1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумски митови и легенди

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Offspring, 27 декември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  Да издвоиме некои од Великаните, сите се согласивме дека н.а.т.а.ш.а е нов левел во тролањето, членка која си ја изрежира својата смрт, во далечната 2011 година и го зави форумот во црно. Малку фалеше да ѕвониме во амбасада да прашаме дали Македонски граѓанин загинал во Италија, а почна да смрди работата кога на ниедни вести никој не извести за такво нешто.
  Потоа постарите членови ќе се сетат и согласат дека почесно место во алејата на великаните треба да има и членката што не се бричеше под мишки, а исто многу ја палело кога партнерот ја лижел таму таква неизбричена :worried:

  Имаше пак и еден машки упорен член на времето со ник Децибел. Кога го банираа се зачлени повторно под ник Децицрн. И едно од најсмесните мислења на форумов евр, беше од Мерлинка која напиша „ако се врати со ник Децизелен сигурно нешто ќудно му се случило„.

  Имаше и исто еден машки член срцоломац Мистери, бркаше и муваше женски одовде. После па и на некој фестивал се појави. На крајот се заљуби и излезе видео дека јавно женска му ја запросил.

  А кога веќе спомнав срцоломац, ви текнува ли на Срцекрсацка? Не сум приметила дали е активна сеуште со нејзините љубовни есеи.

  ....

  To be continued...
   
  На Oxymoron, karak, Hipster и 48 други им се допаѓа ова.
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  Уште една форумска легенда ќе ви прераскажам од дамнешните времиња, кога притица измисли дека е внука на Сашо Мијалков и дека на сите нас овде може да ни го открие идентитетот.
  Исто и приказната дека се сексала со Дадо Полумента.

  Е а имаше и една што се фалеше колку е спремен дечко и во кревет со цело име и презиме.
   
  На SummerGirl, Oxymoron, karak и 21 други им се допаѓа ова.
 3. simonka93

  simonka93 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  3.070
  Допаѓања:
  70.066
  Сега се сетив и на Виши, жената што се караше/смируваше со мажот и свекрвата, па ја бркаа, па се врати, па и трудна остана на крај :rofl:
   
  На SummerGirl, ku4ence, Antebellum и 27 други им се допаѓа ова.
 4. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.370
  Пол:
  Женски
  Сега беше пак тука пред месец дена се жалеше од свекрвата дека ја терала грав да јаде, ама ја банираа...Еве од темата за банирани.

  • AURUA - дупли профил на vichy 13.11.2017)

  Ако се работи за истата (lalala)


  Други форумски легенди Адина што оставаше слики од туѓо трудничко меше, а подоцна туѓо бебе... и... Мама25 што живееше во светот на бајките со деца од списание и украдени слики од патувања.
   
  На SummerGirl, ku4ence, Mari* и 18 други им се допаѓа ова.
 5. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Исто така како еден од форумските легенди ќе го споменам и Елементал. Машки член кој беше многу интелигентен и сите со радост и восхитување го читавме секој негов пост.
  Репер беше за паметно машко, еден од поомилените ликови и сон за секоја девојка се додека не се испостави дека Елементал да ти бил женско.
  Не знам што се случило точно и како бил разоткриен не бев толку активна тој период.
  Кој е запознаен, нека ме надополни.
   
  На SummerGirl, ku4ence, Oxymoron и 28 други им се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  НЕ ЗАЕБАВАЈ ХАХАХАХА THEY SEE ME TROLLIN' THEY HATTIN'

  Ви текнува на таа што се самозадоволуваше со бастунот на дедо и? :rofl::rofl::rofl::rofl:

  НЕМА ШАНСИ!
  Стварно ова?
  Ајде кој знае повеќе, леле ќе си умрам, Елементал бил женско :rofl::rofl::rofl: Чекајте бе, тој се запознаваше и во живо со луѓе одовде? Или се лажам?:D
   
  Последна измена од модератор: 28 декември 2017
  На SummerGirl, ku4ence, Hipster и 20 други им се допаѓа ова.
 7. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Јас многу добро се сеќавам дека некаде се дискутираше за ова, мислам дека не сум грешка. А доколку сум многу се извинувам за дезинформациите. :D:D
  И јас бев во шок кога дознав.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  51.753
  Say what? :o Јас на ова не се сеќавам :|

  Срцекршачка беше топ бе :D
   
  На Skorpija25, 1209, ivi1987 и 14 други им се допаѓа ова.
 9. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.522
  Допаѓања:
  133.883
  Поискрен од неа, здравје. :D
  Она и нејзините љубови.
   
  На Skorpija25, Someonespecial, calliope и 13 други им се допаѓа ова.
 10. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  И филџани :!:
   
  На SummerGirl, Mari*, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.554
  Допаѓања:
  31.039
  Пол:
  Женски
  Леле ми текнува на ова, нешто и совети бараше (facepalm)
  За Елементал не сум прочитала дека бил/а женско, можеби...Ама знам со многу членки контактираше.
  Стварно фали срцекршачка со нејзините постови...

  Ах носталгија :D
   
  На SummerGirl, SeaMermaid, Jas! и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  Сега отворив во Банирани корисници, ви текнува на една Juksela? Мислам оти најупорен баниран член беше, незнам како не ја мрзеше да мисли нови мејлови

  • juksela – злоупотреба на четот (31.01.2011).
  • jukselaa, jukselaaa, shastrie... – алтернативни профили на juksela (05.02.2011
  martina-srcus мислам пти беше таа со влакната под мишки.
   
  На SummerGirl, Arthur, ivi1987 и 5 други им се допаѓа ова.
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.775
  Допаѓања:
  20.653
  Пол:
  Женски
  Јас кога се вратив на форумов одма срцекршачка ја побарав ама ја нема :(

  Инаку зашто и јас сега дознавам дека елементал бил женско :x
   
  На ivi1987, Jas!, Читател и 3 други им се допаѓа ова.
 14. forumce

  forumce Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  5.661
  Допаѓања:
  28.254
  Пол:
  Женски
  А јас па се чудев дека ја снема оваа.
   
  На kukla21, blackwave, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Срцекршачка и темата што би му кажале. :D

  Само по себе е мит.
   
  На Skorpija25, esperansa777, Espadrila и 18 други им се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  @Lolipop23
  пази ова

  само ме интересира лилипут 23 дали знаеш кога е дадено последното мислеље на оваа иста тема некаде во фебруари колку што видов и таа е неактивна и треба да се брише неможе тема неактивна толкав период и понатаму да стои.

  ЛИЛИПУТ 23

  @martina-srcus
   
  На SummerGirl, Annath, Jas! и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  За оваа срцекршачка зборувате? :hai:
  upload_2017-12-27_23-6-10.png
   
  На Justicija, Arthur, Annath и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  Што се случи со окцензи?
   
  На SummerGirl, ku4ence, daylight и 2 други им се допаѓа ова.
 19. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  6.313
  Допаѓања:
  56.515
  Пол:
  Женски
  Ве читам два дена со дешавки од минатото и дури сега ја спомнавте срцекрсацка... срам да ви е... :D
  Легенда.
   
  На Espadrila, Annath, blueeparadise и 12 други им се допаѓа ова.
 20. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.522
  Допаѓања:
  133.883
  Банирана е.
   
  На CameliaMiller и buba4e89 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.