Форумџики кои ја одбележаа 2023

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ketchup, 2 декември 2023.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.414
    Со оглед на тоа што дојде декември, мислам дека е време традиционално и оваа година да направиме една ретроспектива на форумџиките кои ја одбележаа 2023 година.
    Листата во продолжение може да се прилагоди по ваша желба секако.

    Најдобар модератор/администратор:
    Најлош модератор/администратор:
    Најинтелигентна форумџика:
    Најдуховита:
    Најсериозна:
    Најтупаџика:
    Најпровокаторка:
    Најспамер:
    Најкреативна:
    Најстабилна во ставови:
    Најлажга:
    Најискрена:
    Најзаљубена:
    Најобјективна:
    Најдрска:
    Најдиректна:
    Најфина:
    Најдосадна:
    Најинтересен машки член:
    Форумџика со најтапа смисла за хумор:
    Форумџика во негативен поглед за цела година:
    Форумџика во позитивен поглед за цела година:

    © @Offspring

    Let's go! :party:
     
    На nextredstyle, ane.bella, sunshinebabe и 5 други им се допаѓа ова.
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.859
    Допаѓања:
    158.160
    Пол:
    Женски
    Најдобар модератор/администратор: @RainBow пошто стварно сите прашања ми одговара, а мене мајка ме родила екстра досадна. Фала Реин (и извини). :D и на второ место @Ketchup пошто сум пристрасна and I like you. :D

    Најинтелигентна форумџика:
    тука години наназад мислам дека си ја означвам @Lella обично сакам да пишам и зошто ама мислам дека ова едноставно се подразбира. Секогаш поткована добро, аргументирано. Кога ќе видам лајк од тебе како лист се тресам од возбуда. :whew: Следно @pdb123 е од ретките со маратонски мислења шо со ќеф до крај ги читам (по некогаш не де, ова зошто ти имам признаено кога не сум дочитала нешто да не ми речиш вака така :rofl:).

    Најдуховита: @Ajronmen cmon people, како не ви текна одма дека темата за тостерите е throwback точно година назад кога беа изборите за најфорумџика и тој лобираше за тостер? :devil:

    Најсериозна: иако ја имам видено твојата смисла за хумор @nextredstyle сепак почесто ја гледам посериозната, строга страна од тебе. :wasntme:

    Најкреативна: морам да ја издвојам @simonna.a пошто ја памтам кога беше обесхрабрена и ја гледам сега каде е илјада пати подобра во тоа шо прај и зрачи со самодоверба. Gotta give credit where credit is due. (highfive)

    Најстабилна во ставови: mother herself, @KateKane с е к о г а ш доследна. Доволно флексибилна ама сепак доследна на свој морален компас и ставови. :hug:

    Најзаљубена: се разбира дека @Bezimenka90 :inlove: нејзините љубовни авантури се мојата дрога. А еве да годам, не ме држете за збор (ye I'm funny) тука е дефинитивно и @Amellie13 :D

    Најобјективна: тука ќе издвојам две, не се многу активни ама кога и да пишат се милина за читање @Anabelle.Amorette & @crimson. И двете предолго време ве памтам, и то ова иди од чоек шо стварно многу заборава. И под памтам мислам, имам vague мемории шо се имате пишано тука. :devil: :* Honestly, y'all should tune in more often.

    Најфина: е мојата сопруга @sweet-cherry и не го велам ова зошто ја обожавам туку зошто вистина е ептен фина иако сака некогаш да глуми лошка. Не е. :makeup:

    Најинтересен машки член: секогаш ќе ми биди @Scott Weiland иди ретко ама ко ќе дојди остава свој белег. Ми требаш да пишиш почесто. Нека е ова туркањето кон тој правец. :sun:

    Прејака бооо: @Angie1432 ко бооооо знам дека многу површно одбрав категорија пошто ти си чоек со кој најмногу ми се совпаѓаат ставовите, ама бооооо прејака. :$

    Shy af: би рекла е @Celltica и да, знам дека никој не очекуваше. :!: Ама мора да ми вервате на збор.

