1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фустани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од lili1, 5 март 2010.

 1. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Прикачете неколку фустани кои ви се допаѓаат најмногу за било која пригода.Eве неколку од мене.
   

  Прикачени фајлови:

  На CucixD, majadimitrova, Kitty.Smiley и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ТОП 5 за мене :) :) :) посебно последните два :)
   
  На CucixD, milena96, mk.girl и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
   

  Прикачени фајлови:

  На CucixD, milena96, lili....sweet и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  :up:
   

  Прикачени фајлови:

  На femina11, k.a.j.a, Angiie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Еве за сега па за понатаму пак ке прикачам :D иначе многу сакам долги фустани со гол грб
   

  Прикачени фајлови:

  • a_fustan.jpg
   a_fustan.jpg
   Големина на фајлот:
   13 KB
   Прегледи:
   52.020
  На ennas, milena96, macence4 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
   

  Прикачени фајлови:

  • faviana.jpeg
   faviana.jpeg
   Големина на фајлот:
   103,5 KB
   Прегледи:
   52.002
  На cresa-jagoda, milena96, ana.-marija и 3 други им се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Ова и уште многу други :D
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Не можам да се отцепам од темава... очигледно :D :D Додуша е истата слика од погоре, уствари слична, ама закон се цуриве и фустаниве. Ај адор РЕД :D
   

  Прикачени фајлови:

  На milena96 и xxAngelxx им се допаѓа ова.
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На milena96 и k.a.j.a им се допаѓа ова.
 10. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • dfd.jpg
   dfd.jpg
   Големина на фајлот:
   29,7 KB
   Прегледи:
   51.988
  • b nb.jpg
   b nb.jpg
   Големина на фајлот:
   15,1 KB
   Прегледи:
   51.987
  • n.jpg
   n.jpg
   Големина на фајлот:
   8,3 KB
   Прегледи:
   51.987
  • .jpg
   .jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   51.987
  • dvfvf.jpg
   dvfvf.jpg
   Големина на фајлот:
   34,3 KB
   Прегледи:
   51.987
  На Pufcence, Nastjaaa4, sweetbebi и 6 други им се допаѓа ова.
 11. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
   

  Прикачени фајлови:

  • 55.jpg
   55.jpg
   Големина на фајлот:
   137,4 KB
   Прегледи:
   1.918
  • 56.jpg
   56.jpg
   Големина на фајлот:
   147,1 KB
   Прегледи:
   1.917
  • 57.jpg
   57.jpg
   Големина на фајлот:
   124,9 KB
   Прегледи:
   1.918
  • bdyu1254213340828.jpg
   bdyu1254213340828.jpg
   Големина на фајлот:
   149,4 KB
   Прегледи:
   1.917
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  еве еден за почеток....иако несакам црнни ама моделот ми е многу убав....па може црвена боја :P
   

  Прикачени фајлови:

  • fustan.jpg
   fustan.jpg
   Големина на фајлот:
   46,3 KB
   Прегледи:
   1.910
  На lili....sweet, Kim.Kardashian и soncicko им се допаѓа ова.
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  gi sakam fustancinjavaaa :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Eve nekoi od moite favoriti
   

  Прикачени фајлови:

  • AAAACyG55KIAAAAAAA4_kQ.jpg
   AAAACyG55KIAAAAAAA4_kQ.jpg
   Големина на фајлот:
   11,6 KB
   Прегледи:
   1.904
  • AAAADMCxnlEAAAAAAHbUIg.jpg
   AAAADMCxnlEAAAAAAHbUIg.jpg
   Големина на фајлот:
   15,6 KB
   Прегледи:
   1.905
  • erez.jpg
   erez.jpg
   Големина на фајлот:
   9,9 KB
   Прегледи:
   1.903
  • cocktail dress.jpg
   cocktail dress.jpg
   Големина на фајлот:
   13,8 KB
   Прегледи:
   1.902
  • wow.jpg
   wow.jpg
   Големина на фајлот:
   13,8 KB
   Прегледи:
   1.902
  На lili....sweet и sexymia им се допаѓа ова.
 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Maksimumot bilo 5, eve uste 2 :)
   

  Прикачени фајлови:

  На siimii и palavoto.devojce им се допаѓа ова.
 16. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
   

  Прикачени фајлови:

 17. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  89
  Morav i ovoj da go stavam :)
   

  Прикачени фајлови:

  • jh.jpg
   jh.jpg
   Големина на фајлот:
   31 KB
   Прегледи:
   1.870
  На lili....sweet и maryJ им се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
   

  Прикачени фајлови:

  • max azria.jpeg
   max azria.jpeg
   Големина на фајлот:
   90,9 KB
   Прегледи:
   1.856
 19. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
   

  Прикачени фајлови:

  • 17_847_SHER_1l.jpg
   17_847_SHER_1l.jpg
   Големина на фајлот:
   113,4 KB
   Прегледи:
   1.849
  • 13387.jpg
   13387.jpg
   Големина на фајлот:
   91,6 KB
   Прегледи:
   1.847
  • 155488200.jpg
   155488200.jpg
   Големина на фајлот:
   127,1 KB
   Прегледи:
   1.848
  • asf.jpg
   asf.jpg
   Големина на фајлот:
   85,8 KB
   Прегледи:
   1.847
  • f.jpg
   f.jpg
   Големина на фајлот:
   127,2 KB
   Прегледи:
   1.848
  На siimii му/ѝ се допаѓа ова.
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
   

  Прикачени фајлови:

  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.