1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чуден сон

Дискусија во 'Религија' започната од babyusa, 6 јануари 2016.

  1. babyusa

    babyusa Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    14
    Незнам во кој дел да ја ставам темава па дека е малце со религија може тука. Ноќеска сонував како со дечко ми сме биле да си земеме кукна слава ама ни црква ни поп не видов во сонот. Прв пат кога сме ја отвориле книгата ни се паднало петровден-павловден па рековме дека се имендени и сме продолжиле понатаму. Вториот пат некој букви знаци и третиот пат се паднало само 12-13 август и две женски имиња. Едното мислам дека беше Розета или Росица а второто име Евгенија (ама не сум сигурна за имињава) и од кога сме ги виделе имињата сме си рекле дека ако имаме керки ке треба така да ги крстиме. Дали некој знае што би можело да значи.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Што твојот сон значи тоа можеш во крајна линија само ти да знаеш, бидејќи твојот сон е одраз на твојата психа, твојот личен живот. Секој човек има своја сопствена симболика во потсвеста. За еден човек сликите во сонот имаат едно значење, за друг човек истите тие елементи т.е. слики можат да имаат сосема друго значење.

    Некои соништа се само одраз на збиднувањата од секојдневието на поедиенцот. Деновиве се актуелни слави и прослави воглавно од верски карактер, па можеби и поради тоа сонот бил со таква тематика.
     
    На Bender Rodriguez, eloves и Waka-waka им се допаѓа ова.
  3. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
  4. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    И jaс се сонував на пц како седам и се набљудував себеси, се смеев и пишував нешто, појасно како сум го пишала во темата сакам да кажам ова: "Да бидеме искрени 80 проценти од жените додека jадат банана помислуваат на пушење.. " Брука невидена и не само јас прочитав и друга членка имаше пишано дека го сонувала форумот,само многу сме опседнати со фемина ама ептен :D
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. soulstripper

    soulstripper Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Мојата баба сонувала дека сум кралица, идеја или мислење за овој сон, значи ли нешто за мојата иднина?
     
  6. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Цртав нешто, покрај мене седеше човек и го кренав листот и му реков - Ова кај вас како го викате довом или девом? Види јас ја цртам и кажав една личност (не се сеќавам баш која бидејќи од тежината на сонот и вниманието ми беше на сликата и не запамтив) .
    И ми вели - Нее ти го црташ Архан.Михаил.
    Кога погледнувам вистина тој , и се разбудив.
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Ќе го ставам во оваа категорија бидејќи мислам дека баш тука одговара.
    Пред да легнам да спијам се помолив за нешто и Бог преку сонот ми го даде одговорот.
    Светов е грозен од гревовите на луѓето. Додека ние гледаме наоколу природа и убавина, јас во сонот ја видов реалноста, луѓето не личеа на луѓе туку на гадости, беа целите со црви на нив кои ги јадеа и одвнатре и однадвор. Тоа се гревовите што ве јадат и вие грешните така изгледате. Всушност, грешни сме сите ама покајниците се чистат, а овие другиве, тешко на нив. Имаше и земјотреси и денот беше претворен во ноќ во сонот и беше тоа предупредување за последните денови, во сонот веќе немаше ни време за човекот да се поправи, се чекаше да дојде крајот и сите беа исплашени за своите животи особено грешниците кои немаа можност да се поправат. На крајот им текна дека требало добри да бидат.

    Вие што ќе го прочитате ова, сфатете го како поука. Имате време да се исчистите и да си ја спасите својата душа. Направете го тоа навреме за да не кукате во последните времиња.
     
    На hermosa, marchi-cool и EvAngelos им се допаѓа ова.
  8. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    На што си и од кај да купам хаха. :P
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Баш ме насмеа хахаххаха
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Јас ја сонував @zalosna .Иако не ја знам во живо,само преку слики од форумот.Колку чудно,мозокот и потсвеста ми играат игри.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Напиши што сони?:hug:
     
    Последна измена: 7 август 2018
    На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
  12. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Колку што знам јас ти живееш во странство,но си дошла во мојот роден град,кај црква.Имало стакло и низ него ти си ми мавнала рака,а јас сум те препознала по тетоважите и сум ти мавнала и јас.Потоа на другата страна,ти седеше со некои постари луѓе со бела коса.И на крај си замина со бела кола,нешто налик на мини купер.Цело време бевме одделени со огромно стакло,како ѕид...
     
  13. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Ке скинам конци си знам јас
     
  14. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.031
    Допаѓања:
    26.549
    Не,не верувам.Ако има некој што се разбира во сонови,нека каже што значи.Мислам дека и двете не интересира што е позадината на ова :D
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Знам дека има тема сонови ама и мојот сон е за во оваа тема. Мајка ми почина пред повеќе од 1 месец. Неколку недели после тоа сонив сон кај што одам дома кај нив на гости и кога изненадно ја гледам мама. И викам абе мамо ти нели умре што бараш овде. Ми рече не умрев жива ме закопаа па татко ти дури третиот ден ме слушна и го откопа гробот за да ме извади. Да биде иронијата уште поголема и сестра ми Сони сон кај што мајка ми си пошла некој ден дома и сите изненадени и рекле ти не умре таа одговорила не. Па сите се зачуделе кого закопале на нејзино место
     
  16. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Сон како сон. Колку што знам, христијаните не треба да веруваат во сонови. Не сум запознаена многу со тоа зошто сонуваме, но сепак јас не верувам во соновници. :)