1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чичко Горио и Смртта на Иван Илич

Дискусија во 'Канта' започната од ludickoo, 23 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ludickoo

  ludickoo Нов член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Епа вака ми треба состав да не имате напишано на следниве теми:
  1.Смрта на иван илич-приказна за еден погрешен преживеан живот.
  2.Ликовите од романот чичко горио соочени со движечка сила на опшеството,парите

  Ве молам ако имате пишете ми нештоо
  Фала однапред
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  “Се умира сам но се живее со луѓето“ еве ти едне цитат од толстој за Илич употреби го и околу тоа се врти сега ме мрзи да куцам цел есеј
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.