1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопските знаци во лифт

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од simpaticnaa, 9 септември 2012.

 1. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  684
  Сите хороскопски знаци се во лифт на еден голем хотел. Меѓутоа, лифтот се заглавува помеѓу два ката. Еве како би се одвивал нивниот разговор...  РАК: Што му стана?

  БЛИЗНАЦИ: Опаа, заглавивме!

  ЛАВ: Ама ајде, комшија што зборувате! Случајно застана.

  ДЕВИЦА: Леле, кај најде баш сега!

  ОВЕН: Да видиме во што е работата (ги притиска копчињата).

  СКОРПИЈА: Еј, комшија немојте толку силно!

  ОВЕН: Ама ајде! Мислите дека е подобро да седиме и да чекаме?

  ВАГА: Комшија, смирете се! Не е време за расправија!

  ДЕВИЦА: Тоа што сме заглавени – никому ништо. Знаете ли колку работа ме чека?

  ЈАРЕЦ: Сите ние имаме некакви обврски, но наместо да паничиме, ајде да го направиме тоа што треба!

  ВОДОЛИЈА: Така е. Мора да постои дежурен мајстор. Комшија, притиснете го црвеното копче, ве молам.

  БЛИЗНАЦИ: Се разбира. Не реагира. Опаа, ќе биде весело!

  РИБИ: Види го ти него! Нему му е дури интересно!

  СТРЕЛЕЦ: Зошто да не? Нема белки да плачеме?

  ЛАВ: Слушајте ме добро! Како прво, дали некој од вас има некаков алат?

  ВОДОЛИЈА: Еве јас, но сè уште не можам да видам што е најдобро да се направи.

  БИК: Не би сакал да се шегувам со ова. Ова е лифт, а ние сме сто метри над земјата.

  ОВЕН: Ајде де! Мислите дека цела ноќ ќе седам тука? Ако не сака со убаво, тогаш со лошо (почнува да ја шутира вратата).

  ВАГА: Комшија, смирете се! Тоа не смеете да го правите, опасно е!

  СКОРПИЈА: Ма пуштете го! Гледате дека му фали некоја даска во главата.

  ОВЕН: Слушај ти битанго една! Ако сакаш да разговараш со мене, треба да се однесуваш со почит кон попаметен од себе.

  СКОРПИЈА: Со тебе можам да поприкажам и на еден посебен начин, а ако сакаш, можеме и овде во лифтов.

  ЛАВ: Господа, не дозволувам такво однесување! Јас ја превземам работата во свои раце и сака убаво да ме сослушате. Прво, смирете се!

  РАК: Како да се смириме? Еве, веќе половина час стоиме овде беспомошни.

  ДЕВИЦА: Така е! Не сме ни свесни што с еможе да ни се случи.

  СКОРПИЈА: Вие правете што сакате, јас повеќе не можам да издржам. Морам да запалам цигара.

  РАК: Леле, немојте! Ќе се задушиме човече!

  ДЕВИЦА: Побарајте го отворот за вентилација, овде веќе не може да се дише!

  ОВЕН: Ајде да пробам уште еднаш!

  СИТЕ ОСВЕН СТРЕЛЕЦ: Не!

  СТРЕЛЕЦ: Се согласувам со комшијата Овен. Ако со шутирање ја скршиме вратата од лифтот, ќе можеме да се спуштиме еден кат подолу и да излеземе од лифтот.

  ЈАРЕЦ: Немојте комшија! Тоа не доаѓа во предвид.

  РИБИ: Така е! Кој знае што се може да ни с еслучи додека се спуштаме. Некој би можел да падне од лифтот.

  ВАГА: Комшија, што мислите вие за ова?

  БИК: Мене ме прашувате?

  ВАГА: Да. Гледам стоите мртов ладен

  БИК: Мене ништо не ме прашувајте. Сега е ручек време, а тогаш не размислувам за тешки работи.

