1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форумџики кои ја одбележаа 2017

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Gosh, 6 декември 2017.

 1. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  2.949
  Допаѓања:
  37.222
  Досадно ми беше , пааа... Да почнеме да се загреваме за изборите...:devil:

  [​IMG]

  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика:
  Најдуховита:
  Најсериозна:
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка:
  Најспамер:
  Најкреативна:
  Најстабилна во ставови:
  Најлажга:
  Најискрена:
  Најзаљубена:
  Најприземена (објективена):
  Најдрска:
  Најдиректна:
  Најфина:
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член:
  Форумџика со најтапа смисла за хумор :
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година:
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година:

  ,, Листата е преземена од темата од 2012 година, отворена од @Offspring
  Одговарајте и додавајте категории по желба за форумџиките кои според вас оставија свој печат годинава.,,
   
  На simonna.a, Victorian, Skorpija25 и 21 други им се допаѓа ова.
 2. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.953
  Допаѓања:
  51.342
  Пол:
  Женски
  Ооооо it’s that time of the year :sun:

  Сега како бонус ќе имаме поголем избор на модератори за оценување.
   
  На Victorian, YoungandBeautiful, Lady Phoenix и 15 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow @koritsaki
  Најлош мод/админ: / - нема според мене.
  Најинтелигентна форумџика: /
  Најдуховита: @Gosh @LiliBoz
  Најсериозна: @danichap од кога е модератор е посериозна и повеќе реферати пишува.
  Најтупаџика: - што знам, нема.
  Најпровокаторка: @Mariangel
  Најспамер: @kolumnistot - иако има убави текстови, само за љубовта пишува, едно те исто. ( барем колку што сум седнала да читам во СДК ).
  Најкреативна: /
  Најстабилна во ставови: @referentka @Dust
  Најлажга: @Someonespecial - тоа е.
  Најискрена: @Mishela @Rama
  Најзаљубена: @realGirl
  Најприземена (објективена): @vitamina
  Најдрска: /
  Најдиректна: @Petra777
  Најфина: Сите сте фини, само глумите тука. :rofl:
  Најдосадна: @JollyGirl
  Најинтересен машки член: @ЕденЧлен @John Snow
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : /
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: / ќе си преќутам.
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: /

  П.С. Листата е таква зашто така сум мислела дека треба да биде, без лутење и без напаѓање.
  Мислам дека ова ми е прва година каде сум одговарала.
   
  На realGirl, sj *O*, Mari* и 19 други им се допаѓа ова.
 4. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @RainBow
  Најинтелигентна форумџика: @Lella
  Најдуховита: @JollyGirl
  Најсериозна: @Nausicaa
  Најкреативна: @Briar Rose
  Најстабилна во ставови: @crimson
  Најискрена: @Someonespecial @Doozy @MagsDestiny
  Најзаљубена: @Lianna Anna
  Најприземена (објективена): @AnaKarenina @Annath
  Најдиректна: @sjdgo @Gosh
  Најфина: @simonna.a
  Најинтересен машки член: @Bender Rodriguez @Ketchup @Црна Ружа
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Stephen Amell @Yowannty

  Према мене другите категории би ширеле само негативност па решив да ги скокнам. Сите на листава што ве означив ми сте многу мили за читање. :hug:
   
  На Mari*, JustFun, Црна Ружа и 18 други им се допаѓа ова.
 5. Miss.A.

  Miss.A. Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2017
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @PogbaPol
  Најлош мод/админ: @PogbaPol
  Најинтелигентна форумџика: @PogbaPol
  Најдуховита: @PogbaPol
  Најсериозна: @PogbaPol
  Најтупаџика: @PogbaPol
  Најпровокаторка: @PogbaPol
  Најспамер: @PogbaPol
  Најкреативна: @PogbaPol
  Најстабилна во ставови: @PogbaPol
  Најлажга: @PogbaPol
  Најискрена: @PogbaPol
  Најзаљубена: @PogbaPol :l:
  Најприземена (објективена): @PogbaPol
  Најдрска: @PogbaPol
  Најдиректна: @PogbaPol
  Најфина: @PogbaPol
  Најдосадна: @PogbaPol
  Најинтересен машки член: @PogbaPol
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @PogbaPol
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: @PogbaPol
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @PogbaPol
  [​IMG]
   