    tumblr_23560f15a11d7a71c277698d6b543402_f330341d_640.jpg
     
    На nextredstyle, sunshinebabe, KateKane и 16 други им се допаѓа ова.
  3. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.414
    Од каде да почнам?
    Ајде со @theowndemon затоа што прво она направи чест со пишување во темава. Како членка со која мислам дека имам најмногу заеднички теми и интереси, вклучувајќи го и најбитното: girl-talk. :inlove:
    Потоа @sweet-cherry со која освен што имаме girl-talk имаме и колегијален corporate girl-talk и имам чувство дека секогаш делиме исти вајбс. :inlove:
    @Anabelle.Amorette, која буквално секогаш е тука да ти го подобри расположението за 500%. Fun fact за неа: Омилено цвеќе ѝ е роза. :lol:
    @Bezimenka90, како личност која често прави да размислам со што сум ја заслужил. Исто така, најдобар шофер евр. :hug:
    @GirlRose, членка која годинава отиде во странство, направи пари и сега има меншн на брдото кој летово имавме прилика да го посетиме. (She rich rich)
    Најсаркастична членка со која мислам дека се имам смеено најмногу, my fellow bully: @f.girl :devil:
    @Amellie13, која несебично се бори за своите цели и докажува дека ништо не е невозможно. :l:
    @crimson и јас:
    [​IMG]
    Шала на страна, префина личност која никогаш не дозволува некој да се почуствува лошо. :angel: Дефиниција за practice what you preach - @KateKane, ретко веродостојна и добра личност во буквална смисла на зборот. :l:
    Нај-classy: @Angie1432
    [​IMG]
    Ова е буквално слика од Енџи кога оди по улица. (hollest)
    Членка која гледа најреално на работите и секогаш е тука да ти даде добар совет: @Celltica. Исто така догодина се мажи за шеик и мило ми е што ја имам честа да ја соопштам оваа вест. ^_^
    Сите знаете дека е најстабилна во ставови, ама јас знам дека е нај-huggable личност евр: @pdb123. Jealous? :P
    Најфенси: @joy1, of course. (hollest)
    Beauty/self care queen: @koritsaki :makeup:
    И ајде да не испадне дека сум сексист и дискриминирам, да ја спомнам маргинализираната група на форумов - мажи. :envy:
    @Scott Weiland @Ajronmen, jk ily. :hug:
    И за крај време е да го експоузнам овој awful член: @Lella
    Акциите се погласни од зборови:
    IMG_20231202_210248.jpg
    IMG_20231202_210336.jpg
     
    Последна измена: 2 декември 2023
    На Lianna Anna, FridaodaMk, koritsaki и 14 други им се допаѓа ова.
  4. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.479
    Допаѓања:
    38.127
    Пол:
    Женски
    Сигурен си дека не треба ти да стоиш во оваа категорија?
     
    На KateKane, Lella и Ketchup им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.430
    Допаѓања:
    78.072
    Пол:
    Женски
    Абе, вие си ги пишувате членовите во категории спрема тоа на форумов какви се или спрема тоа какви другари ви се? :?: Мислам, таа е таква оти е тука за мене, онаа е таква оти ме смее, третата е таква оти ме разбира, ми дава совети... посебно ова Кечап што го пишал. Не разбирам. :?: Мислам, добро, си ги спомнал членовите според блискост и твои лични, приватни искуства со наведените... Но идејата на темава не е таква. :?: Да, знам, така ти било ќеиф де, само си кажувам забелешка. :wasntme:
     
    На Lena0903, Emy867, sino.o.oka и 12 други им се допаѓа ова.
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.414
    Слободно може да ме вметнеш на твојата листа во оваа категорија. :*
    Точно, ама it's not that deep. Повеќе беше за да се размрда темава и да ја забележат членовите.
     
    На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.430
    Допаѓања:
    78.072
    Пол:
    Женски
    Ех, декември е пред нас, има време за пишување. :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.859
    Допаѓања:
    158.160
    Пол:
    Женски
    Абе греота е, нека влези темата во топ 5 активни теми. :D Баш сега проверив, за то треба +2 мислења да има така да... Tough luck. :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.101
    Допаѓања:
    8.649
    Пол:
    Машки
    Ќе пишам покасно или деновиве.
    Ама еве коментарчево во знак на поддршка на темава, да прејде во топ 5 нови.
    Хехе.
     
