1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумски квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sweetlove_0312, 15 октомври 2019.

 1. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  11.540
  Пол:
  Женски
  Здраво, немам сретнато ваква игра на форумов и баш ми текна интересна идеа и полна со забава.
  Тоа што треба да се прави е следното: Поставувам јас прашања за мене и ви давам 3 понудени одговори да го одберете точниот. Прашањата се поставуваат на било какви теми. Кога некој ќе го погоди одговорот, тогаш пишувам јас кој е точниот одговор и кој е победникот. Понатаму тој ќе постави прашање и другите треба да го одговорат на ист начин. :D
  Ова на некој начин е и кој колку знае за тебе од што си пишувал/а во форумот. :)
  Доколку ви се допаѓа приклучете се и нека почне забавата. :party:
  Еве јас ќе почнам.

  Којa ми е омилена серија?
  • Grey's Anatomy
  • Game of Thrones
  • Stranger Things
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  6.502
  Пол:
  Машки
  Game of Thrones 8)
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
 4. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  11.540
  Пол:
  Женски
  Game of thrones е одговорот
  Сега @Bratot треба да поставиш прашање како што поставив јас и други да погодат.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.767
  Пол:
  Женски
  Ајде јас ќе прашам. :D

  Кое ми е омилено кафе?

  ● Нес
  ● Капучино
  ● Црно (турско)
   
 6. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.306
  Допаѓања:
  16.938
  Пол:
  Женски
  Капучино.
  ?

  Каква личност сум позади екран спрема мислењата?
  -Арогантна и игнорантна
  -Нарцисоидна
  -И двете
  -Ниту едно

  Џоук он ми, не се зема на (толку) сериозно колку што изгледа:*:
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  И двете
   
 8. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.306
  Допаѓања:
  16.938
  Пол:
  Женски
  Сметам дека точен одговор е првиот поуден само. :d:

  Сепак, твоето прашање? Го заборави.
   
 9. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Мој најголем страв/ фобија е :
  1. Висина
  2. Мрак
  3. Пајак
   
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  14.772
  Пол:
  Женски
 11. Just.do.it

  Just.do.it Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2019
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.415
  Пол:
  Женски
  Точно
   
  На Sejfullai му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.767
  Пол:
  Женски
  @Snow-Star Црно (турско). :D

  Пајак.

  Омилена тема на форумов ми е...?

  - СДК
  - ФМЌ
  - Фото натпревар
   
  На Snow-Star му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  14.772
  Пол:
  Женски
  Јеј!
  Активност во која највеќе уживам:
  1.Јавање коњ
  2.Седење на трева во природа со убаво друштво и пиво
  3.Балет
   
 14. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.976
  Допаѓања:
  17.762
  Пол:
  Женски
  Под број 2 ?

  Која фаца најмногу ја хејтам:
  1.Љиља
  2.Љиља
  3.Љиља
   
  На Tajnaotrovna и joy1 им се допаѓа ова.
 15. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  14.772
  Пол:
  Женски
  Да.
   
 16. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.407
  Пол:
  Женски
  ФМЌ.

  Што сакам да правам во слободно време?
  - читање книга
  - прошетки во природа
  - гледање серија
   
  На Purplelilac му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mazikeen

  mazikeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.423
  Пол:
  Женски
  Читање книга ?

  Мојот омилен дел од денот е:
  - Утро 5 до 12ч
  - Ден 12 до 18ч
  - Вечер 18 до 00ч
  - Ноќ 00 до 5ч
   
 18. unike

  unike Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Вечер 18 до 00 ч
   
 19. unike

  unike Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Moja omena boja ?
  -Rozeva
  -Zolta
  -Plava
  -Zelena
   
 20. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.353
  Пол:
  Женски
  Плава