1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Христијанска музика , Духовна музика, Инструментал

Дискусија во 'Музика' започната од worrieddd, 10 август 2018.

 1. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
  Тема за христијанска музика. Кои песни ви се омилени доколку имате слушано? :)

   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 2. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 3. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 4. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  4.236
  Пол:
  Машки
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 6. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.006
  Допаѓања:
  3.906
  Господи љубоовта Твоја е како тревата и брегот

   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 7. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.146
  Допаѓања:
  8.802
  Пол:
  Женски
 9. sinooka.bosonoga

  sinooka.bosonoga Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам Дивна Љубојевиќ, рај за уши, мир за душа.
   
 10. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
 11. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  949
  Допаѓања:
  3.562
  Пол:
  Женски
 12. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.545
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Машки
  Новата песна на Ана Бајмак Грозданова и Милка Ангелова. Ана е професорка по математика во Корчагин и моја блиска пријателка која, во почетокот на моето патешествие со Христос, со нејзините песни ми помогна да го возљубам Бог и со срцето и душата, а не само со интелектот и разумот.
  За вие што ја знаете мојата приказна со борбата со канцерот (далечната 2007-2009 година), Ана е сестрата која, уште пред да бидам тогаш дијагностицирам со канцер, ми прати смс порака со следниов библиски цитат:
  „А за вас, кои се боите од името Мое, ќе изгрее сонцето на правдата и исцелување ќе има во зраците негови“ (Малахија 4:2, Библијата)

  Уживајте и нека оваа песна биде ваша молитва:
   
  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Повеќе песни од Мадона, ако сакате да постирам со сѐ спотови :P
   
 14. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  :D

  Секоја музика е духовна.
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Angelopus

  Angelopus Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  111
  Пол:
  Машки


   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.408
  Допаѓања:
  31.349
  Пол:
  Женски
  На 14ти во 19ч во Богоројца црквата ќе има фестивал на византиско пеење со црковни хорој од мк...повелете.
  *настано е во Битола