    На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bezimenka90

    Bezimenka90 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    17.475
    Пол:
    Женски
    Форумџика што највеќе недостасува: @buba4e89
    Ќе ја кандидирав за форумџика на годината. ;(

    Најфин модератор: @Ketchup нема замерки за него и за најлесните категории што ги модерира. :lol:

    Најзлочка модераторка: @theowndemon и особено @Lella пошто не брише у СДК. :D

    Најдобар избор на партнер: @sweet-cherry и не ради тоа што мишка is sexy, туку ради верверичката која си ја вдоми. :inlove:
    Тесно ривалство со @Celltica и хрчакот Врчак. Треба да ги запознаете меѓу себе.

    Најнеоткриен талент за танц: @Angie1432 мислам дека редно е светот да се запознае со твојата вештина во индиски танци. ]:)

    Најескиваторки: @f.girl и @GirlRose лута сум ви, зошто ми фалите во тривија. ;(

    Најхејтер на кафиња: @pdb123 еве ти кафе :coffee: :P

    Нај Ray of sunshine на темава: @Bitter-Sweet

    Нај Rey of sunshine генерално: @GirlLove просто зрачи од позитива :sun:

    Најнамерачена да ми ја земе категориската титула: @Amellie13 ама не се давам :devil:

    Најследач на превкусни фемина инстаграм јадења: @crimson на која секогаш можам да сметам да сподели некои кулинарски врвови :angel:

    Најкул машки член: @Scott Weiland 8)

    Најсветнато WC: @Anabelle.Amorette вистина е за восхит. :D

    Најпосветен член: @Ajronmen кој секоја година држи континуитет на темите. :D

    Не е креативно секоја година да ја пишуваме @KateKane во најкорнишон. Мислам дека за нејзината борбеност и пожртвуваност за сите работи за кои се залага заслужува да добие повеќе од тоа. Како на пример слика. Повели:

    812ZQd2D40L._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
     
    На Lianna Anna, pdb123, Ajronmen и 13 други им се допаѓа ова.
  11. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.479
    Допаѓања:
    38.127
    Пол:
    Женски
    Најдобар модератор/администратор: @theowndemon затоа што дозволува да се развие муабет без да брише одма :inlove:
    Најлош модератор/администратор: @Lella
    Најинтелигентни, концизни и задоволство за читање постови: тука ми се секогаш @Lella, @Srckata28, @Bezimenka90 , @pdb123 , @KateKane, @Ajronmen, потоа @Vikktorr @crimson и @Lianna Anna кои за жал не пишуваат многу ама не можам да ги изоставам... тука и @IRBBB, не се наоѓаме често во исти теми ама таму каде што ќе те видам многу често се согласувам.
    Најинтелигентни ама неконцизни постови: @theowndemon некогаш ќе се помачам да те прочитам зашто пишуваш цели епови + рандом твои случки во средина на текстот ама вреди.
    Најконфузни постови кои ќе ги прочитам и сум во прашалник што сум прочитала: @INNERBEAUTY, @Pacifist
    Најконфузни постови ама паметни: @Biljarkata некогаш ич не можам да се согласам со тебе ама сепак оваа категорија е за тебе. :D
    Најдуховита: @Bezimenka90 @Anabelle.Amorette
    Најсериозна: @Bitter-Sweet често наидувам на твои многу приземни и океј размислувања ама ми се чини дека пресериозно сфаќаш сѐ
    Најтупаџика: @WildMk ја нема ама овде заслужува да стои прва.
    Исто така @Munchmallow20 ама сепак поумерено.
    Најстабилна во ставови: @RespectAndObey. Дали има друг член кој повеќе се држи како слеп за стап за своите мислења? Не.
    Најдрска: иако ја нема, тука секогаш ќе биде @Bridget, ароганција до небо.
    Најзаљубена: @Amellie13
    Најдиректна и личи злобно ама е во себе сензитивна: @Celltica
    Најфина: @crimson, @sweet-cherry - многу мили луѓе
    Тука сакав да го ставам и @Ketchup бидејќи пофин човек на форумов немам сретнато, да се искараш само во тема за хемороиди е знак за карактер. Ама вчера ме праша а ти колку години имаше? ;(
    Најпозитивна: @Srckata28
    Најтапа смисла за хумор: @Adidas888 и @Stark сории
    Најфин машки член: @Scott Weiland @Waverly Raven
    Членки на кои им пречи секоја молекула од човечкото постоење: @GirlLove и @Spicy Senorita
    Нај-nice-guy: @Billy Idol
    Нај-имам строго мислење за како треба сите други да живеат: @nextredstyle
    Нај-стоицист: @MissChievous дечки, ви кажав ли дека следам стоицизам? :D Ништо навредливо бидејќи инаку навистина сакам да ги читам твоите постови.
    Нај-суптилни-и не толку суптилни фалби: @mssuniquee
    Најлоша меморија ама зачудувачки е функционален човек: @theowndemon. Ми е чудно како памтиш воопшто и дека си член на форумов.
    Нај-фали: Најдоброто за крајот - @buba4e89. Ништо не е повидливо и ништо не е поприсутно од твоето отсуство....
     
