Чуден сон

Дискусија во 'Религија' започната од babyusa, 6 јануари 2016.

 1. babyusa

  babyusa Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Незнам во кој дел да ја ставам темава па дека е малце со религија може тука. Ноќеска сонував како со дечко ми сме биле да си земеме кукна слава ама ни црква ни поп не видов во сонот. Прв пат кога сме ја отвориле книгата ни се паднало петровден-павловден па рековме дека се имендени и сме продолжиле понатаму. Вториот пат некој букви знаци и третиот пат се паднало само 12-13 август и две женски имиња. Едното мислам дека беше Розета или Росица а второто име Евгенија (ама не сум сигурна за имињава) и од кога сме ги виделе имињата сме си рекле дека ако имаме керки ке треба така да ги крстиме. Дали некој знае што би можело да значи.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  3.115
  Што твојот сон значи тоа можеш во крајна линија само ти да знаеш, бидејќи твојот сон е одраз на твојата психа, твојот личен живот. Секој човек има своја сопствена симболика во потсвеста. За еден човек сликите во сонот имаат едно значење, за друг човек истите тие елементи т.е. слики можат да имаат сосема друго значење.

  Некои соништа се само одраз на збиднувањата од секојдневието на поедиенцот. Деновиве се актуелни слави и прослави воглавно од верски карактер, па можеби и поради тоа сонот бил со таква тематика.
   
  На Bender Rodriguez, eloves и Waka-waka им се допаѓа ова.
 3. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.367
  Пол:
  Машки
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  И jaс се сонував на пц како седам и се набљудував себеси, се смеев и пишував нешто, појасно како сум го пишала во темата сакам да кажам ова: "Да бидеме искрени 80 проценти од жените додека jадат банана помислуваат на пушење.. " Брука невидена и не само јас прочитав и друга членка имаше пишано дека го сонувала форумот,само многу сме опседнати со фемина ама ептен :D
   
  На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. soulstripper

  soulstripper Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Мојата баба сонувала дека сум кралица, идеја или мислење за овој сон, значи ли нешто за мојата иднина?
   
 6. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Цртав нешто, покрај мене седеше човек и го кренав листот и му реков - Ова кај вас како го викате довом или девом? Види јас ја цртам и кажав една личност (не се сеќавам баш која бидејќи од тежината на сонот и вниманието ми беше на сликата и не запамтив) .
  И ми вели - Нее ти го црташ Архан.Михаил.
  Кога погледнувам вистина тој , и се разбудив.
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.646
  Пол:
  Женски
  Ќе го ставам во оваа категорија бидејќи мислам дека баш тука одговара.
  Пред да легнам да спијам се помолив за нешто и Бог преку сонот ми го даде одговорот.
  Светов е грозен од гревовите на луѓето. Додека ние гледаме наоколу природа и убавина, јас во сонот ја видов реалноста, луѓето не личеа на луѓе туку на гадости, беа целите со црви на нив кои ги јадеа и одвнатре и однадвор. Тоа се гревовите што ве јадат и вие грешните така изгледате. Всушност, грешни сме сите ама покајниците се чистат, а овие другиве, тешко на нив. Имаше и земјотреси и денот беше претворен во ноќ во сонот и беше тоа предупредување за последните денови, во сонот веќе немаше ни време за човекот да се поправи, се чекаше да дојде крајот и сите беа исплашени за своите животи особено грешниците кои немаа можност да се поправат. На крајот им текна дека требало добри да бидат.

  Вие што ќе го прочитате ова, сфатете го како поука. Имате време да се исчистите и да си ја спасите својата душа. Направете го тоа навреме за да не кукате во последните времиња.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.779
  Пол:
  Машки
  На што си и од кај да купам хаха. :P
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rose60

  rose60 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2015
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  2.745
  Пол:
  Женски
  Баш ме насмеа хахаххаха
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.887
  Допаѓања:
  15.159
  Јас ја сонував @zalosna .Иако не ја знам во живо,само преку слики од форумот.Колку чудно,мозокот и потсвеста ми играат игри.
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  73.701
  Пол:
  Женски
  Напиши што сони?:hug:
   
  Последна измена: 7 август 2018
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.887
  Допаѓања:
  15.159
  Колку што знам јас ти живееш во странство,но си дошла во мојот роден град,кај црква.Имало стакло и низ него ти си ми мавнала рака,а јас сум те препознала по тетоважите и сум ти мавнала и јас.Потоа на другата страна,ти седеше со некои постари луѓе со бела коса.И на крај си замина со бела кола,нешто налик на мини купер.Цело време бевме одделени со огромно стакло,како ѕид...
   
 13. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  73.701
  Пол:
  Женски
  Ке скинам конци си знам јас
   
 14. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.887
  Допаѓања:
  15.159
  Не,не верувам.Ако има некој што се разбира во сонови,нека каже што значи.Мислам дека и двете не интересира што е позадината на ова :D
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.