1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чиста љубов (Čista ljubav) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SeaMermaid, 19 ноември 2017.

 1. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Не најдов тема за серијава.Ја рекламираат на Сител,ми изгледаше интересно па почнав да ја гледам на интернет.Се работи за хрватска серија,снимена во 2017 година.
  [​IMG]
  Приказната почнува 25 години претходно...Имено прикажано е едно семејство на работ на своето распаѓање.Пар кој не функциоира добро поради богатата љубовница на сопругот,повредената сопруга,и најголемите жртви-нивните две деца Бранка и Томо.Таа фатална вечер,во екот на хистеријата,во сообрајќајна несреќа,животот го губи брачниот пар.Нивните малолетни деца остануваат сираци,и се сместени во дом.25 години подоцна,Бранка и Томо се возрасни луѓе.Томо со својата ќерка се враќа во малото градче,и тука заплетите почнуваат.Испливуваат на површина тајните од минатото,нова љубов,стара одмазда...Досега изгледав неколку епизоди и премногу ми се допадна,серијата ветува многу.Моја оценка 10/10
  Музиката е прекрасна,специјално за серијата постои песна,во изведба на Борис Новковиќ.
   
  На Victorian, flowersss, Sweetlove_0312 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Серијата и мене ми се допаѓа по сценариото
  Не ја почнав на интернет зашто знаев дека ќе дојде на сител, штом ја купи и прва во србија
  Би требало да почне од следната недела, па ќе видеме
   
  На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.963
  Пол:
  Женски
  Дојдов, ѕирнав, не ми се допадна.
  Значи не постои една хрватска серија досега што ми се допаднала навистина.
  Све ми е нешто ванаби, извештачено, сакаме да делуваме светски, а повише сме наши од нашите.
  Од Балканов за филмови, серии, драми, комедии и слично, по вкус ми се Срби, Босанци и Турци. Ретко ми имале утка. И ние имаме добри остварувања, пример Деспотовски ми се свиѓа какви проекти има (само како пример).
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Srcka $

  Srcka $ Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2017
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  5.438
  Пол:
  Женски
  Серијава ја видов како ја прикажуваа на сител. Не знам дали ќе биде добра но по насловот и по тоа што го видов кога ја рекламираа можеби ќе биде добра, а иначе не забележав од кога ќе почнат да ја дават.
  Јас искрено не ги гледам ни турските серии а не верувам дека ни оваа српската ќе ја гледам не сум по таквите серии.
  Се надевам дека на некои ќе им се допадне особено на тие што гледат серии.
   
 5. PerfectDisaster

  PerfectDisaster Активен член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2017
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Уште кога ја видов рекламата, ми изгледаше интересно, па планирам да ја гледам. Но јас истото го реков и за Вљубениот ерген и еве, не ја гледам. Затоа повеќе би сакала да ја гледам на интернет, кога гледам на телевизија, секогаш заборавам во кое време, па училиште и разни други обврски. Каде би можела да ја гледам на интернет?
   
 6. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  @PerfectDisaster јас ја гледам на daily motion.
   
 7. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  12.842
  Пол:
  Женски
  кога ќе почни на сител ако знаете?
   
  На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  975
  Допаѓања:
  484
  Многу добра серија е ја пратам ..
   
  На SeaMermaid му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Ја пратам, интересна е!
   
  На BI-44 и SeaMermaid им се допаѓа ова.
 10. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  12.842
  Пол:
  Женски
  Да, и јас во моментов ја гледам, ми остави голем впечаток.
   
  На BI-44 и SeaMermaid им се допаѓа ова.
 11. melissa

  melissa Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2010
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  177
  Ja pratam redovno i mnogu mi se dopaga, posebno malata Masha srcence e :)
   
  На Mr.Lover и SeaMermaid им се допаѓа ова.
 12. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  И јас ја пратам серијава. Приказната делува интересно, ама глумата е некако извештачена, што знам, како да не ги бива глумците, не сите, ама поголемиот дел. Томо ми е сосема мој тип :inlove: ама му дале отказ ;(
   
  На Victorian, LittleGirl626 и SeaMermaid им се допаѓа ова.
 13. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Машки
  Некако Соња вештачки ми делува!
   
  На Victorian и Masnickaaa им се допаѓа ова.
 14. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  975
  Допаѓања:
  484
 15. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  563
  Допаѓања:
  1.395
  Пол:
  Женски
  Каков отказ?
   
 16. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Еве
  „Иван Херцег (36) се испокарал на сетот на „Чиста љубов“. Многу викал, се пожалиле неговите блиски соработници до продукцијата.
  Наводно, глумецот неколку пати приговарал. Се бунел на организацијата и сценариото и доаѓал неподготвен на снимање на серијата.“
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.126
  Допаѓања:
  43.690
  Пол:
  Женски
  Добра е серијава ми се сфиѓа секоја интрига секоја сцена.Интересна е.
   
  На Амиго му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Амиго

  Амиго Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Brat mi mi go predlozi super e
   
 19. Luminary

  Luminary Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  2.408
  Допаѓања:
  42.731
  Пол:
  Женски
  Се заразив со серијава. Ја гледам на ТВ, не пропуштам епизода.
  Точно дека некои од глумциве се со малку извештачена глума, ама приказната баш ми се допаѓа, така да не ми пречи тоа многу. :)
   
 20. Амиго

  Амиго Активен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Машки
  Edvaj cekam da vidam kao vlado ke se spasit