Црвени точки

Дискусија во 'Тело' започната од SatiranaGirl, 12 јуни 2011.

 1. SatiranaGirl

  SatiranaGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  имам црвени точки по моето тело, дали некој знае како можат да се отстранат :)
   
 2. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  193
  Какви црвени точки...? да не ти е случајно некоја алергија??
   
 3. SatiranaGirl

  SatiranaGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  не не ми е алергија, едноставно црвени се, не се многу ама ги има, и мајка ми има таакви :P
   
 4. marija994

  marija994 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  193
  Навистина незнам за што станува збор :?: Доколку не добиеш одговор од никој, најдобро би било да посетиш козметичар ;)
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.843
  Допаѓања:
  103.453
  Пол:
  Женски
  Онакви ситни ли се, сеедно од игла. Дури не се ни приметуваат освен ако не се зазвериш во местото? :)
  Ако се такви тогаш, се како оние што ми се појавија мене, пред неколку години, ама и не разбрав од што.
  Беше една ја снема, се појави на друго место и потоа се појавија повеќе ептем ситни. А инаку си ги имам уште :D
   
 6. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Јас имам една таква на раката, значи микроскопска дури ама јас си ја гледам :lol: Ми се појави пред 5-6 години, или барем тогаш ја забележав, ме касна пчела и мислев дека е од тоа ама ми остана, така да не било. Мислам дека не е ништо страшно ;)
   
 7. Feminkaa

  Feminkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  62
  Мислам дека знам за какви црвени точки зборуваш, се имаат појавено и кај мене на рацете, ситни се. Не ме загрижуваат многу бидејќи не се гледаат оддалеку, ме загрижува тоа што незнам што се, дали некој вид на бенки или нешто слично
   
 8. SatiranaGirl

  SatiranaGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  па да ситни се не се баш мн застрашувачки, но и јас незнам што се :P
   
 9. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.324
  Мали црвени точки, личат на бемки ама се помали од многу бемки кои сум ги забележила на себе и по боја дефинитивно жарче црвени. Сосем мали пукнати крвни садови под кожата. Мислам секој ги добива ама од што се мали многу луѓе не ги загледуваат.
  Од што излегуваат не знам, ама мене ми се појавуваат под ластикот од градник, и на стомак каде обично носам каиш, па можеби е од триењето си мислам. Ама не се засегам со нив.
   
 10. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Да не се лепотици? Ехее колку ги имам јас, низ цело тело буквално и на газот имам една огромна :rofl:
   
 11. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  И јас имам такви, некои ми стојат некое време и ми исчезнуваат, а буквално имам и такви што ми стојат постојано. Можно е да се пукнати крвни садови, а може и да ти се појавуваат од депилација или од бричење.
   
 12. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.298
  Допаѓања:
  5.227
  Капилари се тоа
   
 13. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Зошто по секое бричење на нозете ми се појавуваат црвени точки на нозете ?
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.819
  Пол:
  Женски


  Се иритира кожата од бричот затоа. Обично се појавуваат над колената :)
   
 15. kitten622

  kitten622 Активен член

  Се зачлени на:
  17 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  5
  И мене почнаа де ми се појавуваат на рацете како бемки но се многу помали :worried:
   
 16. eleni27

  eleni27 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2011
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  8.162
  Пол:
  Женски
  И јас имам такви мали црвени точки по рацете и над колената. Читав на нет, мислам дека се работи за chery angiloma или нешто така и знам дека скоро секој човек има барем една. Но јас не сум јас ако не паничам за сенешто и искрено уште не открив што се. Имам прашано општ лекар порано и одговорот беше - не е ништо, еве и јас имам :x.
  А ме интересира што се и дали и колку се опасни?
   
 17. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.376
  Допаѓања:
  4.309
  Пол:
  Женски
  Ма не е ништо загрижувачко без гајле :)
  тие се како мали зрнца црвени и јас ги имам нив од кога знам за себе кај мене таква е кожата колку и да ја негувам тоа ми е наследно и мајка ми и баба ми и брат ми имаат такви ;)
   
 18. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Јас имам една на раката, мислам дека е единствена :)
  Цел живот си ја носам :lol:
   
 19. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  и јас ги имам многу по рацете ама толку се ситини што само јас можам да си ги забележам. прво испаничив но потоа се помирив :D ништо страшно :D
   
 20. anzelika15

  anzelika15 Нов член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  јас бев на кожен лекар на одмор ми се појавија тамо ми кажаа дека е наследно и дека подобро да не се чепкаат а единствено можат да се отстранат со ласер но е многу скапо ,така да ни нема спас.