  Последна измена: 6 декември 2017
  На honest girl, Arthur, LollySky и 20 други им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Bender Rodriguez (според мене e член создаден за модератор, да се прашувам јас би го ставила глобален за век и векови... ама тоа е :D), @Dream-Girl и @Mishela ми се исто значително креативни и ажурни во своите категории :)
  Најинтелигентна форумџика: @Lella, @Nigredo Odor, @Bender Rodriguez, @DAngel, @Lianna Anna
  Најдуховита: @JollyGirl, @Gosh
  Најсериозна: @poenta
  Најкреативна: @Nigredo Odor, @Novecento, @Yowannty, @Briar Rose
  Најстабилна во ставови: @Nausicaa, @theowndemon, @crimson
  Најискрена: @Doozy @sweet-cherry - прекрасни личности кои се имаат доверено за многу лични проблеми во најубавата наша тема, младинското ќоше... што од срце им посакувам да ги пребродат :hug::hug:
  Најзаљубена: @Yowannty, @prominent :l:
  Најприземена (објективна): @sjdgo
  Најдиректна (и нај badass :D): едните и единствени @Gosh и @DAngel 8)
  Најфина: @Tan4ence, @Ketchup, @theowndemon, @simonna.a, @BlackAndWhiteSwan, @Florenсе, @Lilianna, @Lianna Anna, @macka91...
  Најинтересен машки член: освен @Bender Rodriguez и @Ketchup што си се стандард во оваа категорија, би го издвоила @Црна Ружа којшто обожавам да го читам и ми чита мисли на доста теми :D (highfive)
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Gosh и @JollyGirl 8)8) [​IMG]

  Негативните ќе ги прескокнам, немаат место тука :)

  Бонус:
  Најосвежување на форумот: @Lianna Anna и @Црна Ружа, веќе спомнав дека ми се... и @Matotheja :hug:
  Најдругарчиња: @Ketchup, @Lella, @Tan4ence, @Nigredo Odor, @John Snow, @GrevMk, @LiliBoz, @simonna.a и останатите од чет + сите од младинското ќоше :hug:
  Најемпатична, најdeep и најсоветник: @Nigredo Odor, посебна си :l:
  Најмодерна: @joy1, @macka91
  Најубаво нашминкана: @marta993
  Најинтересна и квалитетна за читање во СДК: @JollyGirl како да не ја испофалив доволно погоре, ама тука ми е најистакната :hug: :D
  Најневеста: @Lady Phoenix, @Kukla994 :inlove:
  Нај role model: @Lianna Anna :l:
   
  На Florenсе, prominent, Kukla994 и 38 други им се допаѓа ова.
 7. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  Оф @Someonespecial категорииве ти се одлични. Морам да прокоментирам прво делот нај role-model и мене ми е @Lianna Anna. Накратко сакам да бидам како неа кога ќе "пораснам".
  Најосвежување на форумот: новите модератори, сите! :D
  Најдругарчиња: @simonna.a @Doozy
  Најелегантна: @Someonespecial
  Најквалитетен во СДК: @JollyGirl
  Најневеста: @Lady Phoenix @Kukla994
  Guilty pleasure: @Bridget @Vitaly
  Најгрижлив: @Rama
  Најкритичар: @zhap4e во апсолутно позитивна смисла.
  Највешт раскажувач на настани: @JollyGirl
  Најмногу недостига: @Summerlover @Lady Phoenix @CameliaMiller
  Најтрпелив: @Bender Rodriguez
   
  На Kukla994, boomsleng, Arthur и 15 други им се допаѓа ова.
 8. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  224.105
  Пол:
  Женски
  Чекав да допијам кафе па да видам зашто сум означена (waiting) со оглед на тоа колку е саат :D фала ви друшки што ме спомнавте :hug:
  Ај да пробам и јас да склопам едно списоче дур спие дете..8-|
  Нај модератор- повеќе се. Почнувајќи од @RainBow и @Dust , би ги спомнала и модераторите од подфорум Бебе кои секогаш одржуваат се под конец да е и во соодветна тема :bow:
  Најинтелигентна
  Најдуховита @Nigredo Odor @Afrodite¥ како вие знаете да ме насмеете од срце.. :rofl:

