1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Хороскопски несовршености

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 5 ноември 2010.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Овенот треба да научи дека не секоја мисла што ќе му прелета низ глава треба да биде изговорена. Овој знак умее да го скрши духот на партнерот со отровни зборови, без да забележи колку болка предизвикува нивната потреба да бидат „газди“ во врската. Запомнете дека партнерот треба да биде крај вас, а не да трчка за да ве стигне или да биде невнимателно оставен одзади.

  Бикот може да биде толку тврдоглав што не може да направи ни најмал компромис. Понекогаш кога се во врска толку се занесени околу своите потреби и идеи, што подзабораваат дека воопшто имаат партнер. Од време на време, застанете и вдишете длабоко за да ја забележите љубовта околу вас.

  Близнаците размислуваат со брзина на светлината, но имаат проблем да се изразат кога треба да разговараат за своите емотивни потреби. Бидејќи сигурно не сте во врска со некој што чита мисли, треба да ризикувате и да го побарате она што ви треба и да му кажете на партнерот што ве плаши.

  Ракот може да држи лутина неверојатно долго време. Припадниците на овој знак имаат нежно срце, но си го комплицираат животот, како и врската, со тоа што дозволуваат да се навредат од најмалата ситница. Разведрете се! Простувањето е многу полесно кога ќе сфатите дека оној што ве сака не ве повредил намерно.

  Лавот сјае блескаво како сонцето, но Лавовите понекогаш треба да сфатат дека не секогаш се центарот на светот. Препознајте го моментот кога вашето его неконтролирано се шири и запрете пред да станете неподносливи.

  Девицата е знак кој буквално може да се самоуништи со грижи. Она што треба да го сфатат е дека кога се под стрес нивната загриженост ја искажуваат како моќно и болно критикување. Нежните Девици не ја препознаваат сопствената сила. Малку себеиспитување и воздржаност ќе им помогнат да ги намалат омаловажувачките критики и поплаки.

  Вагата верува дека сè може да се избалансира, но додека да го постигне тоа може да биде нарцисоидна и да ја наруши рамнотежата. Следниот пат кога мислите дека партнерот бара премногу од вас или дека не може да го сфатите, обидете се да ја разгледате ситуацијата од аспект на „нас“, а не на „мене“. Сторете го ова и ќе ја добиете посакуваната рамнотежа.

  Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.

  Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
  вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.

  Јарецот може да верува дека секогаш е во право, но треба да бидат отворени да прифатат дека партнерот има право да не се согласи со нив. Ако сте несигурен Јарец потребно е да сфатите дека зависноста и потчинетоста во врската не даваат вечна сигурност во љубовта.

  Независноста на Водолијата понекогаш е тешко да се разбере, па ако сте Водолија, објаснете му ја на партнерот. Не е срамота да се гордеете со некои свои ексцентрични однесувања и очекувања, но додека вие се обидувате да се заштитите од повреда, другите ве доживуваат како ладни и резервирани. Можеби не ви е лесно да му верувате на партнерот, но да не му верувате ќе биде уште поболно за вас.

  Рибите често ги изедначуваат сожалувањето и вниманието и грижењето за партнерот, и се дефинираат според теретот што го носат со себе. Риби, внимавајте да не го изгубите партнерот поради премногу драма! Кога сте депресивни имате способност да го повлечете и партнерот во длабочините на очајот. Понекогаш најдоброто што треба да го научите е да преголтате нешто или да се откажете.
   
  На ivanchos, rici.aaaaa и nela.oh им се допаѓа ова.
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Само првата реченица е точна за мене.
   
 3. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Исто и кај мене... :lol:
   
 4. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.806
  Точно е, се е така како што е напишано.
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Точно е! :)

  Премногу сум критична и кон себе и кон другите. И тоа ме води кон самоуништување и нервози!!!
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Првото што го пишува за шкорпијата,контролирање и манипулација во врска не е погодено,второто е точно :) :lol:
   
  На Linn1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Освен тоа болдираното, се е точно. И за мене(рак) и за дечко ми ете(близнаци). А за лутината, напротив, мислам дека раковите брзо се вреѓаат и се лутат, ама и брзо им поминува. Мене лутината ми врви дур да трепнеш, сега се лутам по пет минутки заборавам :)
   
  На tinnalove му/ѝ се допаѓа ова.
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Да да точно е и за мене :)
   
 9. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  Како рак се е точно напишано за мене :)
   
 10. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Јас Јарец -циник, сноб и рчкало.
  Сакам црн хумор и сарказам.

  Планирам ова снобовсково понашање што ме мава на периоди да го сменам...
   
  На izabela.sk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  И за мене е се точно :)
   
 12. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  да речеме дека е точно :)
   
 13. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  85
  паа.. точно е и си ја мразам оваа несовршеност но што е тоа е.
   
 14. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  2.411
  Стрелецот треба да сфати дека неговите вечни немир и нетрпеливост се лични проблеми, а не проблеми во врската. Штом ве избрал, вашиот партнер ги сака вашиот слободен дух и независност, но исто така сакаат да почувствуваат дека се дел од
  вашиот живот. Ако сакате љубовта да трае треба да сфатите дека одговорноста што ја носи секоја врска не е еднаква со ограничување, но мора да вклучува партнерство.


  хах паа добро.. можеби.. :)
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.408
  Допаѓања:
  6.019  Па, сега не е баш точно. :?: Ова единствено некогаш се случило кога јас сум ин а бед муд, да ја повлечам и другарка ми во тоа ама не се случува толку често.. А иначе ова го имам прочитано, од Црнобело е :)
   
 16. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Точно и за мене (близнаци) и за дечко ми ( бик) ама баш потполно точно :D
   
 17. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  744
  Бикот може да биде толку тврдоглав што не може да направи ни најмал компромис. Понекогаш кога се во врска толку се занесени околу своите потреби и идеи, што подзабораваат дека воопшто имаат партнер. Од време на време, застанете и вдишете длабоко за да ја забележите љубовта околу вас.

  Па, зависи во кој случај :)
   
 18. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  Скорпијата сака да ги контролира нештата, а во врска е вистински мајстор на тивката манипулација. Скориите сакаат да победуваат, но кога се во врска треба да се запрашаат дали ги привлекува само играта или вистинската награда е освојување на срцето на партнерот.


  леле колку е само ова точно... :x :D
   
 19. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  За партнерот се е точно и баш ќе му го прочитам ова :lol: а за мене само првата реченица :)
   
 20. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Yesssss of coursee 8) точно еее :wasntme: