Целосни кратки панталони

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rainlover, 20 февруари 2011.

 1. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  623
  На англиски знам дека се викаат ROMPERS, не знам кој би бил преводот на македонски, јас ги именував вака ако имате подобра идеја, сменете го насловот.
  За вакви мислам...
  [​IMG]

  Мене многу ми се допаѓаат, посебно со ептен високи потпетици.
  Постирајте слики со модели што вам ви се допаѓаат.
   
  На dan1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Исцели кратки панталони

  [​IMG]

  [​IMG]
  *Дерек Лам / пролет 2009

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG] :inlove: [​IMG] :inlove: [​IMG][​IMG] :inlove: :inlove:
   
  На Angiie и rainlover им се допаѓа ова.
 3. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  Исцели кратки панталони

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.736
  Допаѓања:
  20.342
  Пол:
  Женски
  Исцели кратки панталони

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
  Исцели кратки панталони

  Премн ми се допаѓаат, слатки се и лесни за комбинирање :) голем тренд се оваа година, и предходната мислам :lol:

  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  И оние кои се со долги ногавици, не кратки панталончиња :)
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 6. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Исцели кратки панталони

  Kако се оди во wc со овие пантоланки? :wasntme:
   
  На LittleDevil и rossonerka им се допаѓа ова.
 7. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Исцели кратки панталони

  Ќе си викнеш некој да те откопча и да те закопча :lol:
   
  На Madonna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Исцели кратки панталони

  Аааа.. епа во тој случај е добро, причина плус да се шмугнеш со дечкото у јавно wc. :D

  Редактирам: можда одоздоле има дупче на патент или лепенки. Тие што имаат вакви пантоланки нека не известат. :wasntme:
   
 9. GiaMarie

  GiaMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  40
  Исцели кратки панталони

  Ќе се соблечеш цела :lol: .
  Јас ги обожавам кај нас ги нема да си купам. Лани на одмор кога бев си најдов прекрасни бели, ама немаше број ;( и сега со сликите ме потсетивте и ќе си умрам од мука уште ми е криво :) .
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.146
  Исцели кратки панталони

  Јас имам, и само назад има патент и толку. Ако не пак, ќе си трпиш :D
   
 11. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Исцели кратки панталони

  Сеа ми текна, практични се коа се брзаш, не мора да мислиш кои панталони со блузава или која блуза со панталониве. А коа се враќаш дома, врц соблакање за секунда и одма се убацуваш у тренерки. :D

  Значи поддржуваат само намбер ту. :lol:
   
 12. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Исцели кратки панталони

  Леле преубави се! Немам ниту еден пар но пролетва обавезно ќе си купам ромпери :) Еве неколку што ми се допаѓаат ептен :inlove:

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca и rossonerka им се допаѓа ова.
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Исцели кратки панталони

  Сум ги видела и кај нас, и лани мислам во Еко/Елит, ги има сега во Манго.
  На одмор во Грција кога бев вриеше од вакви.
  Во Солун и летото и сега кога бев исто имаше многу вакви.
  Ќе ги има и пак кај нас летово 100%.
  Кратките јас само летно време за до плажа би ги носела, а долгиве хммм има чат пат некое моделче што ми се допаѓа. Ама не верувам да би купила, може од кратките летоска со еден пар да се почастам :)
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  И само корекција попознати се и под поимот Jumpsuits ;)
   
 14. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  Исцели кратки панталони

  Многу ми се убави, се почастив со вакви прекрасни ленени, кратки во Зара пред две - три години, и ги изгубив некаде на патишта :( Многу ми беа удобни, ама тоа е!

  А за у wc, тргате едната ногавица на страна и се обидувате да погодите, ако не - бељата се гледа :P
  Пффф колку непрактични работи носиме ние жениве, па сеа за едни комбинезонки панталони! :)

  Летово пак ќе трагам по вакви. Мене ми се убави и опуштени, особено за во лето. Ги облекувате, ставате римјанки на нозете, сламениот шешир на глава и ајт на шетња.
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.619
  Допаѓања:
  54.553
  Пол:
  Женски
  Исцели кратки панталони

  Ми се допаѓаат и мене. Многу лесни и свежи ми изгледаат, посебно ако се ленени... и со шешир, ко што спомна Пирамидата... абе го намирисав морето веќе :D
  мислам дека исцели како збор во македонскиот јазик има друго значење (исцелување), а во темава би требало да стои целосни.
   
  На lackygirl, Phyramide и rossonerka им се допаѓа ова.
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.713
  Допаѓања:
  10.007
  Пол:
  Женски
  Старфиш е горд сопственик на неколку пара 8)


  Имам едни од времето на мајка ми, совршено сочувани, кој многу ме израдуваа кога ги најдов забутани во плакарот. Еве вакви:
  [​IMG]
  Може треба да проверите во плакарите на вашите мајки, зошто во нивно време ова било тренди. Може ќе се усреќите :)
  Други така по долги имам на сиво. Особено ги сакам тие летоска што ги купив од пазарот во Анталија, со некој ориентален мотив, кашмир, малку како шалварести. Ги љубам!! :inlove:

  Кратки имам едни од Фиори(купени пред две години)за некоја смешна ценичка. Кратки, некоја кафено-маслинеста боја, од мног лесен материјал, така кошулест. Овие ми се многу проблематични за во вц, зошто се со копчиња од вратот до половината, а имаат и врвка за машничка. Цела процедура. Вака нешто се:
  [​IMG]

  За во маало имам еден пар цветни на кои маста им ја извадив :D

  Заkлучок, дека многу ми се допаѓаат. Кога се мислам што да облечам, ги зимам овие, и за две минутки сум готова. Сепак така полетни се, глупаво ми е да ги облечам во зима макар и долгите.
  Ама многу спасуваат во кризни ситуации, зошто се комбинираат и елегантно и кежуал.


  Еве уште неколку убави модели, кои би сакала да ги имам:
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] [​IMG]
   
  На Lux и LivingGlam им се допаѓа ова.
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Аааа,прекрасни се!
  Овакви мора летоска да се купат барем 2 пара. :!:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 18. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓаат, и многу се удобни.Имам слични на овие во боја на праска со цветови.
  [​IMG]
  Мора летово барем уште еден пар да си купам :D
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
 20. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Се сеќавам предходната година беа актуелни.
  Ајде сите купија, јас да не останам покусо и јас си купив.
  Искрено ги изнаносев цела сезона, не дека беа нешто многу комфорни, ама беа штосни и во тренд.


  ^^Кога ке ја изваднам летната облека, ке ги сликам и прикачам на темава!