1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за прикривање на мрсната коса

Дискусија во 'Коса' започната од pupi.girl, 23 август 2012.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса


  Јас како помала имав и не ми се мрсеа, сега не се осудувам да се истрижам со кркми зошто многу ми е мрсно челото нема да издржат ахахаха :*
   
 2. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  Колку повеќе ја миете косата толку побрзо се мрси...
  и кога ќе бидете во ситуација да немате време за да ја измиете едноставно ставете и пудра...да да бебешка пудра онаа белана...и протријте низ главата кај што се гледа мрсна...посебно на корените горе...избришете со сува крпа...и у ла ла...како нови.
  иначе да не бидам офф топик....фризура за мене кога ми е мрсна е репче и во пунџичка :D
   
 3. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.301
  Пол:
  Женски
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  Пробај да ја миеш на секој 2 или 3 ден и искрено мој совет ти е да избегнуваш од оние скапите шампони за вака,онаква коса бидејки содржат повеќе хемикалии кои да,можеби ја прават посјајна косата,помалку изгорена,помалку сува или со поголем волумен но верувај имаат премногу хемикалии кои штетат на коренот на косата и како резултат на тоа добиваме само побргу мрсење на коренот.
  Пробај да користиш обичен шампон од коприва или бреза барем две недели ќе видиш дека ќе има подобрување, барем кај некои личности на кои им го имам спомнато ова имаше позитивна реакција косата си се врати во нормала и веке 3 ден почнуваше да станува мрсна.

  Јас кај мене избегнувам да користам некои скапи шампони за коса најчесто користам од бреза или коприва оние во големи шишиња ги знаете ги има насекаде, субрина користам само доколку сум ја пеглала косата па на наредното миење ставам малку субрина на врвовите колку да ја освежам. Косата ми е долга до под градите и немам нкаков проблем со мрсењето, секако нормално е 3 ден веке косата да почнува да се мрси.
  А ова со прекривањето со фризури па баш и не ми изгледа привлечно :|
   
 4. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  855
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  Повелеле
  [​IMG]
   
 5. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  4.481
  Пол:
  Женски
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 6. BeLLaDona23

  BeLLaDona23 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  1.874
  Пол:
  Женски
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  Мрсна коса си е мрсна коса, нема кај да бегаш :D Инаку па мрсење на 3-4 дена и е не е нешто чудно, посебно сега во овие жештини, да ми издржи свежа 4 дена на коњ сум.
  [​IMG]
  За фризура не знам, јас секогаш ставам некоја марама или подебело венче ако веќе немам време да ја измијам или сакам да ја оставан малце со природен регенератор :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

  Јас немам проблем со брзо мрсење на косата пу пу пу.... Ама кога стварно немам време да ја измијам ставам бебешка пудра и со четка за коса и коњско опавче му е мајката :)
   
 8. Miss.Selfridge

  Miss.Selfridge Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  17
  Еве неколку добри идеи, од напред наназад фатете дел од косата , врзете ја во неуредно опавче (по можност ставете и пудра во прав) , носете марами венчиња кордели ... плетенките се одличен избор истотака !

  Некад знам и да направам некое фризурче па да ја испрскам со лак за коса !
   

  Прикачени фајлови:

 9. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
 10. lady11

  lady11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  71
  Си ги мразам и шишките и косата многу ми е тенка и брзо ми се мрси но сега пробав со шампонот од Head&Shoulders од ментол ии како да ме задржува по 2-3 дена :)
  Во секој случај пробај и со ваква плетенка
   

  Прикачени фајлови:

 11. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.650
  Допаѓања:
  15.508
  Пол:
  Женски
  Ааа,зар постои и таква финта? :o :tmi: