Фонтана

Дискусија во 'Дом' започната од Sesil, 28 јули 2020.

 1. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.183
  Допаѓања:
  120.887
  Пол:
  Женски
  Решивме да искористеме делче од дворот за фонтана, па ме интересираат некои работи...

  Дали камењата со кои би била ѕидана/составувана треба да си ги собереме ние или наше е само да најдеме мајстор па тој да среди се?
  Пумпа и светла за фонтана од каде?
  Како се движат цените на фонтаните?
  Некоја идеја за фонтана на 2-3 нивоа?