  Најстабилна во ставови - @referentka
  Најкреативна- @orhideea @eli25 . ве ставам во оваа група зашто за готвење сте ми навистина креативни и двете.
  Најискрена новата членка @Srcka $ :D
  Најзаљубена @Yowannty , која исто така би и дала титула феминка со најубава дневна :D (кога сликаш кафе разгледувам) :?:Најприземјена @danichap
  Најдиректна @Gosh ама на свој начин. не на одбивен. ми се допаѓа како личност.
  Најфина- немам посебен лик за оваа категорија. сите се фини на свој начин и ако правилно им се пристапи.
  Нај другари- @Someonespecial @DAngel @Afrodite¥ @Dust @John Snow @Nigredo Odor од чат, од мајки @orhideea @Bubce38 @eli25 @Mari* @Mariangel @danichap @ivi1987 ..
  Најквалитетен во сдк може ова ќе е изненадно ама јас обожавам да ја читам @Lilit во сдк.
  Исто би додала членови кои непосредно почнав да ги пратам и ми се драги @Petra777 @Nausicaa @buba4e89 а не знам во која категорија да ги ставам.
  Машки член @John Snow @Ketchup @PogbaPol
  Најкритичар во позитивна смисла мојата омилена @Val-Dim , без тебе Фемина готвењето не би било интересно.
  Јас би додала и омилени во модни критики - @joy1 @Mariangel @ivi1987 @macka91
  Нај форумџика во позитивен поглед за цела година и рол модел според мене @joy1 . Секогаш достапна за совет , солидарна, присебна-ова како мајка кажано. Од друг агол со прекрасен стил на облекување, готви навистина убаво и.. се нај нај за неа од мене. Иако некогаш се сомнева во себе, јас никогаш во неа :) Како сто години да ја познавам си ја осеќам. :)

  И Фемина хаштаг за годинава - #ПупкатаНаХоки :hai:

  Негативни коментари од мене не очекувајте. Пробувам да ги прескокнам што е можно повеќе во било која тема.
  Еден саат пишувам ај доста беше..
  ЕДИТ - и уште една група луѓе кои се посебни за мене. Најхумани, најсолидарни и најголем наклон до сите нив- Членовите од темата Да помогнеме на Алекче. :bow:
   
  Последна измена: 7 декември 2017
  На Val-Dim, boomsleng, Mari* и 29 други им се допаѓа ова.
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  10.840
  Допаѓања:
  164.497
  Пол:
  Женски
  @LiliBoz ,се убаво ова што си пишала. Си ме означила во нај мајки:lol:. Уште не сум станала "обична" мајка, а не пак и најмајка:).
  Можда си сакала да ме ставиш у категорија најснаа:P:D
   
  На Arthur, Mari*, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.168
  Допаѓања:
  177.076
  Пол:
  Женски
  Не може да се едитира, јас би додала и најневести @Rose96 и @BoaVista чии фустани ме воодушевија во права смисла на зборот.
   
  На BoaVista, Rose96 и theowndemon им се допаѓа ова.
 11. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  224.105
  Пол:
  Женски
  не не, тоа е категорија на членки кои ми се драги, не постои нешто како нај мајка. сите сме нај мајки :) ама да, меѓу мајки те пишав, мала грешка. :*
   
  На eli25 и Bubce38 им се допаѓа ова.
 12. Afrodite¥

  Afrodite¥ Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  2.979
  Пол:
  Женски
  Најдобро писка: @Srcka $ 8-|
   
  На Srcka $, Nigredo Odor, John Snow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Најдобар модератор/администратор: @RainBow @Sesil @Femina
  Најстабилна во ставови: @Lianna Anna
  Најзаљубена: @Rama
  Најприземена (објективена), воедно и најкритичар: @buba4e89 @Rebecca_R
  Најдиректна: @Petra777 @Gosh @Abeja
  Најфина: @blonde_supergirl @elimkd @Dream-Girl
  Најсилна и најхрабра: @♡BuBaLe♡
  Најсрамежлив: @zokystanoevsky
  Најдобар фотограф: @P.S.love @anonymousgirl03 @Ketchup
  Најинспиративна: @Petra777 @AnaKarenina
  Најпозитивна и најрасположена: @Elissa
  Најсмирена: @sonuvana
  Најљубител на серии: @theowndemon
  Најактивна (речиси секаде ја среќавам): @LiliBoz
  Најтврдоглава и најладна: @sjdgo
  Најосвежување на форумот: @marta993 и девојките од феминското ќоше кои се активни на темата од неодамна
  Не знам каде да ја вметнам, еве би рекла како моја поддршка, советник, другарка - @carangigia а би ја спомнала и искрената @baba Rada
  Некого може заборавив, ако ми текне ќе допишам.
  Негативните, провокаторите, хејтерите нема да ги спомнувам.
   
