Фото натпревар - Тема: Наука

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Papillon.Papi, 30 мај 2015.

 1. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.825
  Допаѓања:
  44.223
  На Thallia, VoodooGirl, Blue.Sky и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  35.823
  Пол:
  Машки
  2019-06-24 07.48.20 1.jpg
   
  На x.Daisy.x, JoanaS, *Ench@nted* и 30 други им се допаѓа ова.
 3. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.675
  Допаѓања:
  24.788
  Пол:
  Женски
  20191107_080843.jpg
   
  Последна измена од модератор: 7 ноември 2019
  На Dadusicka, Someonespecial, Blue.Sky и 16 други им се допаѓа ова.
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.825
  Допаѓања:
  44.223
  Случајно многу назат на темава ја најдов сликава. Не знам шо тема било тогаш ...
  Можи да учествувам и зошто не :rofl:

  [​IMG]
   
  На Someonespecial, Blue.Sky, Ketchup и 8 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.075
  Допаѓања:
  87.847
  Пол:
  Женски
 6. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
 7. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  3.822
  Пол:
  Женски
  IMG_20191107_135334-02.jpeg
   
  На piglet1, Dadusicka, lovestoneddd и 18 други им се допаѓа ова.
 8. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.075
  Допаѓања:
  87.847
  Пол:
  Женски
  Анкетата е поставена, може да гласате. :)

  1. Животни
  2. Живот
  3. Дожд
  4. Архитектурата на мојот град
  5. Небото над нас
  6. Што јадеме во лето
  7. Верски објекти
  8. Луѓе
  9. Дрвја
  10. Луди бои
  11. Музика
  12. Љубов
  13. Рефлексија
  14. Свеќа
  15. Цвеќиња
  16. Есен
  17. Црно-бела фотографија
  18. Чадори
  19. Есенска храна
  20. Книги
  21. Сино (река, езеро, море)
  22. Детство
  23. Сенки
  24. Црвена боја
  25. Планини
  26. Кафе
  27. Среќа
  28. Новогодишна еуфорија
  29. Мулти колор
  30. Зима
  31. Утро
  32. Сијалички
  33. Патување
  34. Пролет
  35. Макро
  36. Вода
  37. Со ефект
  38. Винтиџ ефекти
  39. Скопје
  40. Предмет
  41. Пролет
  42. Сонце
  43. Велигден
  44. Перспектива
  45. Од мојот прозорец
  46. Козметика
  47. Раце
  48. Камен
  49. Мачки
  50. Лист хартија
  51. Птици
  52. Мост
  53. Винтиџ
  54. Сладолед
  55. Ноќ
  56. Есен
  57. Пијалоци
  58. Антиквитети
  59. Модни додатоци
  60. Есенски плодови
  61. Минимализам
  62. Играчки
  63. Храна
  64. Плетени работи
  65. Шолја чај
  66. Домашен комфорт
  67. Дел од празничниот амбиент
  68. Снег
  69. Зимска ноќ
  70. Улична фотографија
  71. Овошје
  72. Ентериер
  73. Уметничко претставување на дел од тело
  74. Ноќна фотографија
  75. Пејзаж
  76. Животен стил
  77. Контраст
  78. Асиметрија
  79. Виножито
  80. Велигденски јајца
  81. Око
  82. Пастелни бои
  83. Меланхолични вибрации
  84. Предмет од сентиментална вредност
  85. Алкохолни пијалаци
  86. Зајдисонце
  87. Школки
  88. Чоколадо
  89. Рачна изработка
  90. Бродови, јахти, кајчиња
  91. Летна атмосфера
  92. Туристи
  93. Графити
  94. Градски пејзаж
  95. Ваше омилено место за релаксација/одмор
  96. Сувенири
  97. Патека
  98. Стара архитектура
  99. Летно модно парче
  100. Вашата чаша
  101. Што има во нашата чанта
  102. Рандом инспирација
  103. Концерт/свирка
  104. Движење
  105. Шаренило со бои
  106. Скулптури
  107. Панорама
  108. Халоуин
  109. Есенски лисја
  110. Точки
  111. Часовници
  112. Бела боја
  113. Видиковец
  114. Новогодишна елка
  115. Клучеви
  116. Новогодишни украси
  117. Новогодишна атмосфера
  118. Оган
  119. Водопади
  120. Книга што моментално ја читам
  121. Кокичиња
  122. Национални знамиња
  123. Автомобили
  124. Мотори
  125. Животни
  126. Моето слободно време
  127. Снежни фотографии
  128. Маски
  129. Патокази и знаци
  130. Шминки
  131. Ентериер
  132. Технологија
  133. Уметност
  134. Плодови на пролетта
  135. Street art
  136. Забавни паркови
  137. Летала
  138. Upside down
  139. Транспортни средства
  140. Кругови
  141. HDR фотографија
  142. Duotone
  143. Тунел/и
  144. Инсекти
  145. Палми
  146. Селска идила
  147. Брод, чамец, пловило
  148. Македонија
  149. Крзнени пријателчиња
  150. Верски објекти
  151. Цвеќиња
  152. Боите на есента
  153. Сезонско овошје
  154. Утро
  155. Есенски бои
  156. Влезна врата
  157. Модерна технологија
  158. Балкан
  159. Декември
  160. Портокалова боја
  161. Парови
  162. Среќа е...
  163. Новогодишна атмосфера
  164. Мојата омилена фотографија
  165. Мојот работен ден
  166. Моето среќно место
  167. Десерти
  168. Дестинации
  169. Омилена шолја
  170. Европа
  171. Нешта што го одбележаа овој месец
  172. Март
  173. Пролет
  174. Зелена боја
  175. Сончев ден
  176. Надеж
  177. Розова боја
  178. Болка
  179. Дома
  180. Природните убавини на Македонија
  181. Мојот совршен почеток на денот
  182. Црно - бела фотографија
  183. Ритам
  184. Ограда
  185. Текстура
  186. Геометриска перспектива
  187. Фокус
  188. Вода
  189. Лубеница
  190. Одмор
  191. Бело
  192. Месечина
  193. Линија
  194. Фонтана
  195. Шарено
  196. Облаци
  197. Птичја перспектива
  198. Спомени
  199. Жолта боја
  200. Букви
  201. Срце
  202. Градиент
  203. Аквариум
  204. Неонки светла
  205. Во далечината
  206. Капка вода
   
