Хорарна астрологија

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од milena08, 15 април 2013.

 1. milena08

  milena08 Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  http://www.facebook.com/odgovorzasve/info
  На овој линк има примери :
  Хорарна Астрологија - дава одговор на конкретни и јасно формулирани прашања (од било која област на животот)за кое оној што прашува сериозно и искрено е заинтересиран и сака да добие одговор. Не е потребно вашето име, датум или час на раѓање, астролошката карта се креира со тоа што прашувачот го наведува времето, датумот и местото кога прашањето (се родило) т.е е поставено.
  Вие, конкретно прашање која ве интересира и пратете ми по e-mail и преку анализа ќе ви даде одговор и конкретен одговор.
  Пример на можни прашања:
  Иднина на врската?
  Дали ќе се омажам/оженам во следните 6-9 месеци?
  Што чувствува за мене?
  Дали ќе отидам на одмор?
  Дали ќе се вработам?
  Дали ќе си ја задржам работата?
  Дали ќе се преселам ?
  Дали ќе купам/продадам пример недвижност или подвижен предмет ?
  Одредена болест или болка дали ќе помине?
  Дали ќе дипломирам во следните 6-9 месеци?
  Дали ќе го положам испитот?
  итн

  Horarna astrologija – daje odgovor na konkretno I jasno forumulisano pitanje za kojeg je pitaoc zainteresiran i želi dobiti odgovor. U horarnoj astrologiji nije potrebno vase ime I prezime, nije potreban datum rodjenja niti sat rodjenja, jer astroloska karta je izrađena po vremenu, datumu i mjestu kada ste Vi kao pitaoc postavli konkretno pitanje koje vas zanimai koje meni ispracate da bih kroz analizu dala konkretni odgovor.

  Horary Astrology – provides the answer to the concrete and clear forumulate question for which the enquirer is interested and wants to get an answer. In horary astrology it is not need and required your name, date of or an hour of birth, astrological card is created by time, date and place where you as enquirer while you ask specific question.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  4.380
  Horarna astrologija

  Ако сфатив добро вака треба: Дали ќе се смирам со бившиот до септември? Скопје, 13:59 :lol:
   
 3. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.284
  Допаѓања:
  1.020
  Horarna astrologija

  Интересна работа е хоррната астрологија. По малку и застрашувачко да го знаеш одговорот пред време. И мене ми имаат „погодувано“ и давано предвреме одговори на многу прашања.

  Слично. Само покрај овие податоци додаваш и дата кога си го поставила прашањето.
   
  На Antebellum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.248
  Допаѓања:
  1.326
  Мене ништо не ми излегува ,што е проблемот?
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  771
  Ова е бесплатно? :^)
   
 6. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.553
  Допаѓања:
  44.518
  Пол:
  Женски
 7. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Мене не ми ја отвара страната горе. До мене е или... ?
   
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.714
  Допаѓања:
  25.408
  Пол:
  Женски
  Што е ова, некој некст левел хороскоп? :D Или се погодува според хороскопскиот знак на прашањето? :rofl:
  Дали ако поставам исто прашање на различен датум ќе добијам различен одговор?
   
  На Matotheja и Someonespecial им се допаѓа ова.
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.061
  Допаѓања:
  160.692
  Пол:
  Женски
  Колку фенси термин еј :D Кажете си онлајн гатање, да ве разбере цел свет :emo: :D
   
  На Lella, DAngel и Matotheja им се допаѓа ова.
 10. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  2.553
  Допаѓања:
  44.518
  Пол:
  Женски
  Под проѕирно канче( полно со вода) од еурокрем, ставаш картон на кој црташ часовник. Стрелките ги црташ спрема моменталното време. Замислуваш прашање, фрлаш сол и си баиш. :)
   
  Последна измена: 7 јануари 2018
  На Istata od vcera, Dark artist, DAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. BubiZzam

  BubiZzam Нов член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Всушност Хорарната астрологија е доста точна. Јас си порачувам онлајн од страната Fiverr.com за 5$, нормално колку подобар астролог толку подобри и поточни одговори. Се консултирам за прашања кои ме „мачат“, од типот дали ќе ја добијам работата, дали оваа врска е добра...и така натаму.
  До сега за се сум добила точен одговор иако некогаш не е тоа што би сакала да слушнам.
  Не верувам во тарот, во други типови на гатања, но ова е наука. И тоа што ми се допаѓа е што самите астролози ти кажуваат дека ова е само еден вид на упатство како би се одвивале работите доколку ја одберите таа патека во животот, но дека иднината не е одредена и ако одговорот што ќе го добиете не ви се допаѓа, секогаш имате други патишта по кои ве чека нешто подобро.
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Има некој на форумот кој знае за хорарна астрологија односно да чита карти?