1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хомо (2020)

Дискусија во 'Филмови' започната од prominent, 23 октомври 2020.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.214
  Станува збор за долгометражен филм, дело на продукциската куќа “Скопје Филм Студио“, заедно со режисерот Игор Иванов. Сниман е на повеќе локации во Скопје и е копродукција на пет земји, а актерската екипа е меѓународна и е составена од 120 членови. Филмот е спој на црна комедија и драма, на шест различни карактери, судбини и приказни. Со премиерата беше затворено овогодинешното издание на Cinedays.

   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.