Чанти

Дискусија во 'Мода и стил' започната од sesilija, 28 март 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.265
  Јас обожавам чанти и секогаш внимавам каква чанта носам за каква пригода и сакам да ми биде усогласена со чевлите. Имам приметено многу девојки кои воопшто не се замараат со тоа па си носат една чанта пример црна на секаков стајлинг. Какво е вашето мислење за чантите, дали сте зависни од купување на некоја нова и ставете слики од вашите омилени чанти. Еве некои од моите омилени... :)
   
  На MarchelineAmaru, sunshine2 и nedzma им се допаѓа ова.
 2. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  80
  Sakam tasni,tie mi se neizbezen moden dodatok i gi imam mnogu,vo razni boi,modeli,golemini.Najglavno pravilo mi e tasnata da mi e usoglasena so cevlite taka da stalno vnimavam kakov model i boja na cevli nosam isto takva i tasna.Mnogu mi e glupavo koga ke vidam cevli vo edna boja a tasna vo druga ili pak sosem razlicen stil na obuvki i tasna
   
  На Bube97 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Ташни имам мнооооогу и претежно не ми се баш елегантини, туку со толги врвки кои се ставаат попреку и претежно ми се малечки. Кога носам штикли внимавам што ташна земам (да не се различна боја или стил). А кога сум на рамни и не внимавам толку. Гледам да ми се вклопуваат во изгледот.
   

  Прикачени фајлови:

  На Elenuskaa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Имам и веќе почнувам да не знам која да ја ставам :) Исто и јас мразам кога на црни патичиња, една другарка ми ставила бела невестинска чанта :worried:hock: и и реков и ми се налути.Ама јас за нејзино добро, оти позади неа сите се смееја.
  Имам елегантни, да ми одговараат со чевлите, има обични, спортски, за на патики, имам едно пликче, сега ми треба и сиво.И така.На жена чанти и чевли никогаш не и се доста.
  Слики другпат ;)
   
  На Sar4i 19 ;* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.323
  za preku den sakam goolemi tasni,za navecer nekoi minijaturni plikoa.i sekogas pazam da idat so cevlite
   

  Прикачени фајлови:

 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.978
  охо имам чанти за продавање што се вели :lol: :lol: :lol:
  од најмали па до најголеми во сите бои и уште ми фалат :roll:
  баш пред некој ден ги перев тие што ми се од платно и кога ги закачив за да се исушат комшиите ми се чудеа кај сум нашла толку чанти :?
  сите си ги сакам и си ги носам ама особено ми е омилена една лакована црна како плик уште од времето на мајка ми и уникатна е ;)
  е сега за комбинација се согласувам дека убаво изгледа да биде иста со чевлите...но немора....ако знаеш како да искомбинираш и различна боја да биде ќе изгледа убаво и ускладено, сега се разбира да не биде елегантна чанта со патики искомбинирана ;)
   
  На sunshine2, monalisa и cindereLLa22 им се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Истото го мислам, :D Аген ;)
   
 8. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  3.635
  Пол:
  Женски
  Имам,носам и ги обожавам.Поточно,не можам да се замислам без чанта.Ги имам најразлични,функционални :) да собираат што повеќе и да се вклопуваат во што поголем број комбинации,и некои нефункционални :) кои ги обожавам,оти се доста специфични,интересни,несекојдневни да речам.Еве какви сакам..

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru, Bube97 и d.Darla им се допаѓа ова.
 9. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  не можам да се замислам да излезам од дома без ташна... како да ми фали цела рака :D кога одам на фах носам големи - торбести ташни, а и преку ден кога излегувам. навечер кога излегувам, носам мали ташнички колку да ми собере моб и новчаник. се согласувам со тоа дека чевлите треба да одговараат со ташната, но не е пресудно, затоа што тогаш треба да купуваме постојано ташни и чевли комплет. доколку е добро направена комбинацијата, може да бидат различни а сепак да одговараат.
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Сакам чанти и во последно време никаде не излегувам без чанта. Женски сме, добро е да се има марамчиња, парфемче, лабело, мало огледалце и сл. И плус - нема полни џебови со телефон и пари :)
  Омилени ми се поштарските, ретро ташни :) А исто и платнените :))

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и sunshine2 им се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru и sunshine2 им се допаѓа ова.
 12. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  јас една црна, таа си ја користам коа пример немам време да сменам и се да претурам, за спортски варијанти, коа е зима секако....а имам ташни во сите бои па си комбинирам која ми одговара...за лето исто..имам една светла што ми одговара на се...сепак неможам секаде да носам свечени ташни пример не можам да одам у парк со ташна за во диско или свадба.
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  Не сум голем љубител на ташните. Имам 2 ташни (црни). Едната е мала и спортска, а другата е со средна големина. Ја користам поголемата.
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  17.908
  Допаѓања:
  150.883
  Пол:
  Женски
  Ги имам еден куп дома... и сама што сум ги купувала, и од мајка ми... кога бев помала, и на факс носев големи, т.н поштарски чанти, префрлени преку едно рамо, затоа што морав еден куп работи да носам, меѓу кои и мантилот за вежби, па мораше да биде нешто големо. Во принцип, сакам големи чанти, и сега ги носам... мали не сакам, ама ги носам навечер и по свадби... инаку, секогаш со мене влечкам едночудо работи :roll: па ми треба и соодветна чанта... а не секогаш ми е ускладена бојата на чантата со бојата на чевлите, поважно ми е стилски да одговараат...

  А ми се бендисуваат ваков тип на чанти:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Неможам да се замислам без чанта.Во принцип,внимавам да ми одговара со чевлите ама ако не е ептен различна боја и не е толку страшно ... Спортски,елегантни,секојдневни,за секаде.Ауу обожавам ташни
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Гучи :arrow: [​IMG]
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.176
  Пол:
  Женски
  Сакам ташни,но најчесто гледам да ми се вклопува во изгледот,имам црна,зелена,кремаста.Па искрено неможам без ташна,штознам може и навика е...незнам :D
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  обожавам ташни и никаде не идам без нив,ги имам во секаква големина боја и дезен и пак се жалам дека немам :) :) :) :) :)
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  [​IMG]
   
  На sunshine2 му/ѝ се допаѓа ова.