  БЛИЗНАЦИ: Зошто се грижите? Имам карти за играње, па можеме да изиграме некоја партија. Да делам?

  РАК: Вие не сте нормален!

  ЈАРЕЦ: Комшија, бидејќи го изедовте сендвичот, а рековте дека имате решение, ајде да го слушнам.

  БИК: Решението е едноставно, ќе чекаме дури не дојде струја. (лифтот почнува да се тресе)

  РАК, ДЕВИЦА и РИБИ: Леле, што е ова?

  БЛИЗНАЦИ И СТРЕЛЕЦ: Почнува вистинската забава!

  ВОДОЛИЈА: На нашите маки им дојде крајот – дојде струја.

  СТРЕЛЕЦ: Сега ќе излеземе од лифтот и ќе одиме кај мене на кафе. Ова мора да се прослави.

  Што велите? Се препознавете?
   
  На Barca-Gril, hrcace, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Twetty.swetty

  Twetty.swetty Активен член

  Се зачлени на:
  11 август 2012
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  8
  хехехехех баш се насмеав и секако се пронајодв ;)
   
 3. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.935
  Се пронаоѓам :^)
   
 4. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  ХАХАХХА! :D Тотално се пронаоѓам! :rofl:
   
 5. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  461
  ...ништо посебно интересно....не се ни пронаоѓам...
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  :D што се нема да му текне на народов :lol:
  богами јас би паничела и тоа многу :$
   
 7. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.314
  Пол:
  Женски
  Не би сакал да се шегувам со ова. Ова е лифт, а ние сме сто метри над земјата.
  Мене ништо не ме прашувајте. Сега е ручек време, а тогаш не размислувам за тешки работи.
  Решението е едноставно, ќе чекаме дури не дојде струја. (лифтот почнува да се тресе)

  продолжува- ако веќе почне да се тресе, ме фаќа паника и смислувам сценарија, ама се ми е на шала, верувам дека има излез, пробувам со хумор се додека некој не ми ја зачука :rofl:

  Избегнувам да се возам во лифтови, ептен кога се мора, лошо ми е кога оди угоре-удолу, мислиш цревата ми се движат, особено удолу-тогаш си мислам дека цревата преку уста ќе ми излезат ;)
   
 8. sweet.cookie

  sweet.cookie Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  7
  хахххахахахха се пронајдов секако :D
   
 9. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Хаха, се пронајдов. :D
   
  На Sara.Be му/ѝ се допаѓа ова.
 10. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  2.746
  Хахаха, се пронаоѓам. Не би се шегувала, оти и така во лифт ми е шубе да се возам, мислам оти кога застанува цревата ми се превртуваат. И да, коа сум гладна, али стварно ништо друго не размислувам, битно ми е да се најадам само. :D
   
 11. kolache.99

  kolache.99 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  666
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Интересно.. :D
   
 12. hrcace

  hrcace Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  160
  Јас се препознав хаха интересно е и сите што знам што се во хороскоп баш вакви се :D
   
 13. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.890
  ne,za jarec ne e nesto mnogu tocni zosto jas bi pocnala da panicam! :lol: :D
   
 14. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Toтално се пронаоѓам :lol: Знаете, јас цел живот си трчам по работа,а предтоа никако да трганам навреме.
  И секогаш мириса одвратно во многу луѓе :lol:
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  21.643
  Пол:
  Женски
  Се пронајдов :D
   
 16. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски

  се пронајдов :D :D
   
 17. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  :D така така... :clap:
   
 18. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  СТРЕЛЕЦ: Сега ќе излеземе од лифтот и ќе одиме кај мене на кафе. Ова мора да се прослави.... :rofl: :rofl:
  е баш така :D
   
 19. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  ОВЕН: Ајде де! Мислите дека цела ноќ ќе седам тука? Ако не сака со убаво, тогаш со лошо (почнува да ја шутира вратата).

  Хахахха ептен се пронајдов :)
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Баш се пронаоѓам :D