е интересна програма за оние кои ги гледаат америчките хит-серии.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  654
  Fox Life (Фокс лајф)

  Aко сум пред телевизор тогаш фокс лајф гледам. Ја зезнаа работата со обој српскиот превод, подобро е кога нема воопшто превод. Меѓу омилените серии ми се entourage, yes dear, spin city (поинтересен ми беше кога го даваа со Чарли Шин), gary unmarried, Dzoi.
  Најомразената серија ми е dead like me :devil:
   
  На attias и mileystar им се допаѓа ова.
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.055
  Пол:
  Женски
  Fox Life (Фокс лајф)

  ФоксЛајф ми е омилена телевизија, многу ретко некоја серија да не ја гледам, ги гледам сите по ред, се што даваат, сега некако немам многу време, претходно бев како телетекст за оваа програма.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  175
  Fox Life (Фокс лајф)

  Ги гледам Липстик Џангл, Хаус и Џои :D Топ е телевизијава кога ти е досадно
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Fox Life (Фокс лајф)

  Иако ретко гледам телевизија додека ја имав Fox Life на кабловската, таа беше еден од каналите на кои обавезно свртував да видам што има, ама за жал од телекалбел ја исклучија оваа програма како и неколку други што беа вредни за гледање.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 6. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Fox Life (Фокс лајф)

  foxlife и foxcrime наизменично го следам. На фокс лајф омилени ми се Вовед во анатомија, хоуп и фејт, Џои, Шепотач со духови, Липстик џангл а сношти начекав и едно шоу 20 против 40 ми се виде интересно.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Кај мене да дојдете кога и да сум дома секогаш е Fox Life пуштено.Мајка ми ништо друго неможе да гледа од мене ако не сум јас дома тогаш од татко ми.Но не ми се допаѓаат сите серии.Најмногу сакам да ги гледам Yes Dear,Hope and Faith,Joey,House,How I met your mother,Gary ...
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На attias и mileystar им се допаѓа ова.
 8. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  61
  Омилени ми се Вовед во анатомија и Др Хаус
   
  На attias му/ѝ се допаѓа ова.
 9. itgirl

  itgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  68
  Кога гледам тв, само фокс лајф се гледа :D

  Ги гледам How I met your mother, Grey's anatomy, Yes dear, Ally Mcbeal и другии :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.790
  Омилената моја програма, заедно со VH1. Кога гледам телевизија, најчесто тоа се сериите Фокс Лајф. Порано имав повеќе време, иако одев на училиште, но сега е лето и на плажа сум долго време, потоа надвор и така. Омилена ми е How I Met Your Mother, а другите што ги гледам се: House MD, Grey's Anatomy, Ghost Whisperer, Joey, Spin City, According To Jim и другии :D
   
  На MotherMonsterI, mileystar и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 11. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  1.849
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам програмава. Даваат интересни серии, но мразам кога ги мешаат. Прва сезона, трета сезона, втора сезона.. како ќе им дојде. Инаку, најмногу ми се допаѓаат Joey, Yes Dear, How I Met Your Mother, Ghost Whisperer, Hope & Faith, а сега и Surviving Suburbia. :)
   
 12. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  На Фокс лајф ги гледам Ghost whisperer и According to Jim кога имам време :D :D
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.774
  Кога го уклучувам телевизорот, го уклучувам за да пуштам Фокс Лајф. Дури (додека бев Скопје) кога ќе си дојдев за викенд дома првата вечер имав филмски маратон на Фокс Лајф поради тоа што ја немав на кабелската во Скопје :D Кога би можела, цел ден би седела пред телевизор и би гледала серии на оваа програма. За мене нема нешто порелаксирачко.
  Јас се извинувам што вака директно ќе се обратам, ама ако овие не се смешни, епа не знам кои. Особено How I Met Your Mother.
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.198
  Допаѓања:
  49.486
  Пол:
  Женски
  Јас ако пуштам тв нон-стоп е на фокс лајф. Сите серии се интересни, ме нервира само што не им се знаат сезоните, се им е измешано. Најчесто на нет ги догледувам.
   
 15. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  716
  Ми беше поставена на 33че пред да одам на одмор, сега веќе ја нема, се изместило нешто или ја прекинале? :^) Инаку имам кабловска од CableTel
   
 16. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  Ja obozavam...prvo sednuvanje pred TV i normalno Fox life :) Inaku omileni mi se How i met your mother, Yes dear i Hope&Faith ;)
  [mod-kirilica:31mvbhhx][/mod-kirilica:31mvbhhx]
   
 17. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879
  Хехе и моментално Fox Life на TV е пуштена :) Значи, просто ја обожавам програмава.
  Сега за сега, најомилени серии ми се Yes Dear, Joey, Dr. House, How I meet your mother...
   
 18. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.585
  Допаѓања:
  19.050
  Пол:
  Женски
  Знае некој во колку часот ги даваат Очајни домаќинки и дали почнаа со 6та сезона?
  А Вовед во анатомија мислам дека се многу назад, ги имам гледано на А1 тие епизоди...
   
 19. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Очајни домаќинки даваат само сабота и недела во 19:30, и мислам дека оваа што сега ја емитуваат е 6тата сезона, последно јас што гледав беше кога Дејв ги киднапира Сузан и ЕмЏеј, многу добра епизода. Да се вратам на темата Fox life, најчесто гледам Joey, Grey's anatomy, Desperate Housewifes, всушност ако нема што да се прави во текот на денот, гледам се. Загледав пред една недела некое шоу од типот 20s vs. 40s каде девојки од 20 години наспроти жени од 40 години се борат за да го освојат вниманието на еден 30 годишен тенисер мислам дека беше. Тоа ми остави некој впечаток.
   
  На anabela931 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
 20. TammY1oo

  TammY1oo Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Fox life гледав цело време, но некако порано даваа поинтересни серии, а и тие што ги даваат како на пример how i met your mother цело време ги вртат истите 3,4 сезони.. па затоа земав и си ги изгледав сите на интернет :D