1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2012: Doozy

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 20 ноември 2012.

?

Која форумџика ја одбележа 2012 година? (може да гласате за 3 форумџики)

Анкетата е затворена на 4 декември 2012.
 1. teddybear

  32 глас(а)
  6,0%
 2. Trendafilka

  181 глас(а)
  34,0%
 3. kravce

  44 глас(а)
  8,3%
 4. Lilit

  72 глас(а)
  13,5%
 5. ljubam

  146 глас(а)
  27,4%
 6. ludoto19

  56 глас(а)
  10,5%
 7. Lux

  30 глас(а)
  5,6%
 8. marama

  71 глас(а)
  13,3%
 9. RainBow

  25 глас(а)
  4,7%
 10. rossonerka

  30 глас(а)
  5,6%
 11. Shelea

  34 глас(а)
  6,4%
 12. Snow-Queen

  88 глас(а)
  16,5%
 13. anabel-a

  89 глас(а)
  16,7%
 14. AnaKarenina

  70 глас(а)
  13,1%
 15. Annath

  61 глас(а)
  11,4%
 16. Ariel

  25 глас(а)
  4,7%
 17. calliope

  44 глас(а)
  8,3%
 18. Doozy

  186 глас(а)
  34,9%
 19. Gordana10

  50 глас(а)
  9,4%
 20. julie77

  14 глас(а)
  2,6%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  1.630
  Форумџика на годината е:
  Doozy

  Честитки до сите номинирани. :bow:

  Како што најавивме претходно, решивме оваа година малку да го зголемиме „фондот“ на награди :lol:, па... ТА-ДАМ:

  Doozy
  Часовник Just Cavalli  Trendafilka
  Часовник Guess  ljubam
  Часовник Guess  Честитки!


  Номинирање и гласање – ЗАВРШЕНО

  Форумџиките кои се подолго време со нас веројатно знаат дека по повод роденденот на Фемина, дојде време да го организираме третиот по ред избор „Форумџика на годината“. :party:

  Традиционално, форумџиката на годината ќе добие подарок – изненадување. Не толку традиционално, ќе доделиме уште два вредни подарока!  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. Номинации. Периодот за номинирање ќе трае до 26.11.2012.
   • [*]Секој има право да номинира најмногу 3 форумџики (не можете да се номинирате самите).
    [*]Испраќајте ги номинациите преку лична порака на femina.
    [*]Можете да номинирате само членови кои имаат над 500 мислења.
  2. Гласање. Гласањето ќе трае од 27.11.2012 до 04.12.2012.
   • [*]20-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
    [*]Секој член ќе може да избере по 3 форумџики за кои ќе го даде својот глас (анонимно).
    [*]Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2012-та година и ќе добие подарок.
   

  Прикачени фајлови:

  • femina-podaroci.jpg
   femina-podaroci.jpg
   Големина на фајлот:
   45,5 KB
   Прегледи:
   3.889
  • guess3.jpg
   guess3.jpg
   Големина на фајлот:
   94,8 KB
   Прегледи:
   1.698
  • guess2.jpg
   guess2.jpg
   Големина на фајлот:
   172,7 KB
   Прегледи:
   1.698
  • just-cavalli1.jpg
   just-cavalli1.jpg
   Големина на фајлот:
   54,7 KB
   Прегледи:
   1.700
  На ivy531, ocila, Foreveryoungiwannabe и 59 други им се допаѓа ова.
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  :clap: femina...убаво е што традиционално си правите вакви работи.
  Да даде господ секоја година се повеќе активни форумџики да имаме.

  п.с. веднаш ќе гласам и јас сега
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.301
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  И јас предложив три форумџики. :)
   
 4. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  Форумџика на годината 2012

  А три треба или само една?

  И испраќаш лична порака на femina ;)
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.323
  Допаѓања:
  80.185
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  Најмногу три.
  Ако сакаш можеш и една, две, ама не смееш повеќе од три да номинираш.
   
 6. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Форумџика на годината 2012

  Фала :$ :angel:
  п.с - гласав :)
   
 7. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.262
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  Гласав. :)
   
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  И јас предложив. :wasntme:
   
 9. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  И јас си ја завршив работата :wasntme: :lol:
   
 10. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Форумџика на годината 2012

  И јас предложив. :)
   
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  Тежок е изборот, а и има голема конкуренција.
  Сите ми се мили и секој заслужува на свој начин.
  Со среќа на сите :wasntme: !!!
   
  На ocila и pamelche им се допаѓа ова.
 12. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Форумџика на годината 2012

  И јас гласав :)
  Со среќа на сите :)
   
 13. Caliopea

  Caliopea Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  61
  Форумџика на годината 2012

  Гласав :D :bow: :bow: :bow:
   
 14. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  А каде тоа гласате :?: ....јас колку што разбрав треба да номинираме три форумџики,а потоа ќе биде гласањето...да не сте нешто грешка :^)
   
 15. Caliopea

  Caliopea Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  61
  Форумџика на годината 2012

  Колку што разбрав треба на femina да и се испрати лична порака со 3 форумџики кои ќе ги предложиле ( прочитав од дала па така направив ) :^)
   
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Форумџика на годината 2012

  ^ Не гласале Лолита, номинирале. Само грешно се изразија. :D
   
  На lolyta777 и creshicka им се допаѓа ова.
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Форумџика на годината 2012

  и јас си ја завршив работата....
   
 18. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.456
  Форумџика на годината 2012

  Јас предложив три феминки кои сигурна сум дека ќе се најдат на листата и без мојот предлог. :)
   
 19. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  И јас номинирав, и јас.
  Покуса да не останам. :wasntme:
   
 20. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Форумџика на годината 2012

  Номинирав и јас, топ 3 кои мислам дека навистина заслужуваат и постојано ги читам :)