1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ХОПС и Конект - за децата кои имаат родители зависници од дрога

Дискусија во 'Хуманитарни акции' започната од Dust, 19 октомври 2016.

 1. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.346
  Допаѓања:
  153.751
  Пол:
  Женски
  Можеби не е најважната работа во светов една театарска претстава, можеби не е приоритет, можеби тие 100 денари можете да ги насочите во друга насока - но овој месец ве повикувам вашите 100 денари да ги дадете за дечињата  Октомври е месец на детето.

  Конект секоја година изготвува донаторски календар со цел да поттикне донирање и да се овозможи поддршка на граѓанските организации. Во донаторскиот календар за 2016 година, месец октомври е резервиран за нашата организација – ХОПС. Со овој календар сакаме да ги поттикнеме граѓаните да донираат за дечињата чии родители се корисници на дрога и сексуални реаботници, за да им овозможиме да посетат театарска претстава и барем два часа по глума.

  Календарот е објавен на Конект блогот од каде што може да се симне месец октомври восоодветна резолуција . Месечниот календар може да се постави како позадина на компјутер или телефон и да служи како потсетник. Може да донирате на ОВАА страна, каде собиравме донации за дневните креативни центри каде дечињата го поминуваат поголемиот дел од времето! Сега сакаме да ги изненадиме поинаку, зошто секое дете заслужува да погледне барем една претстава во својот живот.

  Да бидеме хумани и за овие дечиња. Нивните очиња и исполнети насмевки ни се многу битни!
  Тимот на ХОПС!


  Донирајте на http://nkm.mk/Project/Index/6


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На galapce, Sanjichka007, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.