1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за прикривање на мрсната коса

Дискусија во 'Коса' започната од pupi.girl, 23 август 2012.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса


    Јас како помала имав и не ми се мрсеа, сега не се осудувам да се истрижам со кркми зошто многу ми е мрсно челото нема да издржат ахахаха :*
     
  2. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    Колку повеќе ја миете косата толку побрзо се мрси...
    и кога ќе бидете во ситуација да немате време за да ја измиете едноставно ставете и пудра...да да бебешка пудра онаа белана...и протријте низ главата кај што се гледа мрсна...посебно на корените горе...избришете со сува крпа...и у ла ла...како нови.
    иначе да не бидам офф топик....фризура за мене кога ми е мрсна е репче и во пунџичка :D
     
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    Пробај да ја миеш на секој 2 или 3 ден и искрено мој совет ти е да избегнуваш од оние скапите шампони за вака,онаква коса бидејки содржат повеќе хемикалии кои да,можеби ја прават посјајна косата,помалку изгорена,помалку сува или со поголем волумен но верувај имаат премногу хемикалии кои штетат на коренот на косата и како резултат на тоа добиваме само побргу мрсење на коренот.
    Пробај да користиш обичен шампон од коприва или бреза барем две недели ќе видиш дека ќе има подобрување, барем кај некои личности на кои им го имам спомнато ова имаше позитивна реакција косата си се врати во нормала и веке 3 ден почнуваше да станува мрсна.

    Јас кај мене избегнувам да користам некои скапи шампони за коса најчесто користам од бреза или коприва оние во големи шишиња ги знаете ги има насекаде, субрина користам само доколку сум ја пеглала косата па на наредното миење ставам малку субрина на врвовите колку да ја освежам. Косата ми е долга до под градите и немам нкаков проблем со мрсењето, секако нормално е 3 ден веке косата да почнува да се мрси.
    А ова со прекривањето со фризури па баш и не ми изгледа привлечно :|
     
  4. anamariia.x3

    anamariia.x3 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    856
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    Повелеле
    [​IMG]
     
  5. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  6. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    Мрсна коса си е мрсна коса, нема кај да бегаш :D Инаку па мрсење на 3-4 дена и е не е нешто чудно, посебно сега во овие жештини, да ми издржи свежа 4 дена на коњ сум.
    [​IMG]
    За фризура не знам, јас секогаш ставам некоја марама или подебело венче ако веќе немам време да ја измијам или сакам да ја оставан малце со природен регенератор :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. Muffin.Love

    Muffin.Love Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    15
    Фризура со која може да се прикрие мрсната коса

    Јас немам проблем со брзо мрсење на косата пу пу пу.... Ама кога стварно немам време да ја измијам ставам бебешка пудра и со четка за коса и коњско опавче му е мајката :)
     
  8. Miss.Selfridge

    Miss.Selfridge Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    17
    Еве неколку добри идеи, од напред наназад фатете дел од косата , врзете ја во неуредно опавче (по можност ставете и пудра во прав) , носете марами венчиња кордели ... плетенките се одличен избор истотака !

    Некад знам и да направам некое фризурче па да ја испрскам со лак за коса !
     

    Прикачени фајлови:

  9. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
  10. lady11

    lady11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    72
    Си ги мразам и шишките и косата многу ми е тенка и брзо ми се мрси но сега пробав со шампонот од Head&Shoulders од ментол ии како да ме задржува по 2-3 дена :)
    Во секој случај пробај и со ваква плетенка
     

    Прикачени фајлови:

  11. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Ааа,зар постои и таква финта? :o :tmi: