1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџиката *** ја замислувам...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од NovusOrdoSeclorum, 29 декември 2020.

 1. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
  Отсекогаш ми била јака страна имагинацијата, а на толку муабетење, не можам а да не создадам слика како изгледа одредена форумџика.
  Помошни средства ми се никот и сликичката. :)

  Играта е следна:
  Прикачувам слика и ја тагирам форумџиката и оној кој се сложува со мене ми го лајка коментарот.

  *најдобро е фотографиите да бидат од познати личности или сцени од филмови, а да не бидат од приватни галерии, чии права на користење се дискутабилни.

  *фотографиите не смеат да бидат со навредлива содржина, со цел да се деградира членката.

  Да почнеме, еве јас. :)
   
  Последна измена: 29 декември 2020
 2. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • unnamed.jpg
   unnamed.jpg
   Големина на фајлот:
   50,6 KB
   Прегледи:
   31
  На Snowflake97 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 3. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски

  Прикачени фајлови:

  • leon1.jpg
   leon1.jpg
   Големина на фајлот:
   26,2 KB
   Прегледи:
   35
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.408
  Допаѓања:
  6.019
 5. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  934
  Допаѓања:
  9.909
 6. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
  На Tajnaotrovna и Herrera им се допаѓа ова.
 7. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.128
  Допаѓања:
  26.853
  На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.128
  Допаѓања:
  26.853
  На tinka-mace, NovusOrdoSeclorum и GirlRose им се допаѓа ова.
 9. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.128
  Допаѓања:
  26.853
  @Biljarkata
  Сигурна сум дека не изгледаш реално вака, ама прва асоцијација ми е секогаш и таква ми е репрезентацијата виртуелна во глава :D

  [​IMG]
   
  На Nigredo Odor, sweet-cherry, Осе и 16 други им се допаѓа ова.
 10. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.128
  Допаѓања:
  26.853
  @DAngel
  За тебе знам дека имаш зелени очи и мислам дека те имам читано дека си со џинџер коса, па ова е најблиску што можев да најдам :D
  [​IMG]
   
  На thelittle17, theowndemon и NovusOrdoSeclorum им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.695
  Допаѓања:
  73.707
  Пол:
  Женски
  Имаше и ваква иста, само не знам како и' беше насловот
   
  На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.918
  Иста јас :D косава ко од мене да си ја симнала :D
  Само што веќе не сум Џинџер, ама нема везе, пак ќе се офарбаме :rofl:
   
  На thelittle17, NovusOrdoSeclorum и Celltica им се допаѓа ова.
 13. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  1.044
  Допаѓања:
  2.267
  Пол:
  Женски
 14. Celltica

  Celltica Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  4.128
  Допаѓања:
  26.853
  Оh I wish. Ја обожавам Деби :D
  Готово од денес влагам во филм дека таков вајб оставам :D :D :D
   
  На NovusOrdoSeclorum му/ѝ се допаѓа ова.
 15. AngIv

  AngIv Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  823
  Допаѓања:
  8.871
 16. sunshinebabe

  sunshinebabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2020
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  6.301
  Пол:
  Женски
  На Anie93, Celltica и tinka-mace им се допаѓа ова.
 17. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.463
  На sunshinebabe му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Beautiful Dreams

  Beautiful Dreams Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2022
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  1.922
  Пол:
  Женски
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  13.320
  Допаѓања:
  41.805
  Пол:
  Женски
  У моментов пушам цигара и тоа баш у лева рака ми е хахаајј
  Close enough
   
 20. Arkann

  Arkann Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2022
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Машки
  Visoka slaba so dve cigari :))
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.