1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Христијан Тодороски - Кико

Дискусија во 'Канта' започната од BI-44, 31 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  Христијан Тодороски е роден на 07.04.1992 година во Прилеп. Хороскопски знак овен, подзнак рак. Средното музичко образование го завршува во Битола, отсек ударни инструменти. Желбата за музика како и неговиот талент се појавуваат уште од самото детство бидејки потекнува од музичко семејство. Во 2002 година настапува на детскиот фестивал "Сребрен Ѕвон" во Прилеп со песната "Дедо Коле". Својот прв успех на музичко поле го забележува на 18 години во првиот "Македонски Идол". Веднаш по завршувањето на ова музичко шоу потпишува договор со продукциската куќа "Mak Music" под раководство на Јован Јованов и Кристијан Стефановски (JJ Records и Plan B Production). Својот прв сингл "Пекол и Рај" за кој имаше и видео запис го издаде кој крајот на Јули 2011 година. Во овој период следуваа настапи низ ноќните клубови во Македонија. Вториот сингл со кој настапи на "Охрид Фест - 2011" со сингел“Ти Си Опасна“. Потоа насапи на “Мак Фест 2001“ со синглот “Не Ме Боли“.Нова икс идеа``го најавува првото ЦД издание на Христијан кое ќе биде промовирано на пролет.
  http://www.youtube.com/watch?v=CqNsgQa88j4&feature=player_embedded
  http://www.youtube.com/watch?v=ROEInRRDLA4&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=MLrT5gB2MuM&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=0jsCxiswWec&feature=player_embedded
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Од сите идоли, најгрдо пее, а најмногу се занесува :)
  Ме нервира општо, како појава :x
   
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  И за Хихо ли група се прави бе :x
  Што гледате во тоа човече? Ја нема основната работа за да се нарекува пејач а тоа е глас.За тоа колку е самобендисан,препотентен,лигав и уфилман подобро и да не зборам.
   
 4. t.w.e.e.t.y

  t.w.e.e.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  617
  значи ептен ми е антипатичен! :puke:
  неможам да го поднесам :@
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Недозреано,уфилмано детиште кое врска нема ни од тоа што го прави,ни од себе.
  Ми се повраќа од суштествово.

  Толку! Не вреди да се пишува и да се троши време.
   
  На stetoskop и tessie им се допаѓа ова.
 6. antilla

  antilla Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  381
  Мене ми се чини само или во таа првата песна што е постирана Хихо вантс ту би Џастин? :wasntme:
   
 7. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.572
  Не го љубам воопшто.
  Но, немам ништо против момаков.
  Имав шанса да го запознаам пред да биде Хихо.
  Самобендисано створење.
  Но, свака му част.
  Уште од тогаш имаше големи амбиции, веруваше вo себе. Знаеше дека ќе стане вака или онака популарен и баш ми е мило што успеа во тоа.
  Така да за упорноста и трудот сите можеме вода да му носиме.
   
 8. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  [​IMG]
  Што има една фризура...Баба ми се прави таква за на свадба... :D
  Инаку не го сакам. Безобразен е и арогантен. Но сепак успешен е и сакан од пубертетливки и има некои ретки чат-пат постари обожаватели.
   
 9. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Ми се сере од овој. Толку ми е антипатичен и не можам да го поднесам. И грдо пее :puke:
   
  На stetoskop му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.535
  Штрумфче!
  Пее просечно и сигурна сум дека гласот ќе му измутира уште толку.
  Претерана ароганција и самобендисаност на млади години.
  Ќе се најдат обожавателки и за него, ехеее Џастин Бибер ги има, Хихо ќе ги немал.
  Убав на баба.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.263
  како не се најде некој да го утепа овој?
   
  На La.Reina.Del.Sur, Cija-si, Look и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Some people are alive only because it's illegal to kill them ! :D
   
 13. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.744
  Допаѓања:
  9.743
  Пол:
  Женски
  Ич не го сакам и не е толку вреден за да се направи посебна тема за него .
   
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.784
  Допаѓања:
  4.836
  Пол:
  Женски
  Воопшто не го сакам типчево. :puke: Нафурано детиште набиено со хормони,му течат од ушине :D
  За пеење нема некој посебен глас да речиш,а се надевам дека уште ќе му мутират гласон.
  Многу ми е самобендисан,се занесуваат мислит дека како што е тој никој не е како него.
  Со два збора кажано Македонски Џастин Бибер. :puke: :puke:
   
 15. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Кико душо ти ли си? Те молам прати ми ЛП :$ Jас сум ти верна обожaвателка од оние кои се репкаа од ѕид кога излезе од Идол.

  Срце бре почнал и Величенствениот да гледа :inlove: ТЕ САКААААМ! :l: И те молам пишувајни повеке коментари.
   
 16. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.603
  Не дека го мразам, и не дека сакам да умре или слично..
  Едноставно антипатичен ми е со неговото понашање и се умислува ко којзнае што да е..
  Како и да е мене не ми смета ниту пак е битен фактор во мојот живот, што сака нека прави.. ниту го мразам ниту го сакам!!
   
 17. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  2.356
  Пол:
  Женски
  Уште на аудициите на идол, по самото негово однесување не ми се допадна.
  Неможам да кажам дека не пее добро, но со самото негово лигавење додека зборува не го поднесувам.
  Ептен самобендисано суштество. |(
   
 18. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  76
  Леле колку ми е одвратен овој уфф неможам да го гледам. :puke:
  Си мисли бил на идолот и сега земјата се врти околу сонцето само заради него. :^)
   
 19. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  пфф...мајмунче прилепско! Сортата негова!
  А пак кој газолижач е, тоа друга приказна... |(
  Туку во право е еден пријател: ам лично педарасто е, вакви сакет момичињава мали

  вардине Боже, од ширење на вакви (смајлиштосекрсти)
   
 20. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.076
  Допаѓања:
  8.088
  Aнтипатично детиште, не знам што гледате во него :puke: :puke:
  Си мисли којзнае колку е славен. |(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.