Црни и бели магии

Дискусија во 'Канта' започната од drugarka, 9 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  4.377
  Само информативно, дали верувате во вуду или било какви магии (јас не се разбирам многу), дека некој на некого може да му наштети, бајачки кои можат да го откријат тоа или слично. Ако има некој некакво искуство би сакала да го сподели.
  Поздрав!
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  117.561
  црни бели магии

  Ау не сакам да си ми другарка.
  Ова оди у другата наука.
   
 3. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  4.377
  црни бели магии

  хахахах.. тоа беше слободно, рандом име избрав! :)
  читав нешто за тоа, и сакав да знам дали има некој некакви искуства, позитивни (негативни) и дали веруваат во такви работи! :)
  немам конкретна приказна, но можеби некој има! :)
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.918
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.