    Последна измена: 3 декември 2023
    На Lianna Anna, see.emily.play, MissChievous и 22 други им се допаѓа ова.
  12. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.859
    Допаѓања:
    158.160
    Пол:
    Женски
    Мозокот ми работи со side quests. Пишам на кратко и после седнувам да дополнувам со загради и side мисли шо на пречитвање ми текнале ХАХАХАХХАХАХАХХАХАХАХАХХ ]:) па после читам пак и ми притекнува уште нешто. И евентуално преќинвам да читам и зато имам грешки. :wasntme: :rofl:
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.785
    Допаѓања:
    23.088
    Пол:
    Женски
    Нема да одам по категорииве, но, @Angie1432, @Lella, @MissChievous, @Amellie13, @theowndemon, @Ketchup се членови чии мислења од секој профил посебно ги searchнувам кога подолго го немам отворено форумот и тоа ми е доволно catching up, не ме интересира повеќе. :D Да, изненадување, имате таен фан, но секој од вас ми дава доза на интелегенција, инспирација, смеење или љубов.

    Кога ќе наидам на мислење на @KateKane, @Bezimenka90, @pdb123, @CameliaMiller, @crimson, @Billy Idol, @Celltica се возбудувам пошто значи дека не сум го за џабе отворила форумот и има нешто интересно да се прочита. :D Исто сакам да ја читам @nextredstyle.

    Најобјективна ми е @Angie1432, као, некогаш ми е шок колку смирено одговара на секакви мислења и се обидува да ги разбере двете страни иии нејзиното мислење во темава ме инспирира да одговарам за категорија најконфузни мислења, тоа би било исто @Biljarkata, за чии мислења сум едноставно преглупа, и да се скроз согласувам со неа, нема да можам да сфатам дека се согласувам, I'm sorry. :rofl:
     
    На Lianna Anna, nextredstyle, KateKane и 13 други им се допаѓа ова.
  14. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.613
    Допаѓања:
    10.796
    Пол:
    Женски
    На другарска база тука сите погоре пишуваат, нема ништо објективно.
    ***
    Еве ќе издвојам членови што заслужено треба да се најдат на листата: @Spicy Senorita @Adidas888 @SummerGirl зашто се директни и не вртат одоколу кога треба да се каже мислење.
     
    На Anyshka, Spicy Senorita и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.050
    Допаѓања:
    26.674
    Најдобар модератор/администратор: @theowndemon
    Најлош модератор/администратор: @RainBow
    Најинтелигентна форумџика: @pdb123
    Најдуховита: @Ketchup
    Најсериозна: @nextredstyle
    Најтупаџика: @Bitter-Sweet
    Најпровокаторка: @wildmkd
    Најспамер: @Crnookata
    Најкреативна: @sweet-cherry
    Најстабилна во ставови: @Angie1432
    Најлажга: скоро па сите
    Најискрена: @Celltica
    Најзаљубена: @Amellie13
    Најобјективна: @Bezimenka90
    Најдрска: @Ahoy :lol:
    Најдиректна: @f.girl
    Најфина: @QweenSM
    Најдосадна: @Bitter-Sweet
    Најинтересен машки член: @quattro @Waverly Raven
    Форумџика со најтапа смисла за хумор: @JuLleE
    Форумџика во негативен поглед за цела година: /
    Форумџика во позитивен поглед за цела година: @Ugly Duckling
     
    На Lianna Anna, nextredstyle, Scott Weiland и 11 други им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.430
    Допаѓања:
    78.072
    Пол:
    Женски
    images.png
    its-the-most-wonderful-time-of-the-year-small.jpg

    Сакав да оставам за понатаму месецов да пишам во темава ама нема да бидам активна. Сакав да оставам за понатака и затоа што од прв обид да сместам форумџики во категорииве, се блокирав и ми останаа празни повеќето. Вака изгледаше тоа:

    loading-cat.gif

    Многу пати кога цитирав некого, не ни знам кого сум цитирала, повеќе внимание обрнував на пишаното отколку на никот. А ми се чини и дека немаше нешто баш добри нови теми годинава и добри дискусии. Само препукувања и кавги. Или сум пропуштила нешто, не знам. Како и да е. Имам скромни впечатоци некои па ќе го пишам тоа, колку е - толку е.

