1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалот му стана опсесија

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од marlyn, 27 јануари 2011.

  1. marlyn

    marlyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Eve vaka jas sum nova na forumot i bi sakala da dobijam nekolku soveti okolu mojot problem koj e sledniot.Vo vrska sum veke 2 god se bese okey dodeka decko mi ne pocna premnogu da se okupira so fudbalot ednostavno mu stana opsesija, toj odsekogas e bil po fudbalot bidejki toa trenira no sega posledniov period veke fudbalot mu e na prvo mesto. Koga ima utakmici nie ne izleguvame,koga paga na sportska se istura na mene :( .Ponekogas mi ida da mu raskinam samo za ova se drugo mi e super...ve molam soveti dali ima nekoj sto go ima istiov problem...odnapred fala
    [mod-kirilica:3gx9ocb5][/mod-kirilica:3gx9ocb5]
     
  2. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    problemi poradi fudbalot!!!

    марлин најубаво е да седнеш со дечко ти и да му кажеш што те мачи не да се расправаш туку со убаво кажи му што ти смета :)
     
  3. marlyn

    marlyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Немам кажано еднаш туку повеќе пати, но сепак останува иста песна... :worried:
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    problemi poradi fudbalot!!!

    ако не се разбира со убаво, тогаш оддалечи се од него,биди на дистанца
    ке помине време тој ке свати што пропушта па ако навистина те сака самиот ке те побара.
     
  5. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Епа заинтересирај се и ти за фудбалот :lol: . Не, шала на страна, не е толку досадно да гледаш фудбалски натпревар. Или додека дечко ти гледа фудбал, ако ти е толку досадно ти гледај ги згодните фудбалерите :inlove:
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    problemi poradi fudbalot!!!

    се сложувам со срцекршачка малце оддалечи се од него ако му значиш нешто ќе примети дека нешто не е во ред
     
  7. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека штом се заразил со спортска и гледање натпревари, му нема спас. Во нашата врска е обратно, јас сум заразената :lol:
     
    На House95 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. marlyn

    marlyn Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
     
  9. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Ма те сфакам јас како ти е , не ти е секој ден до спортска нели? Се што е претерано не е убаво.Се надевам дека ќе му помине тој бран и дека пак ќе биде стариот. Он нормално нема скроз да престане, ама бар интензитетот ќе се намали.Би требало да ви се случуваат и убави работи во врската, размисли и ти малку како да му го одвлечеш вниманието.
     
  10. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Најдобро те сваќам бидеји и мојот дечко е со истиот проблем, тој од мал е по фудбалот и јас се му лутам за тоа бидејки каде и да има фудбал, турнир, утакмици тој е прв! Често се караме и еднаш ми рече како ќе ти е тебе да ти забранувам да одиш на факултет кога знам дека тоа го сакаш и јас размислив па и на крај краиштата така е! Договорејте се на смирен начин објасни му дека ти прече тоа но не му велај да не оди повеке на фудбал пошто сиг тоа многу ке го навреди! Позз :)
     
  11. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Мерлин и моето мажуле е опседнато, ама со НБА :lol: Јас не го сфакам тоа толку трагично, си имам време за себе додека му трае натпреварот.Па не мора да сме 24/7 заедно.Ама си знае дека по завршувањето на истата е мај тајм... ]:) Е сега она со истурањето врз тебе треба да знае до кај му е мерката, не давај да си го кркаш по капата оти изгубил Интер на пример.. :tmi: Покажи заби за ова и кажи му дека ти смета, а за гледањето тоа е сестро, мажи се, поарно да ми гледа спорт отколку Бандини..јас па со ова си се тешам.. :lol:
     
    На MissLovely и stilas7 им се допаѓа ова.
  12. lovergirl19

    lovergirl19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    24
    НАЈУБАВО СЕДНИ КАЖИ МУ ДЕКА ТИ СМЕТА ТОА ШТО ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ МУ ДАВА НА ФУДБАЛ ОТКОЛКУ НА ТЕБЕ ПА КРАЈ КРАЕВА КАЖИ МУ ИЛИ ЌЕ ПОЧНЕ ДА ТИ ДАВА ВНИМАНИЕ КАКО ШТО ЗАСЛУЖУВАШ ИЛИ НАПРАВИ МУ ПАУЗА ПА НЕКА ВИДИ ТОЈ КАКО СТОЈАТ РАБОТИТЕ
    СРЕЌНО!
     
  13. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Леле многу пати имам кажано пресреќна сум што дечко ми не е заразен со спорт, кладилници и такви ствари
     
  14. MissLovely

    MissLovely Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Јас мислам дека треба да седнете и да поразговарате... Ти речи му дека се чувствуваш запоставена од негова страна, дека треба да посвети малце внимание и на тебе... Ако и тоа не успее тогаш одалечи се малку некое време као не му дигај кога те бара или речи му дека си многу зафатена и сл. , па тогаш тој самиот нека си ја бара грешката. Сега немој па ти да му забраниш да гледа фудбал или такво нешто, само пушти го некое време, можеби па само период е и ке му помине.. :)
     
  15. vrc-prc

    vrc-prc Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    7
    и кај мене е така :$
     
  16. principessaE

    principessaE Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    3
    значи он не е опседнат,он е заљубен во фудбалот,и тоа не е толку страшно,и мојот дечко кога има утакмици и тренинзи и ние не излегуваме,и не само тоа кога оди да гледа фудбал со другарите одам и јас супер ми е со нив цело време се смееам,и + сите играчи на милан ги научив :D :D