1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудото се случи - Лестер е новиот англиски шампион

Дискусија во 'Спорт' започната од PogbaPol, 7 мај 2016.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  13151600_1333483393342739_8189449759133344454_n.jpg

  Најубавата фудбалска приказна и една од најголемите сензации воопшто во спортот!!!:bow:
   
  На kjukli, MilaP, ЈеленаЏиш и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  12.961
  Допаѓања:
  40.775
  Пол:
  Женски
  Prv pat od koga e timov.Ne pamtam kolku godini postoi.Sekoja cest
   
  На veren и Arthur им се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.930
  Па многу нормално е дека ќе освои. Ова е лекција за Манчестер, Челзи, Ливерпул, Арсенал и Сити дека треба посериозно да си ја сфатат работата.
  Честито за Лестер и големо браво за освојување на титулата.
  Мурињо што се му изнакажа на Раниери пред 10 години, дека нема никогаш да освои титула, а исто и Абрамович, па сега скоро имаше извинување.
  Со подпросечен тим освои титула.
  Тајната беше во брзината, напорните тренинзи, тимската игра. Раниери идеше на повеќе трчање и му успеа.
  Ако успее да го задржи истиот тим и следната сезона и да игра иста тактитка и плус да донесе некое засилување, ќе стигне далеку и во ЛШ.
   
  На MilaP и veren им се допаѓа ова.
 4. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Јас мислам дека групната фаза во лш нема да ја поминат:D
   
  На MilaP и veren им се допаѓа ова.
 5. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.271
  Алал да и е титулата :)
   
 6. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  нека им е со среќа посебно ми е драго за Раниери
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Nim barem ne mozhe da im se zameri ako pokazhat losh rezultat vo LSH. Isto i na Tottenham. Dva angliski giganta se spaseni od posramotuvanje prestojnata sezona :D
  Leicester nemaa cel da stanat prvaci, samoto im se nametna zatoa shto Premier ligata stana ochaj, nema tamu nishto primamlivo osven pari.
  Sepak zasluzhi respekt ovoj uspeh na Ranieri, super i za navivachite koi dochekaa titula vo nivniot grad.
   
 8. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.271
  зошто плачеш ? не плачи :)
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Bravo za Lester se dokaza deka ne e.se vo parite sekoja ces za Raniery milo mi e samo napred
   
 10. Lambada

  Lambada Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2015
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  59
  Дали некој ќе отвори тема за Европското или ќе коментираме во Фудбалски натпревари??
   
 11. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.711
  Пол:
  Машки
  Дали е фер Лесрер го избрка на Раниери кој беше најзаслужен според мене за титулата се разбира во соработка со играчите ;(:(:u:т