  На blonde_supergirl, Mari*, Rama и 18 други им се допаѓа ова.
 14. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Најинтелигентен/а форумџика/форумџија: @Црна Ружа @DAngel @Lella @Bender Rodriguez Се топ четворката од која може доста да се научи. Супер генијални умови имаат овие дечки, и речиси да не постои област која не ја познаваат, и за која не можат да развијат интересна дискусија.

  Најдуховити: Најмногу друштвото од чет, но има и вака што ги читам низ темите во насмевка и се смеам до солзи - @Someonespecial @Lianna Anna @Rama @John Snow @Doozy @buba4e89 @Ketchup @simona.a @Afrodite¥ @PogbaPol @+++ @LiliBoz @Kukla994 @Marijana93 @JollyGirl @Gosh @anonimus-mk @Matotheja

  Најхуманитарки: @Dust @Doozy @danichap @Nausicaa @poenta @vitamina @joy1 Oвие супер девојки секогaш се подготвени да помогнат со совет или при организирање на некаква акција. Има доста што да научиме од нив.

  Најкреативни: @Florence @Someonespecial @Ketchup @Doozy @Dust @theowndemon @sweet-cherry @Mishela @1209 @danichap @GrevMk Одличен спој од интелигенција и креативност поседуваат овие луѓенца. Mили уметнички души, со уникатни начини на експресија. Кога мислам на positive vibes мислам на нив. :inlove:

  Најстабилни во ставови, и најсериозни: @Lianna Anna @Bridget @DAngel @Црна Ружа @crimson @Lilit @Yowannty и @zhap4e ..Секогаш обожавам да ги читам нивните постови, без оглед дали се согласувам со нивните ставови или не, бидејќи пред сѐ умеат да бидат непристрасни критичари, иако малку мрачни на моменти - Mислам на Бриџ и Ружата ама пошто се ближи Нова Година, простено нека им е. :D :devil:

  Најискрени: @Florence @Lella @Someonespecial @Ketchup и @John Snow..Има и повеќе сигурно, но ете со нив отсекогаш сум имала најблизок контакт, што значи дека најмногу ги познавам вака форумски, како и тие мене, па ете затоа се најдоа на топ листата.

  Најзаљубени: @Marijana93 и @PogbaPol Секогаш. :P

  Најдиректни: @Bridget as always, и @DAngel. Кај нив што на ум тоа на друм. Навистина е за почит таа нивна директност и искреност.

  Најфина: @Someonespecial - Затоа што секогаш знае како да смири топка и остави простор за подобри односи при конфликт. Секако за оние кои секако имаат волја за мир. :)

  Најинтересни машки членови: @Ketchup :hug: @John Snow @EvAngelos и @Црна Ружа

  Форумџика со најтапа смисла за хумор: Jaс. (facepalm)

  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Не можам да одберам, ако може сите наброени, зошто стварно заслужуваат. (fingers)

  П.С. Ми фалат многу форумџии кои не се повеќе активни, и со кои изгубив контакт, а подеднакво како и сите други овде заслужуваат да се најдат на списокот. Ич ве немам заборавено, и ужасно многу ми недостасувате..
   
  Последна измена: 7 декември 2017
  На Florenсе, Kukla994, boomsleng и 32 други им се допаѓа ова.
 15. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.479
  Допаѓања:
  19.627
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: Сите, не можам да издвојам.
  Најлош мод/админ: /
  Најинтелигентна форумџика: @Nigredo Odor @Lella @Briar Rose @DAngel @Someonespecial а од машките членови @Bender Rodriguez и @Црна Ружа И овие ми се чини се без конкуренција.
  Најдуховита: @Gosh @JollyGirl
  Најсериозна: /
  Најтупаџика: /
  Најпровокаторка: /
  Најспамер: /
  Најкреативна: @Yowannty
  Најстабилна во ставови: @Nigredo Odor @referentka @LollySky @Bender Rodriguez @crimson @carangigia @Petra777
  Најлажга: /
  Најискрена: @Rama @Doozy @baba Rada
  Најзаљубена: @Yowannty
  Најприземена (објективена): @kukla21 @Rama @joy1 @Rebecca_R @Nigredo Odor @Bender Rodriguez @zhap4e @Lilit
  Најдрска: /
  Најдиректна: @Gosh @JollyGirl @sjdgo @DAngel @Bridget
  Најфина: Сите ми се фини на свој начин, а најмногу @Someonespecial Дури и сонував дека сме запознале. @DAngel @theowndemon
  Најдосадна: јас. Го тупам многу со мачката. :rofl:
  Најинтересен машки член: @Црна Ружа @EvAngelos
  Форумџика со најтапа смисла за хумор: Мислев дека сум јас, :worried: ама @Nigredo Odor сама се пријавила на моето место. :rofl:
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: /
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: @Someonespecial @joy1 @Yowannty @Briar Rose @Nigredo Odor
   
