1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Херба Вон (Herba Von)

Дискусија во 'Диети' започната од anggell, 3 октомври 2013.

 1. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.492
  Допаѓања:
  5.029
  Пол:
  Женски
  Побарав во темите не најдов ваква тема, доколку веќе постои се извинувам :) .
  Се работи за апчиња, таблети на природна база. Има три вида Трипто Вон, Кола Вон и Цисти Вон.
  Трипто Вон почнав и јас да ги користам од вчера кои зголемуваат серотонин во мозокот и дигестивниот тракт. Кола Вон се за коски, скелетна мускулатура и кожата, додека Цисти Вон помага за бубрежно- камена болест, воспаление на урогениталниот систем (цистит, уретритис, пиелонефритис), гихт, отоци, целулит.
  Доколку имате искуство, споделете, јас сеуште е рано да кажам се надевам не си дадов за џабе парите :lol:, јас ги земав по препорака од матичниот доктор инаку одат без рецепта :) .
   
 2. StefChef

  StefChef Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  492
  Нема никаде информации за фирмата,освен дека дистрибутира и произведува додатоци во исхраната.
  Не знам од каде и не најдов информации,така да би бил скептик,за составот и тврдењата што ги кажуваат.
  За тие пари можеш да си се консултираш со нутриционист.
  Ако ти е за витамини и минерали еден мултивитамин од било која фирма би ти завршила работа.
  Пример суправит голд 120 денари 20 таблетки.