babylove овошни кашички

Хороскопските знаци и храната

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од UnPaso, 5 август 2013.

 1. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  ОВЕН

  Зачинета храна која го подигнува нивото на ендоморфин во крвта кој пак го поттикнува адреналинот. Овој хиперактивен знак обожува да чувствува возбудување.

  БИК

  Биковите најмногу сакаат салати. Останатите знаци не се толку поврзани со земјата, но Биковите дефинитивно најмногу уживаат во салати со одлични сосови. Никогаш нема да одбијат и фин десерт.

  БЛИЗНАЦИ

  Близнаците сакаат разновнидност, па не пробувајте да им подготвите нешто еднолично. Експериментирајте со необична и брза храна.

  РАК

  Мафини, колачи, свежо печена и топла пита. Ова сервирајте им на Раковите и тие ќе бидат воодушевени.

  ЛАВ

  Во друштво на Лавот не е на одмет да бидете драматични, а со оглед на тоа дека е огнен знак, зачинетата храна од било кој тип одлично ќе помине кај овој знак.

  ДЕВИЦА

  Што и да и послужите на една Девица, бидете сигурни дека тоа ќе биде добро за нивното здравје. Ова е знак кој е опседнат со здравјето и вежбањето.

  ВАГА

  Овој знак кој дава ново значење на изреката „ урамнотежена исхрана“.

  ШКОРПИЈА

  Ако јадењето е возбудливо, со други зборови ако се чувствуваат и по малку перверзно додека јадат- ќе ве обожаваат.

  СТРЕЛЕЦ

  Никогаш не им послужувајте диетална храна. Ќе мислат дека сте луди.

  ЈАРЕЦ

  Не им нудите ништо претерано слатко, ништо пресолено, премногу зачинето.

  ВОДОЛИЈА

  Сервирајте им шлаг на себе, повеќе отколку да им сервирате оброк. Повеќе ќе уживаат во првото.

  РИБИ

  Рибите сакаат нежна храна, нешто што нема да биде премногу тешко за желудникот. Топла домашна супа е одличен избор за нив.

  Ако темава е дупла-канта
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.965
  Пол:
  Женски
  Колку само не е точно за Јарец.
  И премнолгу благо и премногу солено обожавам.
   
 3. xoxolea

  xoxolea Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  77
  ВАГА

  Овој знак кој дава ново значење на изреката „ урамнотежена исхрана“.


  Токму така :D :)
   
 4. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  603
  јас сум јарец,но за мене е точно несакам многу кисело,благо и солено,жив пример пред 2 дена купив сладолед од кам отидовме дома и ставив на сите кога го пробав ми се смачи од толку што беше благ и и го дадов на мајка ми :D,а колку ми се јадеше сладолед само :worried:
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Јас сум Јарец и не се сложувам, баш си сакам слатко и зачинето :rofl:
   
  На VIN.diesel му/ѝ се допаѓа ова.
 6. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  603
  значи секој различно еве јас на пример не сакам,можеби има повекето што сакаат и благо и зачинето и луто и кисело ,но јас не сакам,а можеби и сум единствена се си бива :rofl:
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.261
  Пол:
  Женски
  РАК

  Мафини, колачи, свежо печена и топла пита. Ова сервирајте им на Раковите и тие ќе бидат воодушевени.

  Точно е. :D
   
 8. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  Вага-Точно е. :)
   
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.480
  Допаѓања:
  30.761
  Пол:
  Женски
  Јас сум риба и не сум баш љубител на супа :|
   
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  12.217
  Допаѓања:
  132.900
  Пол:
  Женски
  Хаха па до некаде е точно.
   
 11. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  БИК

  Биковите најмногу сакаат салати. Останатите знаци не се толку поврзани со земјата, но Биковите дефинитивно најмногу уживаат во салати со одлични сосови. Никогаш нема да одбијат и фин десерт.
   
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.146
  Пол:
  Женски
  Точно е :)
   
 13. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.953
  Допаѓања:
  40.150
  Пол:
  Женски
  БЛИЗНАЦИ

  Близнаците сакаат разновнидност, па не пробувајте да им подготвите нешто еднолично. Експериментирајте со необична и брза храна.
  Тачно! 8)
   
 14. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  269
  Пол:
  Женски
  БИК

  Биковите најмногу сакаат салати. Останатите знаци не се толку поврзани со земјата, но Биковите дефинитивно најмногу уживаат во салати со одлични сосови. Никогаш нема да одбијат и фин десерт.
   
 15. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Веројатно индивидуално си е.. Нема правило тука...еве за мене точно е, не сакам ниту преблаго, солено не доаѓа во предвид, ниту презачинето :)
   
 16. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  ШКОРПИЈА

  Ако јадењето е возбудливо, со други зборови ако се чувствуваат и по малку перверзно додека јадат- ќе ве обожаваат :rofl:
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.682
  Пол:
  Женски
  Мафини, колачи, свежо печена и топла пита. Ова сервирајте им на Раковите и тие ќе бидат воодушевени.

  И би додала, плус ќофтиња. А може и шпагети. :D