1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хемангиом на окото на 13 годишно дете

Дискусија во 'Дете' започната од EdnaMajka, 26 февруари 2017.

 1. EdnaMajka

  EdnaMajka Нов член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Па вака.. имам машко дете кое има 13 години. Една ноќ одеднаш му се појави хемангиом на капакот на десното око. Прво незнаевме што е и тој почна да го чепка. Еден ден додека се враќаше од англиски му пукна хемангиомот(го иритира со капата што ја носеше). Го однесов на болница, го сошија. После една недела отидовме пак во болница да му ги извадат конците(3 конци) и беше како краста. После 2 дена, крастата падна и пак имаше хемангиом ама беше помалл. Дали можи некако да се отрстрани хемангиомот, не беше така роден туку одеднаш му се појави.
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.927
  Допаѓања:
  286.220
  Пол:
  Женски
  Кај хирург детски појдете на лекар и ке ве упати тој понатака каде треба
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.