1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фокс лајф (Fox Life)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од BlackSwan5, 12 јули 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Колку ја гледате и како ви се допаѓа оваа програма ? Мене ми се допаѓа и редовно ја гледам но морам да признаам дека порано некако даваа поинтересни серии (8 simple rules,According to Jim,Married with Children,Wicked wicked games и др) некако почнаа да го тупат со Yes dear,How I met your mother и слични серии кои не се воопшто смешни а ги даваат и по неколкупати на ден.Иначе моментално ги пратам Вовед во анатомија,Хоуп и Фејт и понекогаш Хаус.Како и да е интересна програма за оние кои ги гледаат америчките хит-серии.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  2. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Fox Life (Фокс лајф)

    Aко сум пред телевизор тогаш фокс лајф гледам. Ја зезнаа работата со обој српскиот превод, подобро е кога нема воопшто превод. Меѓу омилените серии ми се entourage, yes dear, spin city (поинтересен ми беше кога го даваа со Чарли Шин), gary unmarried, Dzoi.
    Најомразената серија ми е dead like me :devil:
     
    На attias и mileystar им се допаѓа ова.
  3. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Fox Life (Фокс лајф)

    ФоксЛајф ми е омилена телевизија, многу ретко некоја серија да не ја гледам, ги гледам сите по ред, се што даваат, сега некако немам многу време, претходно бев како телетекст за оваа програма.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Fox Life (Фокс лајф)

    Ги гледам Липстик Џангл, Хаус и Џои :D Топ е телевизијава кога ти е досадно
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  5. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Fox Life (Фокс лајф)

    Иако ретко гледам телевизија додека ја имав Fox Life на кабловската, таа беше еден од каналите на кои обавезно свртував да видам што има, ама за жал од телекалбел ја исклучија оваа програма како и неколку други што беа вредни за гледање.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  6. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Fox Life (Фокс лајф)

    foxlife и foxcrime наизменично го следам. На фокс лајф омилени ми се Вовед во анатомија, хоуп и фејт, Џои, Шепотач со духови, Липстик џангл а сношти начекав и едно шоу 20 против 40 ми се виде интересно.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Кај мене да дојдете кога и да сум дома секогаш е Fox Life пуштено.Мајка ми ништо друго неможе да гледа од мене ако не сум јас дома тогаш од татко ми.Но не ми се допаѓаат сите серии.Најмногу сакам да ги гледам Yes Dear,Hope and Faith,Joey,House,How I met your mother,Gary ...
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На attias и mileystar им се допаѓа ова.
  8. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
    Омилени ми се Вовед во анатомија и Др Хаус
     
    На attias му/ѝ се допаѓа ова.
  9. itgirl

    itgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    68
    Кога гледам тв, само фокс лајф се гледа :D

    Ги гледам How I met your mother, Grey's anatomy, Yes dear, Ally Mcbeal и другии :)
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  10. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Омилената моја програма, заедно со VH1. Кога гледам телевизија, најчесто тоа се сериите Фокс Лајф. Порано имав повеќе време, иако одев на училиште, но сега е лето и на плажа сум долго време, потоа надвор и така. Омилена ми е How I Met Your Mother, а другите што ги гледам се: House MD, Grey's Anatomy, Ghost Whisperer, Joey, Spin City, According To Jim и другии :D
     
    На MotherMonsterI, mileystar и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  11. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам програмава. Даваат интересни серии, но мразам кога ги мешаат. Прва сезона, трета сезона, втора сезона.. како ќе им дојде. Инаку, најмногу ми се допаѓаат Joey, Yes Dear, How I Met Your Mother, Ghost Whisperer, Hope & Faith, а сега и Surviving Suburbia. :)
     
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    На Фокс лајф ги гледам Ghost whisperer и According to Jim кога имам време :D :D
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Кога го уклучувам телевизорот, го уклучувам за да пуштам Фокс Лајф. Дури (додека бев Скопје) кога ќе си дојдев за викенд дома првата вечер имав филмски маратон на Фокс Лајф поради тоа што ја немав на кабелската во Скопје :D Кога би можела, цел ден би седела пред телевизор и би гледала серии на оваа програма. За мене нема нешто порелаксирачко.
    Јас се извинувам што вака директно ќе се обратам, ама ако овие не се смешни, епа не знам кои. Особено How I Met Your Mother.
     
    На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Јас ако пуштам тв нон-стоп е на фокс лајф. Сите серии се интересни, ме нервира само што не им се знаат сезоните, се им е измешано. Најчесто на нет ги догледувам.
     
  15. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Ми беше поставена на 33че пред да одам на одмор, сега веќе ја нема, се изместило нешто или ја прекинале? :^) Инаку имам кабловска од CableTel
     
  16. Tanjich

    Tanjich Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    64
    Ja obozavam...prvo sednuvanje pred TV i normalno Fox life :) Inaku omileni mi se How i met your mother, Yes dear i Hope&Faith ;)
    [mod-kirilica:31mvbhhx][/mod-kirilica:31mvbhhx]
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Хехе и моментално Fox Life на TV е пуштена :) Значи, просто ја обожавам програмава.
    Сега за сега, најомилени серии ми се Yes Dear, Joey, Dr. House, How I meet your mother...
     
  18. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Знае некој во колку часот ги даваат Очајни домаќинки и дали почнаа со 6та сезона?
    А Вовед во анатомија мислам дека се многу назад, ги имам гледано на А1 тие епизоди...
     
  19. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Очајни домаќинки даваат само сабота и недела во 19:30, и мислам дека оваа што сега ја емитуваат е 6тата сезона, последно јас што гледав беше кога Дејв ги киднапира Сузан и ЕмЏеј, многу добра епизода. Да се вратам на темата Fox life, најчесто гледам Joey, Grey's anatomy, Desperate Housewifes, всушност ако нема што да се прави во текот на денот, гледам се. Загледав пред една недела некое шоу од типот 20s vs. 40s каде девојки од 20 години наспроти жени од 40 години се борат за да го освојат вниманието на еден 30 годишен тенисер мислам дека беше. Тоа ми остави некој впечаток.
     
    На anabela931 и Tajnaotrovna им се допаѓа ова.
  20. TammY1oo

    TammY1oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Fox life гледав цело време, но некако порано даваа поинтересни серии, а и тие што ги даваат како на пример how i met your mother цело време ги вртат истите 3,4 сезони.. па затоа земав и си ги изгледав сите на интернет :D