  На Moon.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.871
  Пол:
  Машки
  Може да ставам сега слика или каснам?:?::)
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.075
  Допаѓања:
  87.847
  Пол:
  Женски
  Помина пријавувањето со слики, на следната тема може да учествуваш:)
   
  На Moon.Girl и Ostaveniot им се допаѓа ова.
 11. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.871
  Пол:
  Машки
  Ок:(
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.075
  Допаѓања:
  87.847
  Пол:
  Женски
  @Ketchup честитки, чекаме нова тема :party:
   
  На MrenaRiba, piksooki, Blue.Sky и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  35.823
  Пол:
  Машки
  Фала ви за гласовите! :*:
  Следната тема нека биде Фотографија од продукт(и). Нешто ко Still Life, само без храна.
  2018-12-18 01.34.20 1.jpg
  NuOGFo4PudE_Full.jpg ns-zrk_O-z4_Full.jpg 6LBBOwkPzyQ_Full.jpg OyUtwyP5zRg_Full.jpg 2cFZ_FB08UM_Full.jpg
   
  На JoanaS, GoodGirl45, cresa-jagoda и 20 други им се допаѓа ова.
 14. zuto

  zuto Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2014
  Пораки:
  3.203
  Допаѓања:
  20.100
  _MG_6611.JPG
   
  На GoodGirl45, TutiFuti, *Ench@nted* и 24 други им се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.500
  Допаѓања:
  5.054
  Здраво не ми е јасно дали може играчка , цвет. Или купен продукт т.е. ко во примерот
  Поз
   
 16. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  2.672
  Пол:
  Женски
  foto_no_exif (4).jpg
   
  На Ginger^, GoodGirl45, TutiFuti и 34 други им се допаѓа ова.
 17. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.150
  Пол:
  Женски
 18. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.792
  Допаѓања:
  35.823
  Пол:
  Машки
  Цвет не, ама нешто ко играчка може.
   
  На cresa-jagoda и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 19. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  9.927
  Пол:
  Женски
  Доколку не е соодветна, избришете ја.
  5C80FF26-0D8C-455F-8DA9-8E8EB5C9E0C5.jpeg
   
  На joy1, Lostinparadise, GirlRose и 21 други им се допаѓа ова.
 20. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  27.623
  Пол:
  Женски
  DSC01352.JPG
   
  На Ketchup, cresa-jagoda, Ava.84 и 13 други им се допаѓа ова.