Форумџика на годината 2012: Doozy

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 20 ноември 2012.

?

Која форумџика ја одбележа 2012 година? (може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 4 декември 2012.
  1. teddybear

    32 глас(а)
    6,0%
  2. Trendafilka

    181 глас(а)
    34,0%
  3. kravce

    44 глас(а)
    8,3%
  4. Lilit

    72 глас(а)
    13,5%
  5. ljubam

    146 глас(а)
    27,4%
  6. ludoto19

    56 глас(а)
    10,5%
  7. Lux

    30 глас(а)
    5,6%
  8. marama

    71 глас(а)
    13,3%
  9. RainBow

    25 глас(а)
    4,7%
  10. rossonerka

    30 глас(а)
    5,6%
  11. Shelea

    34 глас(а)
    6,4%
  12. Snow-Queen

    88 глас(а)
    16,5%
  13. anabel-a

    89 глас(а)
    16,7%
  14. AnaKarenina

    70 глас(а)
    13,1%
  15. Annath

    61 глас(а)
    11,4%
  16. Ariel

    25 глас(а)
    4,7%
  17. calliope

    44 глас(а)
    8,3%
  18. Doozy

    186 глас(а)
    34,9%
  19. Gordana10

    50 глас(а)
    9,4%
  20. julie77

    14 глас(а)
    2,6%
Дозволен е избор на повеќе опции
  1. Femina

    Femina Администратор Член на тимот

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    1.192
    Форумџика на годината е:
    Doozy

    Честитки до сите номинирани. :bow:

    Како што најавивме претходно, решивме оваа година малку да го зголемиме „фондот“ на награди :lol:, па... ТА-ДАМ:

    Doozy
    Часовник Just Cavalli    Trendafilka
    Часовник Guess    ljubam
    Часовник Guess    Честитки!


    Номинирање и гласање – ЗАВРШЕНО

    Форумџиките кои се подолго време со нас веројатно знаат дека по повод роденденот на Фемина, дојде време да го организираме третиот по ред избор „Форумџика на годината“. :party:

    Традиционално, форумџиката на годината ќе добие подарок – изненадување. Не толку традиционално, ќе доделиме уште два вредни подарока!    Изборот ќе се одвива во 2 фази:

    1. Номинации. Периодот за номинирање ќе трае до 26.11.2012.
      • [*]Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики (не можете да се номинирате самите).
        [*]Испраќајте ги номинациите преку лична порака на femina.
        [*]Можете да номинирате само членови кои имаат над 500 мислења.
    2. Гласање. Гласањето ќе трае од 27.11.2012 до 04.12.2012.
      • [*]20-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
        [*]Секој член ќе може да избере по 3 форумџики за кои ќе го даде својот глас (анонимно).
        [*]Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2012-та година и ќе добие подарок.
     

    Прикачени фајлови:

    • femina-podaroci.jpg
      femina-podaroci.jpg
      Големина на фајлот:
      45,5 KB
      Прегледи:
      3.882
    • guess3.jpg
      guess3.jpg
      Големина на фајлот:
      94,8 KB
      Прегледи:
      1.691
    • guess2.jpg
      guess2.jpg
      Големина на фајлот:
      172,7 KB
      Прегледи:
      1.691
    • just-cavalli1.jpg
      just-cavalli1.jpg
      Големина на фајлот:
      54,7 KB
      Прегледи:
      1.692
    На ivy531, ocila, Foreveryoungiwannabe и 59 други им се допаѓа ова.
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.268
    Допаѓања:
    14.955
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    :clap: femina...убаво е што традиционално си правите вакви работи.
    Да даде господ секоја година се повеќе активни форумџики да имаме.

    п.с. веднаш ќе гласам и јас сега
     
  3. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    2.300
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    И јас предложив три форумџики. :)
     
  4. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.889
    Форумџика на годината 2012

    А три треба или само една?

    И испраќаш лична порака на femina ;)
     
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    15.206
    Допаѓања:
    74.735
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    Најмногу три.
    Ако сакаш можеш и една, две, ама не смееш повеќе од три да номинираш.
     
  6. LittleFairy

    LittleFairy Популарен член

    Се зачлени на:
    30 април 2012
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.934
    Форумџика на годината 2012

    Фала :$ :angel:
    п.с - гласав :)
     
  7. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    7.794
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    Гласав. :)
     
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.154
    Допаѓања:
    5.702
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    И јас предложив. :wasntme:
     
  9. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.891
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    И јас си ја завршив работата :wasntme: :lol:
     
  10. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.181
    Форумџика на годината 2012

    И јас предложив. :)
     
  11. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.111
    Допаѓања:
    8.851
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    Тежок е изборот, а и има голема конкуренција.
    Сите ми се мили и секој заслужува на свој начин.
    Со среќа на сите :wasntme: !!!
     
    На ocila и pamelche им се допаѓа ова.
  12. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    681
    Форумџика на годината 2012

    И јас гласав :)
    Со среќа на сите :)
     
  13. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Форумџика на годината 2012

    Гласав :D :bow: :bow: :bow:
     
  14. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.820
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    А каде тоа гласате :?: ....јас колку што разбрав треба да номинираме три форумџики,а потоа ќе биде гласањето...да не сте нешто грешка :^)
     
  15. Caliopea

    Caliopea Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2012
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    61
    Форумџика на годината 2012

    Колку што разбрав треба на femina да и се испрати лична порака со 3 форумџики кои ќе ги предложиле ( прочитав од дала па така направив ) :^)
     
  16. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.883
    Форумџика на годината 2012

    ^ Не гласале Лолита, номинирале. Само грешно се изразија. :D
     
    На lolyta777 и creshicka им се допаѓа ова.
  17. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.894
    Форумџика на годината 2012

    и јас си ја завршив работата....
     
  18. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.449
    Форумџика на годината 2012

    Јас предложив три феминки кои сигурна сум дека ќе се најдат на листата и без мојот предлог. :)
     
  19. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    7.844
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    И јас номинирав, и јас.
    Покуса да не останам. :wasntme:
     
  20. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.298
    Пол:
    Женски
    Форумџика на годината 2012

    Номинирав и јас, топ 3 кои мислам дека навистина заслужуваат и постојано ги читам :)