1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџика на годината 2019: Bubce38

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 11 декември 2019.

?

Која форумџика ја одбележа 2019 година?

Анкетата е затворена на 28 декември 2019.
 1. Alishan30

  137 глас(а)
  22,4%
 2. Annath

  179 глас(а)
  29,3%
 3. Bubce38

  220 глас(а)
  36,0%
 4. Dream-Girl

  115 глас(а)
  18,8%
 5. KateKane

  53 глас(а)
  8,7%
 6. Lianna Anna

  98 глас(а)
  16,0%
 7. 0ли

  99 глас(а)
  16,2%
 8. prominent

  57 глас(а)
  9,3%
 9. theowndemon

  101 глас(а)
  16,5%
 10. WildMk

  195 глас(а)
  31,9%
Дозволен е избор на повеќе опции
 1. Femina

  Femina Администратор Член на тимот

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  1.558
  И официјално, @Bubce38 е Форумџика на 2019 година! :party:

  Подарокот е: Смарт часовник Garmin Vivomove HR Sport:

  [​IMG]
  [​IMG]

  Која е Форумџиката која ја одбележа 2019 година? Време е за резимирање, номинирање и гласање! Традиционално започнуваме со изборот! :party:


  [​IMG]


  Изборот ќе се одвива во 2 фази:

  1. НОМИНАЦИИ (завршено).
  2. ГЛАСАЊЕ (завршено).
  • 10-те форумџики со најмногу номинации влегуваат во игра.
  • Можете да гласате за 3 форумџики (анонимно).
  • Нема да бидат земени предвид гласовите на форумџиките регистрирани по 11.12.2019, ниту пак гласовите од дупли профили.
  • Личноста со најмногу гласови ќе биде прогласена за Форумџика на 2019 година и ќе добие подарок - изненадување.
   
  Последна измена: 29 декември 2019
  На bube90, jule84, Thallia и 27 други им се допаѓа ова.
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.893
  Ејјј :party:
  Ајмо веселоОоОоОо:muscle: :inlove:
   
  На Luni му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.636
  Допаѓања:
  229.114
  На Martka, kockichka, Dannyz01072017 и 17 други им се допаѓа ова.
 4. Angie77

  Angie77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.299
  Пол:
  Женски
  На Lavica 344, Martka, DzasX и 6 други им се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Знам дека темата не е наменета за коментари и треба да си номинираме по порака, ама не можам а да не напишам. Се надевам дека ќе повлијаам за повеќе номинации. :D

  @0ли
  Не на годината, форумџика на деценијата ми е.
  Секогаш смирена и тука да објасни се', да поддржи секого.
  Алал да ти е!
   
  На Stressed Out, Luni, poppie и 22 други им се допаѓа ова.
 6. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  152.300
  Пол:
  Женски
  И јас одлучив , со тешки маки:sweat:
  Да си фатам со време

  @Annath , зошто ја има во сите можни теми:). Нема испуштено ни еден пост во кој е повикана, а да не одговори

  @stetoskop зошто е жена -жена.
  Во исти ден можам многу да плакам од нејзин пост, но и многу да се смеам.
  А и многу учам од неа:bow:

  @LiliBoz зошто е другар - другар.
  И ја обожавам:inlove:

  Ми фалеа бар уште 2 номинации да можев
   
  Последна измена: 12 декември 2019
  На poppie, Dannyz01072017, Melinda1985 и 20 други им се допаѓа ова.
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  15.805
  Допаѓања:
  203.511
  Пол:
  Женски
  Мури.. Ја сум другар шо не сака вакви игри...
  Немам номинирани, ама еве сега ќе.
  Мојот избор мислам и минатата год беше ваков..

  @Bubce38 @referentka @Annath
  Си знаете зашто.
   
  На Anomis11, Lianna Anna, ane.bella и 10 други им се допаѓа ова.
 8. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  152.300
  Пол:
  Женски
  Нек се вртат имињата де:*
   
  На PUPICA, LejlaD, Angie77 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  5.484
  Допаѓања:
  29.924
  Пол:
  Женски
  А што ви е поентава со јавново објавување на номинациите? :^)
   
  На LoneWolfGuy, Avery, Leat и 15 други им се допаѓа ова.
 10. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  12.702
  Допаѓања:
  191.897
  Јас мислам @Bridget годинава беше најактивна во сите теми. И ја сакам на листава:nod:.
  @Lilit оти е Лилит:l:.
  Е сега третиот кој да е се мислам :?:.
  И се мислам8-|.
   
  На Anomis11, PUPICA, Bridget и 9 други им се допаѓа ова.
 11. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  9.639
  Допаѓања:
  152.300
  Пол:
  Женски
  На оваа двојка ЛилиБоз највеќе одговара:)
   
  На LejlaD, JuLleE, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.043
  Допаѓања:
  4.627
  Пол:
  Женски
 13. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  12.702
  Допаѓања:
  191.897
  Се мислам помеѓу две-три искрено. И сите идат во комбинација:D.
   
  На LejlaD, CameliaMiller, TeddyGrey и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.768
  Пол:
  Женски
  И оваа година нема да откривам кого сум номинирала, затоа што сметам дека е поинтересно кога номинациите се тајни па потоа изненадувањето да биде кога ќе се објават првите десет. :lol:

  Само ќе опишам на кратко.
  Едната е личност која ретко пишува, но сè што е пишано од нејзина страна е издржано.
  Другата е личност која има и сериозна и забавна страна. Воедно, има многу разумни ставови.
  Третата е личност која е активна во повеќе теми. Пренесува убава енергија на форумов, па токму поради тоа и се најде во номинирани.

  Воедно првите две се личности кои се најмалку пристрасни на форумов и од кои се немам разочарано годинава.
  So, good luck girls (може ќе се пронајде некоја). :*: :D
   
  На Nigredo Odor, sj *O*, Lianna Anna и 21 други им се допаѓа ова.
 15. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.171
  Допаѓања:
  14.240
  Пол:
  Женски
  :hai: Рејн напишала на линкот да номинирате, а не тука.

  Вака директно им сугерирате на останатите за вашите фаворити. :D
   
  На Tajnaotrovna, LejlaD и Amellie13 им се допаѓа ова.
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  4.247
  Пол:
  Машки
  Се мислам помеѓу повеќе.
   
  На LejlaD и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  39.280
  Пол:
  Женски
  Ја за џабе ли ќе те водам у зоолошка и у кино а а а а ?
  Еееее ништо да не ценело (lalala)
   
  На sj *O*, Lianna Anna, Feminka22 и 13 други им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.402
  Допаѓања:
  164.891
  Пол:
  Женски
  Исто...
  Затоа ќе оставам до крај, да размислам кои ќе бидат другите 2 што ќе ги номинирам, тешко е ова да одвоиш 3 кога има толку прекрасни членки...
  Само за @Bubce38 сум сигурна дека ќе ја номинирам, затоа што секогаш има искрени мислења полни со емоции и зошто обожавам да ја читам.
   
  На Lianna Anna, BlackMistery, Rama и 9 други им се допаѓа ова.
 19. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.208
  Допаѓања:
  39.280
  Пол:
  Женски
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.923
  Допаѓања:
  46.951
  Пол:
  Женски
  Како и секоја година не номинирам, на крај кога ќе биде тесно тогаш ќе гласам:D
   
  Последна измена: 12 декември 2019
  На prominent, Oxymoron, zalosna и 6 други им се допаѓа ова.