    Најдобар модератор/администратор: Тука стандард @RainBow затоа што има и трпение и живци и се' уште успешно се справува со багабонти.
    Најлош модератор/администратор: /
    Најинтелигентна форумџика: /
    Најдуховита: /
    Најсериозна: /
    Најтупаџика: /
    Најпровокаторка: /
    Најспамер: /
    Најкреативна: /
    Најстабилна во ставови: Е за овде има. Најстабилни во ставови се оние што, покрај што имаат издржани ставови и знаат добро да се изразат, знаат и цивилизирано и смирено да дискутираат, без да ја нападнат другата страна и да се искараат и извреѓаат. Такви се @Annath @jacqueline.s @JuLleE @NoirSerpentine @Cosmi @Skyler @theowndemon @joy1 морам да ја спомнам, не влегува често во дискусии, повеќе ја знаеме само како згодница, но исто така е и паметна. @Yowannty исто е за овде, имам забелешка што некогаш делува малку дрско и надмено ама мислењата и' вредат.
    Најлажга: /
    Најискрена: /
    Најзаљубена: И овде би ја сместила @Yowannty. Пример е за тоа дека љубовта не исчезнува и дека и после години заедно, може да биде исто силна, па и повеќе. И не само во својот партнер, заљубена е во животот и се' околу неа, прекрасни описи дава и на најсекојдневни нешта. Исто и @joy1 е пример за вечна љубов. И секогаш да ви биде така. :l:
    Најобјективна: /
    Најдрска: @Spicy Senorita можеби?
    Најдиректна: @Gosh
    Најфина: овде ќе ја сместам @nextredstyle. Низ годиниве ја гледав како најсериозна но овојпат ја ставам во оваа категорија затоа што е душа човек, никогаш не се скарала со никој, никогаш не сум прочитала ништо некоректно од неа, никогаш не се обратила на член со непријателски тон. И храбро се носи со сите загуби и предизвици во животот.
    Најдосадна: /
    Најинтересен машки член: /
    Најстабилен/најдобар машки член: @Billy Idol
    Форумџика со најтапа смисла за хумор: /
    Форумџика во негативен поглед за цела година: /
    Форумџика во позитивен поглед за цела година: @Mishela девојкава е толку паметна, начитана, си коментира во одредени категории и не се замара со ништо.
    Најготвач: @Anika55 @Anyshka
    Нај-девојка снова: @Ugly Duckling ем убава и со стил ем умна ем духовита, цел пакет
    Нај Том и Џери: @Mrs. right и @Tanjamm :wasntme:
    Фали: @Alexandrite баш беше реална ама откако ја банираа не се врати по истекувањето на банот
    Негативни категории не би да спомнувам, да се лутат членкиве. Убаво е позитивното да се види и да се посочи, за негативно лесно е.
    Па, тоа би било тоа од мене.
    1625995898christmas-tree-animated-gif-8.gif
     
    Последна измена: 3 декември 2023
    На *Ench@nted*, Yowannty, nextredstyle и 11 други им се допаѓа ова.
  17. NoirSerpentine

    NoirSerpentine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2021
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    2.194
    Пол:
    Женски
    Благодарам @Bitter-Sweet
    Не очекував дека со првото вклучување после долго време ќе имам ваков пречек со ваков коментар. Мило ми е што дел од моите зборови оставиле некому ваков впечаток. Во иднина се надевам на малку повеќе дискусии и повеќе слобода на изразување.

