Фото натпревар - Гласање: Вода

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Papillon.Papi, 30 мај 2015.

?

Најдобра фотографија има?

Оваа анкета ќе биде затворена на 19 јули 2019 во 13:35.
 1. Dream-Girl

 2. Ugly Duckling

 3. jasbi

 4. Мејз

 5. Fillia

 6. *Ench@nted*

 7. shz

 8. sweet-cherry

 9. GoodGirl45

 10. Anabelle.Amorette

 11. Amellie13

 12. Annath

 13. LivingGlam

 14. poenta

 15. KomP

 16. Blue.Sky

 17. Love 83

 18. Ambitious

 19. zuto

 20. Alishan30

 21. ♡BuBaLe♡

 22. Oxymoron

 23. Antolinaa

 24. Mrs.Precious

 25. lovestoneddd

 26. Trxmx

 27. Bubce38

 28. Bitter-Sweet

 29. Kom.pot

 30. naturallmess

 31. Snowflake97

 32. lovemme

Можеш да ги видиш резултатите само откако ќе гласаш.
 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  9.216
  Пол:
  Женски
  1. Правила:

  1. Фотографиите да бидат ваши лични дела

  2. Учесникот смее да се пријави САМО СО ЕДНА ФОТОГРАФИЈА

  3. Пријавувањето трае до 3от ден од поставувањето на темата

  4. До следната недела се изгласува победник

  5. Победникот одлучува за нова тема

  6. Не се добива награда, натпреваров е само за забава

  7. Не е пожелно темите да се повторуваат.

  8. Фотографиите може да бидат со ефекти/шминкани во фотошоп

  9. Не е битно дали фотографијата е извадена со телефон, идиотче, полу профи или профи фотоапарат

  10. Доколку има преголем број на пријавени учесници со слики, а место во анкетата нема доволно за сите, ќе се направи селекција и ќе учествуваат во анкетата за гласање само фотографиите со над 20 лајка.

  Листа на поминати теми:
  1. Животни
  2. Живот
  3. Дожд
  4. Архитектурата на мојот град
  5. Небото над нас
  6. Што јадеме во лето
  7. Верски објекти
  8. Луѓе
  9. Дрвја
  10. Луди бои
  11. Музика
  12. Љубов
  13. Рефлексија
  14. Свеќа
  15. Цвеќиња
  16. Есен
  17. Црно-бела фотографија
  18. Чадори
  19. Есенска храна
  20. Книги
  21. Сино (река, езеро, море)
  22. Детство
  23. Сенки
  24. Црвена боја
  25. Планини
  26. Кафе
  27. Среќа
  28. Новогодишна еуфорија
  29. Мулти колор
  30. Зима
  31. Утро
   
  Последна измена од модератор: 29 мај 2017
  На angelche16, karak, Arthur и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  2.489
  Допаѓања:
  46.810
  Јас немам многу слики од животни, можеби во сите албуми ако се најдеа неколку, оваа е сликана 2007 година, на поминување низ едно селце, има една посебна приказна која стои позади фотографијата, затоа ми е останала во албумот:)
  Само додадов еден ефект во Пикаса, друго ништо.

  Знам дека на форумов има предобри "уметнички души" кои ќе извадат одлични фотографии, ама еве оваа од мене, чисто колку да го скршам мразот :)

  O_398_Dag_Klenje.jpg
   
  На Nedalija, piglet1, Espadrila и 57 други им се допаѓа ова.
 3. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  12.863
  Пол:
  Женски
  IMGP0085.JPG
   
  На ELIDavor, xxxm, vitamina и 23 други им се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.858
  Пол:
  Женски
  Еве нешто,да не сум без ич :D
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0453.JPG
   DSC_0453.JPG
   Големина на фајлот:
   185,2 KB
   Прегледи:
   153
  На vitamina, crazylady, tessie и 23 други им се допаѓа ова.
 5. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.034
  Допаѓања:
  11.628
  Сонце мое најсакано. :)

  11165855_981391098540214_4217346_n.jpg
   
  На plavooka lavica, vitamina, galapce и 22 други им се допаѓа ова.
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.538
  Допаѓања:
  152.526
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене со нешто далеку од професионално, и повторно од телефон сликано :lol: Во ваши лични фотографии го имам ставено душичево, и многу драга ми е сликава :sun:

  [​IMG]
   
  На GirlLove, vitamina, LittlePinky и 29 други им се допаѓа ова.
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  9.216
  Пол:
  Женски
  11227225_1570463073219042_1709461169_o.jpg
  Сликана со дигитален напреден фотоапарат, нема ефекти, средувана е во фотошоп.
   
