Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Француски јазик

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од IceCube, 6 март 2016.

 1. IceCube

  IceCube Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ќе може ли некој што има добро познавање за јазикот да го преведе текстот на француски јазик? Се работи за оценка и ми е хитно.

  Ohrid e prekrasen grad. Me pravi poblizok so prirodata i ima mnogu ubavi raboti da se posetat. Jadev pizza koja bese prekrasna, a posle toa bev vo poseta na zamokot. Vidvov luge koi tancuvaa i mnogu ubavo peea. Ja posetiv Samuilovata tvrdina koja me ostavi bez zborovi i isto taka manastirot Sveti Naum.. Vo sabota bevme na plaza i vremeto bese soncevo, no napladne vrnese, no toa ne mi precese da uzivam vo prirodata. Napraviv prekrasni fotografii koi gi staviv odma na facebook. Ohrid e mesto kade mora da kupite nekoj spomen koj ke vi ostavi ubavi sekavanja. Nedelata eden moj drugar dojde vo poseta i go prosetav na razlicni mesta i jadevme od tradicinalnite jadenja na makedonija. Sekoe utro vo 6 casot trcav pokraj plazata i zapoznav mnogu luge. Se bese prekrasno, patuvanje koe ostava spomeni.
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.942
  Допаѓања:
  61.519
  Пол:
  Женски
  А фотографиите за Фејсбук беа или за спомен?
   
 3. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  3.013
  Допаѓања:
  6.067
  Пол:
  Женски
  Ќе ти го преведев јас, но не ти треба повеќе.