    За одбележувања на форумџики сакам (затоа и првенствено го пишувам овој одговор) ама сега нема многу да напишам (затоа што отсуствував доста време, не дека некои не ми оставиле впечаток, на ваков или инаков начин) освен тоа дека не треба да бидат бркани оние кои биле тука, новодојдените или било кои само заради различно мислење. Штета е што многу членови кои гледам дека пишувале на темите, не се повеќе активни заради недоразбирање, навреди или едноставно непоттикнување на солидна интеракција кој ќе биде исполнета со многу мислења кои вредат да бидат прочитани, како што е случај со многу постари мислења. Малку повеќе толеранција и прифаќање различни мислења, а со тоа и цивилизирано разменување на тие мислења со цел од сите да научиме по нешто. Или колку и да се смешни или теорио-заговорни, да бидеме отворени кон нови „хоризонти“ (колку само ова звучи клише |( ) зошто не сме животни на кои им е ставено штитник туку сме луѓе кои треба да испитуваат се', колку и да изгледа понекогаш смешнo. Ништо не е сигурно и се' треба да не' интересира. И секако, сето тоа да не остане само на екрани туку да го пренесуваме и во секојдневниот живот преку различни разговори, акции, настани, протести...
     
    Последна измена: 4 декември 2023
    На eliesaab и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.859
    Допаѓања:
    158.160
    Пол:
    Женски
    Модна икона: @joy1 и @Ugly Duckling без двоумење би ви се доверила to doll me up.

    Нај еко чик: @pdb123
    Нај скинќер гуру: @pdb123
    За двете категории најмногу со пасија сум читала од тебе. И не само то, ептен потковано. Се сеќавам еднаш во сдк ме бркаше за менструална чашка. :D п.с. Уште немам земено ама ми е во цели за 2024, конечно.

    Ќе пишев вака рандом категории како ми текнуваат, го зачував за ко ќе ми притекни да пуштам, ама сепак ми избриша форумов (????? Ваљда има лимит колку дена чува). Па ќе пуштам малку по малку како ќе ми текнува (или како ќе решам да крадам туѓи категории). :P
     
    На pdb123, mal.ecka, Bezimenka90 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.896
    Допаѓања:
    12.300
    Пол:
    Машки
    Најдобар модератор/администратор: @RainBow мислам дека многу се труди и не и е лесна работата.

    Најлош модератор/администратор: @Ketchup треба да припази кога му излага член и бан копче до него, има колатерални штети незаборавни.

    Најинтелигентна форумџика: @Lella мислам не морам да објаснувам.

    Најдуховита: @Ajronmen теми и мислења прејаки.

    Најсериозна: @Bitter-Sweet некако секогаш ми делува сериозно, не мора да значи негативно.

    Најтупаџика: Ја нема веќе, ама @WildMk

    Најкреативна: @theowndemon

    Најстабилна во ставови: @KateKane

    Најзаљубена: @Bezimenka90

    Најобјективна: @Celltica

    Најдиректна: @Feminka22

    Најинтересен машки член: @Vikktorr @Ketchup @Ajronmen

    Форумџика во позитивен поглед за цела година: @sweet-cherry

    За деловите што немав мислење изоставив, не сум активен многу последнава година да сум пообјективен.
     
    На Lianna Anna, Vikktorr, Feminka22 и 9 други им се допаѓа ова.
  20. Celltica

    Celltica Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2020
    Пораки:
    4.236
    Допаѓања:
    27.822
    Откако се отвори темава јас сфатив дека е време да го променам мојот празничен аватар за оваа година :D

    Ви се допаѓало тоа вам или не, јас сепак ќе си пишувам субјективно, зошто само и така можам, зошто последнава година многу малку сум во тек кој што пишува. Во суштина, најмногу забележав активни членови кои не би ги сместила во добри категории, но за да не сум тотален Гринч, туку само нормален Гринч, се решив да пишувам само убави категории :D

    Па да почнеме!

    Најразумен човек на форумот: @KateKane. Иако помалку ја има од што посакувам да ја има, сепак секој збор и е златен, девојчето е прекрасно во секоја смисла и е еден од моите омилени ликови на фемина. Исто така, сакам да ја искористам оваа прилика да ве известам дека нашиот биф е завршен и сега повторно сме во супер односи :D Дали беше тоа само трик или вистина, никогаш нема да дознаете :D

    Нај soul sister на форумот, притоа и најсарказам на форумот: @Bezimenka90. Ние сме две сестри судбини, разделени во две тела по игра на случајност, ама кога ја читам имам впечаток дека имам синдром на поделена личност зошто не е можно да е некој толку ИСТ како мене.

    Најфина, плус и припитомувач на диви животни, накратко најдизни принцеза на форумот: @sweet-cherry. Девојчево не го има многу последно време, ама со приказната за верверицата ми беше хит. А и е едно од најфините луѓе што воопшто знам дека постојат, секогаш со разбирање и трпение, да не кажам целосна спротивност на мене, ама во позитивна смисла :D Имаш се што мене ми фали :D

    Најпедантна на форумот и воедно најубава насмевка на форумот: @Anabelle.Amorette. Притоа исто така секогаш знае да ти каже да не овертинкаш, ама никогаш не се води по сопствен совет :D

    Нај мама за оваа година: @DaisyDoo. Многу те сакам и многу ми е мило што си се оствари во оваа улога. Сега си најсекси мама на форумот, а воедно и една од моите омилени личности тука!

    Членка што знае на фин начин да ти го спушти и најзгодница (во тајност) на 2023: @Angie1432. Девојчето е бомба, не знаете што пропуштате што ја немате видено. Баш е full package, згодна, добар хумор, препаметна, доволно саркастична за тоа да е забавно, а не премногу. Со оглед дека има многу заинтересирани за пополнување на позицијата на нејзин дечко, ама не може да и се обратите директно зошто стварно е asset, решивме да отвориме конкурс за оваа позиција каде кандидатите ќе бидат многу внимателно и ригорозно селектирани. CV и слика кај мене за аплицирање во лп.

    Најделулу за 2023: @theowndemon. Титулата делулу важи само за оваа календарска година. Од нова година многу работи ќе станат официјално појасни и тогаш веќе нема да е делулу :D

    Најхипотермична за 2023 а и понатаму: @Amellie13. Смрзната, а сака да се сели во ладни краеви, не може да и се фати крајот :D но како и да е, ако некогаш мислите дека ви е ладно, да знаете дека неа и е поладно.

    Најскриено жарче за 2023: @Scott Weiland за кого апликативна е фразата трај си прај си :D Во 2024 очекуваме многу позитивни изненадувања од него.

    Најпозитивно изненадување за 2023: @crimson . Да, да, знам дека сите ја знаете, ама јас откако сум на форумот не беше многу активна и јас апсолутно не знаев која е. Откако ми беше посочена како супер членка, во истото се уверив и самата. Прекрасна си!

    Најнеекспониран член кој злато вреди: @boo3. Не се експонира премногу, ама е злато од човек.

    Најскинкер на годината: @pdb123. Очигледно е, немам што да додадам :D

    Најбаланс меѓу сериозното и смешното: @Ajronmen. Кога треба е многу стабилен во ставови и има супер ставови, ама некако во гужвата биднува баниран не знам како. Од друга страна, кога има простор за шала, тука е да отвори тема за тостер :D

    Нај еден збор еден алтан: @Ketchup. Има многу што да каже, ама едноставно е премногу кул да се расправа со вас :D Ретко го има, и тогаш кога го има, да знаете сте претерале :D Ама е супер човече!

    Најзгодница (во jaвност) на 2023: Needsless to say, @Ugly Duckling, причините се очигледни и верувам сите се сложувате.

    Нај, нај, нај фалат да ги има почесто на целиот форум: @Nausicaa @Lianna Anna. Ептен ми фалат ваши мислења, ама тотално разбирам и претпоставувам зошто не ви се пишува :D

    Најспецифичен (во позитивна смисла) хумор: @GirlRose. You go girl!

    Мислења кои ги почитувам најмногу и без да се согласувам со нив секогаш: @Srckata28 ;) Секогаш на место и со аргументи.

    Најстручно лице за вашите годишни одмори, евровизија, тековни настани и се останато, вашиот дeжурен @Ahoy .

    Најприсутна за 2023: @nextredstyle ;)

    Нај си се разбираме кога никој друг не не' разбира: @Biljarkata . Чекам да ме земеш кај зетот во Хрватска, немој да заборавиш на тој договор!

    Ендемски вид на тие што сеуште ги има, а ми се убави за читање и дискусија: @Skyler

    Нај "фалиш будалче" на 2023: @buba4e89. Ништо не е исто после тебе :(

    Ете засега е тоа, ако ми текне уште некој ќе допишам, а сега бидете умни да не решам да ви ги украдам Нова Година и Божиќ...
    [​IMG]
     
    На Biljarkata, Lianna Anna, pdb123 и 17 други им се допаѓа ова.