  На Wahnsinn, vitamina, Hipster и 39 други им се допаѓа ова.
 8. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.321
  Допаѓања:
  46.971
  Пол:
  Женски
  image.jpg
  Чудно животно на плажа :D
   
  На sonja29, Wahnsinn, vitamina и 32 други им се допаѓа ова.
 9. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.273
  Пол:
  Женски
  Се мислам цело попладне дали да ставам нешто слатко, какви што би биле тигарчиња од зоолошка, или нешто во своја природна средина, ама не многу слатко, како што би бил пајак. Мислам дека поентата на темава повеќе ќе се долови со втората варијанта, па затоа ви го претставувам мојот неканет гостин, фатен на дело како виси на тенка, речиси невидлива нишка што сам си ја сплел. Не е личен, ама бидејќи е акробат, си заслужи да го ставам тука. :drunk:
  Без ефекти, со идиотчестиот дигитален што го имам.

  [​IMG]
   
  На Wahnsinn, vitamina, Hipster и 36 други им се допаѓа ова.
 10. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.693
  Допаѓања:
  4.659
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека не пречи мојата рака :)

  Photo35653.jpg
   
  На Dust, sonja29, Wahnsinn и 35 други им се допаѓа ова.
 11. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.949
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, sonja29, Wahnsinn и 41 други им се допаѓа ова.
 12. Femin4e.mk

  Femin4e.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Имав неколку убави слики од животни и едвај се одлучив, еве го мојот избор:))
   

  Прикачени фајлови:

  • mecka.jpg
   mecka.jpg
   Големина на фајлот:
   526,1 KB
   Прегледи:
   120
  На sonja29, vitamina, LittlePinky и 22 други им се допаѓа ова.
 13. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.196
  IMG_0694.JPG
   
  На cresa-jagoda, Dust, Samomarija.056 и 55 други им се допаѓа ова.
 14. IronLady

  IronLady Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  28.997
  Пол:
  Женски
  10013877_10204522625521435_1500818714_n.jpg
   
  На Dust, ♡BuBaLe♡, vitamina и 26 други им се допаѓа ова.
 15. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  7.674
  Допаѓања:
  108.712
  Пол:
  Женски
  Сликава е сликана во зоолошката градина во паркот Максимир во Загреб.
  Сликана е со обичен Сони апарат, без никакви ефекти ниту некаква доработка во Фотошоп.
  Инаку птицава во живо кога ја видов мислев дека е порцелански украс бидејќи е мазна (на допир) и делува како некој фарбан ѕид или украс. :D
  btw, сликава морав да ја ставам во помал формат, затоа што користам мобилен нет и оригиналната од 5,1МБ пробувам цел саат да ја закачам ама не сака :whew:

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, ♡BuBaLe♡, vitamina и 26 други им се допаѓа ова.
 16. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  809
  Некоја морска птица, незнам што е точно, а сликано е во преубавото градче Волендам во Холандија DSC03631.JPG
   
  На sonja29, vitamina, LittlePinky и 21 други им се допаѓа ова.
 17. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  3.858
  Допаѓања:
  81.761
  [​IMG]

  Edit
  А порно слики може ли? :D
  [​IMG]
   
  Последна измена: 1 јуни 2015
  На cresa-jagoda, Anacid, CoCoGiiiRL и 27 други им се допаѓа ова.
 18. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  О бебче мало:l:Ја средив сликава околу да биде такво матно на photoscape:inlove:
  tumblr_np67pyh6ee1trnlvjo1_1280.jpg
   
  На cresa-jagoda, vitamina, samovila.red. и 23 други им се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  5.393
  Допаѓања:
  82.148
  upload_2015-6-1_20-10-30.png
   
  На cresa-jagoda, vitamina, IronLady и 16 други им се допаѓа ова.
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.447
  Допаѓања:
  64.457
  Пол:
  Женски
  215012_261355017210927_5562125_n.jpg
   
  На cresa-jagoda, Dust, vitamina и 16 други им се допаѓа ова.