1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2018: galapce

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 14 декември 2018.

?

Која форумџика ја одбележа 2018 година?

Анкетата е затворена на 28 декември 2018.
 1. Bubce38

  239 глас(а)
  32,3%
 2. CameliaMiller

  98 глас(а)
  13,3%
 3. danichap

  191 глас(а)
  25,8%
 4. galapce

  300 глас(а)
  40,6%
 5. lovestoneddd

  70 глас(а)
  9,5%
 6. lunicka

  105 глас(а)
  14,2%
 7. Someonespecial

  152 глас(а)
  20,6%
 8. theowndemon

  98 глас(а)
  13,3%
 9. WildMK

  257 глас(а)
  34,8%
 10. Yowannty

  107 глас(а)
  14,5%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.712
  @galapce е Форумџика на 2018 година! :party:

  Ѝ честитаме со верба дека во новата година ќе продолжи да нè радува со позитивни вести за малиот херој Алекс и да допира до нас со инспиративни текстови.

  Подарокот е смартфон Honor 8X:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ви благодариме на сите кои учествувавте во која било етапа од изборот.:bow:

  Среќни празници!
  Традицијата непрекинато ја негуваме заедно! Се наближува крајот на 2018 година и време е за изборот на Форумџика на годината. :party:


  [​IMG]


  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ (завршено).
  2. ГЛАСАЊЕ (во тек до 27 декември).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 13.12.2018, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2018 година и ќе добие подарок - изненадување.
   
  Последна измена: 31 декември 2018
  На Melinda85, Marija_Magdalena, edna_malecka и 19 други им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Во 3 часот посабајлечки:tmi:
  Спиете ли вие:D
   
  На Ivan4e04, Rama, done и 19 други им се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Со Господ напомош.:angel: (атеисти да не сте фемина, немате никакво црковно смајли)

  До 20 декември нема око да склопам, а па после дваести е сум го наебала, дрога само дрога му е спасот, од онаа најјаката.
  Секоја година истиот стрес во декември, месецот кога треба да се опуштиме и да мислиме само на пари, топло чајче и секс. Бетер сте од вмро и сдс, поделби на секој чекор.
   
  На Ivan4e04, x.Daisy.x, Rama и 8 други им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Леелее кој нашол да каже:rofl: за поделби

  Еве ќе те кандидирам јас, за да видиш дека сме единствени, дека нема поделби.
  Искаш ?
   
  На WildMk, JuLleE, Feminka22 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. DuchessAnn

  DuchessAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  5.727
  Пол:
  Женски
  Ха ха легенди сте.
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  На какви поделби мислиш?
  Немој да идеш офтопик со политика, моето беше со преносно значење.
  Не, благодарам, мојата номинација не ве вади :D
   
  На Rama и referentka им се допаѓа ова.
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  p.s. а шо е поклонот? :drunk:
   
  На Rama, WildMk и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 8. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.609
  Допаѓања:
  258.969
  Ауууу што е ова во сред ноќ :D
  Ајде за прв пат да номинирам.

  Се боревте храбро за моите номинации, но само три успеаа да освојат глас 8)
  Се шалам.
  Дефинитивно да можам ќе номинирам/гласам за повеќе од три.
  Ѕверки сте :*
   
  На Rama, gjoker4e, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 9. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  На истите поделби како и ти
  Не сум оф топик, те прашав убаво дали сакаш да те гласаат, ти-не НЕ вадела твојата номинација|(
  Нит се водиТЕ нит се тераТЕ:rofl:
  Се шалам , нормално:)
   
  На Rama и LiliBoz им се допаѓа ова.
 10. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Само ако наградата е десет дена у Банско за четири лица, ол инклузив, сеа за нова година.
  За таблет не ми се агитира.
  Не се шалам, нормално ;)
   
  На Rama, Yipman2, oblace1 и 3 други им се допаѓа ова.
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.586
  Пол:
  Женски
  Тадададаам. :f:
  Тесно беше, ама одбрав некако 3 од повеќето мои драги членки, кои форумската 2018та ја обележаа и направија интересна и забавна.
   
  На Ivan4e04, Rama, Purplelilac и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.560
  Допаѓања:
  160.490
  Пол:
  Женски
  Две одбрав .
  За трета се уште размислувам
  Многу ја читам темата мајчински.
  Од таму ќе е третата .
  Само да одлучам која .
  П.с До кога се номинациите ?
   
  На Rama, mal.ecka, gjoker4e и 2 други им се допаѓа ова.
 13. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Отворена сум за мито уште од сега. Ваучери, парички, блакце... у инбокс. Што поголем поклон, повеќе профили :bandit:
   
  На Rama, M&M, Someday и 12 други им се допаѓа ова.
 14. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Годинава што измина, една кандидатка само ќе предложам.
   
  На Dust, Rama, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 15. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Ја знаеме деее:P
   
  На Dust, Rama, mareane и 5 други им се допаѓа ова.
 16. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.313
  Пол:
  Женски
  Не се важат профилите после тринаести, не ги лажи луѓето само за локуми.
   
  На Rama, mal.ecka, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  7.677
  Пол:
  Машки
  Речете и тогаш порано да станува.
   
  На Dust, Rama, JuLleE и 7 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Тежок избор. За една сум сигурна дека ќе ја номинирам. За другите 2 уште се мислам кои да бидат.

  Годинава некако порано номинацииве. :)
   
  На Rama, cresa-jagoda и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 19. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.879
  Допаѓања:
  223.655
  Пол:
  Женски
  А Реин смееме да ја предложиме? Сериозно прашувам.
  @RainBow ?
   
  На Rama и mal.ecka им се допаѓа ова.
 20. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  4.174
  Допаѓања:
  93.212
  На тебе се нешто ти фали;).
   
  На Rama, JuLleE, Doozy и 3 други им се допаѓа ова.