1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризури за кратка коса

Дискусија во 'Коса' започната од Xepp, 30 мај 2012.

 1. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Па вака веќе имаме една тема за фризури, но гледам сите постираат за долга коса (скоро сите).
  Па ние со кратка коса можеме само да им се стрвиме! ;(
  Ајде овде во оваа тема ќе можеме да си постираме кличиња, сликички за пократка коса. Верувам дека не има во поголем број оние со пократка коса :D
  Се надевам темата ќе развие добра дискусија и нема да ми биде затворена :wasntme:
   
 2. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.254
  Пол:
  Женски
 3. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Барањето нешто највеќе што мразам, само сакав со оваа тема да им помогнам на девојките, но сепак вие си знаете :)
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 5. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.752
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 6. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  Кратка коса

  Одлучив да се шишам. Сакам некоја интересна, ама кратка фризура. Сакам да експериментирам со стиловите. До сеа имам сменето многу фризури од долги до кратки. Секаква боја имам ставено на косата но, сепак црвено - со црно е мојот фаворит. :D
  Дајте некои идеи за кратка коса .. 8)
  Вака кратко нешто :)
   

  Прикачени фајлови:

 7. Summer19

  Summer19 Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Кратка коса

  Немој, една другарка така направи, не и стоише ни приближно добро колку што очекувавме :(
   
 8. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Кратка коса

  [​IMG]
   
  На green-angel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.327
  Пол:
  Женски
  Кратка коса

  A нешто вака? ;)

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На green-angel му/ѝ се допаѓа ова.
 10. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7
  :inlove: и баш и бојата на коса ми е нешто слична 8)
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.327
  Пол:
  Женски