  На boomsleng, Bridget, Rama и 18 други им се допаѓа ова.
 16. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Едит:

  @Aquamarine93 исто оди во најстабилни ставови, а @parksey и @Mr. Right во духовити и креативни. Немам можност за редактирање па модераторите нека преземат. :tmi:

  П.С. Сигурно имам уште заборавено без намера, пак како и секогаш. |(
   
  На parksey, Aquamarine93 и Lianna Anna им се допаѓа ова.
 17. Lianna Anna

  Lianna Anna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2017
  Пораки:
  2.479
  Допаѓања:
  19.627
  Пол:
  Женски
  Ме потсети и мене. И јас ја изумив. Би ја вброила исто во најстабини ставови и објективност.
   
  На Nigredo Odor му/ѝ се допаѓа ова.
 18. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Bender Rodriguez

  Најинтелигентна форумџика: @Lella @Someonespecial @Bender Rodriguez

  Најдуховита: @Gosh @Matotheja @PogbaPol

  Најкреативна: @theowndemon @Someonespecial @Briar Rose

  Најстабилна во ставови: @Lianna Anna @referentka @crimson @JuLleE @LollySky

  Најзаљубена: @Yowannty @prominent @Lilianna

  Најприземена (објективена): @Annath @danichap

  Најинтересен машки член: @Ketchup @Bender Rodriguez @+++ @PogbaPol @Црна Ружа

  Најдиректна: @DAngel @Gosh @sjdgo

  Најмодерна: @macka91 @joy1 @danichap

  Најмотивирачки и најхрабар член: @Yowannty @Doozy @galapce @♡BuBaLe♡

  Најдобар фотограф: @Ketchup

  Член пријатен за читање и дискусија: Повеќето од ФМЌ

  Најрасположена и позитивна: @macka91 @Kukla994 @Bozica1980
  @Nigredo Odor

  Најфилозоф: @Bender Rodriguez @Someonespecial

  Најдетален раскажувач: @theowndemon

  Најдобар шминкер: @Rose96 @Dream-Girl

  Нов член што ми остави позитивен впечаток: @Brojka

  Член што исчезна, а не можам да се помирам со тоа: @simonka93 @Mr. Right

  Најдобра во давање совети: @Doozy @theowndemon @Mishela

  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година: Сите што ги спомнав, а сигурна сум дека некој ненамерно заборавив :angel:


  Среќни празници.
   
  Последна измена: 7 декември 2017
  На prominent, Kukla994, boomsleng и 29 други им се допаѓа ова.
 19. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.756
  Допаѓања:
  19.220
  Пол:
  Женски
  Најдобар мод/админ: @Црна Ружа
  Најлош мод/админ:
  Најинтелигентна форумџика @Црна Ружа
  Најдуховита: @Црна Ружа
  Најсериозна: @Црна Ружа
  Најтупаџика:
  Најпровокаторка: @Црна Ружа
  Најспамер:
  Најкреативна @Црна Ружа
  Најстабилна во ставови: @Црна Ружа
  Најлажга:
  Најискрена @Црна Ружа
  Најзаљубена @Црна Ружа
  Најприземена (објективена): @Црна Ружа
  Најдрска:
  Најдиректна @Црна Ружа
  Најфина @Црна Ружа
  Најдосадна:
  Најинтересен машки член: @Црна Ружа
  Форумџика со најтапа смисла за хумор : @veteruska
  Најфорумџика во негативен поглед за цела година: куранцица
  Најфорумџика во позитивен поглед за цела година @Црна Ружа

  Црна ружо моја највеча љубав....:l:
   
  На Mari*, Црна Ружа, Stephen Amell и 7 други им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Ах, заборавивме сите да ве ставиме тебе и @Miss.A. во најзаљубени :P :lol: :D

  @MagsDestiny и @LollySky ги заборавив погоре, во многу категории ми се – најфини, најстабилни во ставови, најобјективни... Магс и меѓу најкреативните, а Лоли растура во политика :D
  Најсилна/најхрабра и најмудра: @galapce :hug: :l:
  Најкул, најпозитивна и со најмлад дух од 40ка: @Bozica1980 ^_^
  Најфотограф: @Ketchup, @Novecento, @MissChievous
   
  На boomsleng, LollySky, galapce и 6 други им се допаѓа ова.