1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чешање во јавност

Дискусија во 'Тело' започната од beautifullife123, 1 април 2013.

 1. beautifullife123

  beautifullife123 Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  9
  На сите ни се има случено во јавност да почувствуваме некоја непријатност како што е чешањето. :D Да бидеме искрени и женските имаат проблеми со чешањето на најнепријатното место. :( Како се справувате вие со овој проблем и какви техники користите?

  Барав ваква тема но не најдов, ако има слободно канта ;)
   
 2. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  428
  Техникаа... амиии... Почесто да се замивам :rofl:
   
  На ilyan и stilas7 им се допаѓа ова.
 3. Mama25

  Mama25 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.440
  Допаѓања:
  10.946
  Пол:
  Женски
  Се знае- Хигиената е пола здравје! За било кој дел од телото и не секогаш употребување на гелови и слични купки зошто и тоа може да ја влоши ситуацијата па да не знаете од што се чешате :)
   
  На joy1 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 4. nonenceee

  nonenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.015
  хахаха ..ми се има случувано многу пати низ град кога одам ... ужас е ... :rofl:
  Ке се скриеш некаде ке се исчешаш. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  тоа со хигиената е башка .... мене ме чешало и коа сум пресно миена ... :doh:
  кизнај шо е финтата .. ( најстрашно е коа ке ме спогоди на семафори :rofl: )
   
  На Nightwish11, stilas7, ennas и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Хахахаха и мене ми се има случено ова честопати. Навистина да не знаеш што да правиш.. :D
  Покрај тоа што често се мијам, понекогаш се случува да ме чеша :lol: Но, што да се прави, одиш на тајно место и се чешаш. :rofl:
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.131
  Допаѓања:
  56.880
  Пол:
  Женски
  Не е се до хигиената, многу почесто причина за чешањето е материјалот на долната облека, но и величината.
   
  На Nightwish11, SummerGirl, blackwave и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено. Најчесто летно време. Се нафрлам од сонцето и ете ти проблем.
   
 8. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.961
  Допаѓања:
  10.704
  Пол:
  Женски
  Рееетко се дешава кај мене.
  Хигиена женски и нема ништо да осеќате ;)
   
 9. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  7.639
  Пол:
  Женски
  Досега не се сеќавам да ми се случило во јавност.
  И не секогаш чешањето се јавува од нехигиена, може да се појави од разни инфекции.