Центар за слабеење Фигурела

Дискусија во 'Фитнес' започната од zenska, 30 октомври 2010.

 1. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  340
  Во Скопје е отворен нов центар за слабеење Фигурела. Темава ја отворив со цел да споделиме искуства на ова поле. Од реклами што гледав се вели дека е нешто ново на нашиот пазар каде што без диети и гладување се доаѓа до идеалната линија и исто така разбрав дека давале гаранција за тоа кој колку ќе ослабе и доколку не се исполни целта парите ги враќале назад. Колку верувате во ова и Дали некој планира да оди и да провери?
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  да и јас гледав пред некој ден на експлузив дека имало таков центар, каде што ги враќале парите доколку не ослабиш колку што ти ветиле, па веројатно можеш да ги тужиш доколку не ти ги вратат парите, бидејки договорот е писмен...инаку па што знам јас, ако би имала поголеми проблеми со тежината би одела, зошто да не :wasntme:
   
 3. tintina

  tintina Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas nemam videno nisto takvo no dali znaete kaj se naoga toa kolku kost ... bla bla bla... ako znaete ve molam pisete fala odnapred.
  [mod-kirilica:tknrg1mq][/mod-kirilica:tknrg1mq]
   
 4. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  340
  срцка треба да им се јавиш и да си закажеш анализа. Тоа ти е бесплатно и тие таму ти кажуваат што како се користи и како работат,и ти даваат анализа на твоето тело какво е сега, а каква ти е идеалната силуета. За цената кај секој е различна,незз искрено да не те лажам. Ако го сакаш бројчето од кај нив пиши лп :P
   
  На EndlessSummer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  15
  Aj pls pisi mi brojce, bas sakam da vidam sto e rabtava. i slucajno da ne znaes kaj se naogja :)
  [mod-kirilica:2cro4xlj][/mod-kirilica:2cro4xlj]
   
 6. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Еј девојки и јас сум заинтересирана за овој центар, ама не за слабеење, за затегнување затоа што сум многу слабичко ама пак излезена сум од форма ич не спортувам во последно време...

  Ај пишете ми каде се наоѓа, колку се плаќа месечно и ако има телефон за закажување, сакам да почнам да одам од другава недела...

  Thanks ;)
   
 7. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  340
  ej neznam dali rabotat za zgolemuvanje na kilaza i mislam deka vezbite se davaat vo komplet so celi tretmani,ama sepak javi se i prasaj ne gubis nisto :)
   
 8. balerina123

  balerina123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Друштво...бе молам пишете го бројот на салонот!!! Благодарам ;)
   
 9. melanie27

  melanie27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2010
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  254
  хахахах.....леле дечки...другарка ми беше и и кажале некоја цена од 800е за 5 или 6 месеци. незнам точно. само ми остана во глава цената :)
  за 800е ке си одам секој ден во годината на масажи и барем ке се осекам супер опуштено :)
   
 10. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  744
  Пол:
  Женски

  женска пиши ми го бројот и каде се наоѓаат или било што што знаеш за нив...пиши во лп те молам
  итнооо :worried:
   
 11. ubavi4ka

  ubavi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  8
  Eдна другарка оди таму веке неколку месеци и има изгубено 84 цм во обем...Kој може да си дозволи нека проба..поз
   
 12. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  800 евра my a*s! Луѓето кои имаат одвишок пари нека одат слободно. Ама пред да се залетувате и да закажувате, малце промислете дека таму не може да измислат топла вода. Вишок килограми се симнува со правилна исхрана и физичка активност. И што таму ќе те стават на некои апарати и оп ти искачаш послаба. Со тие пари или уплатете доживотно во некоја сала за вежбање или некаков спорт, или дојдете кај мене јас слободно ќе се ангажирам и ќе ви направам диети и правилно ќе се исхранувате. Што се однесува до центаров, немам ништо против него, но јас и да имам некогаш вишок килограми никогаш не би го посетила, попрво би го посетила кејот на Вардар.
   
  На zhap4e, seksi, Trendafilka и 3 други им се допаѓа ова.
 13. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  Машала 84цм се доста..а баш ме интересира "филозофијата" на слабеењето во центаров ако знае некој да каже. Даваат диета? Каква диета, какви вежби, што прават??
   
 14. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  3.475
  јас да имам 800 евра ке си идам на липосукција а не да се малтретирам со месеци...
   
 15. emce

  emce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  здраво,јас сакав само да ви појаснам за што се работи.Првиот пат се оди на консултација која што е бесплатна и на која се земаат мерки на целото тело и секако на мерење на тезината.се започнува со везбање отпочетокот со помалку везби и секое одење се наголемува бројот на везбите.По везбањето се туширате, па влегувате во озон кој што помага за раградување на масното ткиво,за циркулација и за поубава и помазна коза.има неверојатни ефекти како во намалување на обемот и тезината така и на фигурирање на телото,само е потребно време,упорност и волја,а за цената кај секого е различно во зависност од тоа кој што сака да постигне.Jас за 3 ипол месеци намалив 5ипол кг и многу сантими во обем,а истовремено добив и подигнат задник,подигнати гради и оформување на целото тело.презадоволна сум и на секого би го препорачала.фала ти Figurella
   
 16. Viiiiip

  Viiiiip Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  270
  А бидејќи се врти цената од 800 евра за 5-6 месеци на форумов, може ли да ни кажеш ти колку имаш платено за овие 3 месеци? Бидејќи и јас сакам 5 кила да ослабам, и да се затегнам и многу ме интересира... Фала однапред :)
   
 17. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  Најверојатно ова е за пост-бремени жени или оние кои сакаат да симнат повеќе од 5 кила, барем мене така ми делува.
  Јас да симнам 5 кила, не би давала волку пари. Како што пишаа погоре, исхрана, вода, и многу вежбање, се постигнува.
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.201
  Допаѓања:
  41.158
 19. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  837
  5,5 кг. за 3 и пол месеци се во просек помалку од 2 кг. месечно. Во толку симната килажа за тој период нема ништо супериорно затоа што со контролирана исхрана за 1 месец + физичка активност може и повеќе да се симне.
  Е сега гледам дека од друга страна пак се дава најголем акцент на намалувањето на обемот, баш ме интересира emce колку е тоа многу cm намалени во обем со само 5 и пол килограми намалени?
   
 20. emce

  emce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Znaci vaka za cenata sekoj sto go interesira može da si zakaze konsultacija koja sto e besplatna i da si doznae kolku bi go cinelo vo zavisnost od toa sto sakate da postignete,a za toa deka jas sum simnala samo 5,5kg za 3 meseci toa e zatoa sto jas ne ni bev debela prethodno samo sakav da si go zategnam teloto i da simnam poveke vo santimi a ne vo kila.Inaku vezbite se pravat spored toa sto sakate da postignete i kaj sekogo se razlicna kombinacija na vezbi.Mene vezbite mi se napraveni bas za zategnuvanje i moram da napomenam oblikuvanje na celoto telo.Jas imam rodeno 2 decinja ama navistina nemav problem so kilazata,samo nekoi 5kg koi veke gi simnav.No otkako pocnav da vezbam vo Figurella nemozam da vi kazam točno kolku santimi zosto kartonot kade sto se se zapisuva e kaj niv,i merenjeto na santimite e po sekoe 4 vezbanje.
  [mod-kirilica:3bxwjkxj][/mod-kirilica:3bxwjkxj]