1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хорор приказна

Дискусија во 'Форумски игри' започната од _minnie, 18 август 2017.

 1. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Има теми Љубовна приказна, Смешна приказна и решив да направам нова во која ќе пишуваме хорор приказна :^)
  Правилата се сосема исти како и во другите вакви теми.  Јас ќе почнам прва : Џон се разбуди од звукот на тропање во плакарот
   
  На Justicija и Pandichkaa им се допаѓа ова.
 2. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Тој многу се исплаши и кога сакаше да отиде во собата на неговите родители за да побара помош, вратата се затвори и плакарот полека се отвараше
   
 3. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Тој почна да вреска на цел глас
   
 4. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  и преплашен, почна да вика по мајка му... Мамоооооо!!!!
   
 5. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Кога неговите родители влегоа во собата
   
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  тој со треперење им раскажа за звуците
   
 7. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Тие не му поверуваа
   
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  и остро го прекорија да продолжи да спие
   
 9. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Тој се колнеше дека се е вистина
   
 10. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Родителите мислеа дека халуцинира и му кажаа да се врати во креветот
   
 11. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  излегоа нервозни и ја лупнаа вратата. тогаш
   
 12. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Џон се покри и ги затвори очите
   
 13. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Надвор имаше невреме и звуците повторно се појавија
   
 14. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  Џон, Џоооннн, Џооооннн... се слушаше од плакарот
   
 15. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Тој се приближи кон плакарот
   
 16. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Кога го отвори виде
   
 17. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.160
  Допаѓања:
  105.600
  Пол:
  Женски
  само силна заслепувачка светлина
   
 18. _minnie

  _minnie Активен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Светлината беше многу јака и тој
   
 19. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Се потеше целиот
   
 20. Pandichkaa

  Pandichkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2017
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Од позади за грбот го допре некој