1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалот му стана опсесија

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од marlyn, 27 јануари 2011.

 1. marlyn

  marlyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Eve vaka jas sum nova na forumot i bi sakala da dobijam nekolku soveti okolu mojot problem koj e sledniot.Vo vrska sum veke 2 god se bese okey dodeka decko mi ne pocna premnogu da se okupira so fudbalot ednostavno mu stana opsesija, toj odsekogas e bil po fudbalot bidejki toa trenira no sega posledniov period veke fudbalot mu e na prvo mesto. Koga ima utakmici nie ne izleguvame,koga paga na sportska se istura na mene :( .Ponekogas mi ida da mu raskinam samo za ova se drugo mi e super...ve molam soveti dali ima nekoj sto go ima istiov problem...odnapred fala
  [mod-kirilica:3gx9ocb5][/mod-kirilica:3gx9ocb5]
   
 2. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  106
  problemi poradi fudbalot!!!

  марлин најубаво е да седнеш со дечко ти и да му кажеш што те мачи не да се расправаш туку со убаво кажи му што ти смета :)
   
 3. marlyn

  marlyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Немам кажано еднаш туку повеќе пати, но сепак останува иста песна... :worried:
   
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  problemi poradi fudbalot!!!

  ако не се разбира со убаво, тогаш оддалечи се од него,биди на дистанца
  ке помине време тој ке свати што пропушта па ако навистина те сака самиот ке те побара.
   
 5. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Епа заинтересирај се и ти за фудбалот :lol: . Не, шала на страна, не е толку досадно да гледаш фудбалски натпревар. Или додека дечко ти гледа фудбал, ако ти е толку досадно ти гледај ги згодните фудбалерите :inlove:
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  106
  problemi poradi fudbalot!!!

  се сложувам со срцекршачка малце оддалечи се од него ако му значиш нешто ќе примети дека нешто не е во ред
   
 7. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека штом се заразил со спортска и гледање натпревари, му нема спас. Во нашата врска е обратно, јас сум заразената :lol:
   
  На House95 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marlyn

  marlyn Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
   
 9. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Ма те сфакам јас како ти е , не ти е секој ден до спортска нели? Се што е претерано не е убаво.Се надевам дека ќе му помине тој бран и дека пак ќе биде стариот. Он нормално нема скроз да престане, ама бар интензитетот ќе се намали.Би требало да ви се случуваат и убави работи во врската, размисли и ти малку како да му го одвлечеш вниманието.
   
 10. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Најдобро те сваќам бидеји и мојот дечко е со истиот проблем, тој од мал е по фудбалот и јас се му лутам за тоа бидејки каде и да има фудбал, турнир, утакмици тој е прв! Често се караме и еднаш ми рече како ќе ти е тебе да ти забранувам да одиш на факултет кога знам дека тоа го сакаш и јас размислив па и на крај краиштата така е! Договорејте се на смирен начин објасни му дека ти прече тоа но не му велај да не оди повеке на фудбал пошто сиг тоа многу ке го навреди! Позз :)
   
 11. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Мерлин и моето мажуле е опседнато, ама со НБА :lol: Јас не го сфакам тоа толку трагично, си имам време за себе додека му трае натпреварот.Па не мора да сме 24/7 заедно.Ама си знае дека по завршувањето на истата е мај тајм... ]:) Е сега она со истурањето врз тебе треба да знае до кај му е мерката, не давај да си го кркаш по капата оти изгубил Интер на пример.. :tmi: Покажи заби за ова и кажи му дека ти смета, а за гледањето тоа е сестро, мажи се, поарно да ми гледа спорт отколку Бандини..јас па со ова си се тешам.. :lol:
   
  На MissLovely и stilas7 им се допаѓа ова.
 12. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  НАЈУБАВО СЕДНИ КАЖИ МУ ДЕКА ТИ СМЕТА ТОА ШТО ПОВЕЌЕ ВНИМАНИЕ МУ ДАВА НА ФУДБАЛ ОТКОЛКУ НА ТЕБЕ ПА КРАЈ КРАЕВА КАЖИ МУ ИЛИ ЌЕ ПОЧНЕ ДА ТИ ДАВА ВНИМАНИЕ КАКО ШТО ЗАСЛУЖУВАШ ИЛИ НАПРАВИ МУ ПАУЗА ПА НЕКА ВИДИ ТОЈ КАКО СТОЈАТ РАБОТИТЕ
  СРЕЌНО!
   
 13. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Леле многу пати имам кажано пресреќна сум што дечко ми не е заразен со спорт, кладилници и такви ствари
   
 14. MissLovely

  MissLovely Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Јас мислам дека треба да седнете и да поразговарате... Ти речи му дека се чувствуваш запоставена од негова страна, дека треба да посвети малце внимание и на тебе... Ако и тоа не успее тогаш одалечи се малку некое време као не му дигај кога те бара или речи му дека си многу зафатена и сл. , па тогаш тој самиот нека си ја бара грешката. Сега немој па ти да му забраниш да гледа фудбал или такво нешто, само пушти го некое време, можеби па само период е и ке му помине.. :)
   
 15. vrc-prc

  vrc-prc Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  7
  и кај мене е така :$
   
 16. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  3
  значи он не е опседнат,он е заљубен во фудбалот,и тоа не е толку страшно,и мојот дечко кога има утакмици и тренинзи и ние не излегуваме,и не само тоа кога оди да гледа фудбал со другарите одам и јас супер ми е со нив цело време се смееам,и + сите играчи на милан ги научив :D :D