1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шаблони за декорации и украси

Дискусија во 'Слободно време' започната од irrelevant, 11 ноември 2019.

 1. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Појма немав како да ја крстам темава, а искрено половично побарав дали има слично, ако нема и ако остане да ви објаснам... Јас во слободно време со помош на шаблони или templates сама си изработувам украси за сите празници и сезони, подарочиња, покани, картички, украси, се што треба е само една украсна хартија или хартија во боја, лепак, ножици, и мноу имагинација. И по вкус се разбира шљокици, светки, циркони и се што ќе ви падне на памет.

  Зошто да давате пари за поклони кога може сами да си ги направите, башка и повеќе ќе ви ги сакаат зошто во нив има труд и љубов. Не само што секогаш ќе ги радувате другите ако сте тип како мене што нон стоп ги осипувам со поклончиња, него и секогаш ќе си имате пополнето време и никогаш нема да се досадувате. И може и да си направите совршени мафини со фенси додатоци. Како пример од многу работи што може да направите.

  Мене ми е преинтересно, па кој сака еве некој шаблон да си направи поклонче за себе или за некој што сака вакви работи. И ако знаете и имате и вие вакви шаблони, модели или примери за укравчиња постирајте!

  Картичка пеперутка.
  Превиткајте и исечете по рабовите, украсете, напишете најискрени желби, адресирајте и испратете.


  0e34bc1696c988736ba0d90d50fb3502.jpg

  3Д Пеперутка
  Исечете, залепете преден, заден дел, украсете, залепете на стапче, ставете го во саксија, во вазна, дадете го поклон, залепете ја пеперутката на ѕид, залепете повеќе во разни бои, искористете ја фантазијата... Ова ми е едно од најомилените, ептен убаво изгледа.
  beautiful-butterfly-decoration-from-templates-creative-life-cycle-paper-plate-template-pdf.jpg
  Панделка
  images.png

  Исечете, долниот дел превиткајте го, залепете го над првото парче и ќе дојде ова:
  [​IMG]

  Кутивче Дедо Мраз
  Исечете, залепете, украсете и оп новогодишен украс и плус наменски, ќе собере некое бомбонче.
  e2cba91d4b370748a98cbcd841d67502.png

  Срце Кутивче
  Исечете, залепете, спаковајте обетчиња, ланче, прстенче, украсете и подарете необично спакован поклон. Или искористете го како украс.
  heart-box-template-printable-butterfly-c-class-vs-typename.jpg
  Бувче кутивче.
  Исто како и претходното, јас си имам еден куп подарени бувчиња, сите ги сакаат.

  paper-owl-template_465356.jpg
  Снешко честитка
  Исечи, залепи, украси, посакај среќна нова и подари.
  9d59775c8b722884f8c8094a8b895093.jpg
  Зајачиња за јајца.
  Исечи, украси, замотај го јајцето и ете ти уникатни велигденски јајца.
  aab972ad42bc237cc8a44ea410c6b931--carrot-template-easter-templated.jpg
  Кутивче зајаче за јајце или чоколадни јајциња
  rabbit-box-template.jpg

  Јас ова го полнам со чоколадни јајциња и го давам на некое дете заедно со јајце, бесценето е колку се радуваат. Може и да се стави јајце со правилен размер. Исечи, украси и пак имаш необичен велигден.  Имам и многу други, ако сте заинтересирани ќе ви испратам и слики од она што сум направила јас, може да ви се роди некоја идеја. Еве нешто што имам тука:
  46959146_103163970716199_6366727870252843008_n.jpg
  Еве ја лево пеперутката од погоре.
  Не ми дозволува повеќе слики, ако има заинтересирани ќе си разменуваме, ептен е интересно па се надевам и на некој ќе му дадам предлог идеја како да пополни време кога му е досадно. <3
   
  На mal.ecka, Maremama, Amellie13 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  46912935_489773651543979_2021004076677857280_n.jpg
  Еве и картичка за осми март што стандард си ја подарувам на женички што ги сакам. Ептен е оригинална.
  Еве лист
  5d50827c49f9cd08eb55b087f5679fa9.jpg
  Еве цвет
  flower-love-five-petal-template-by-a-for-with-heart-shaped-petals-daisy-printable.jpg
  Еве ја саксијата
  f1fc3d1a135e21609c16e394061af8ee.jpg
  И ете совршен подарок за празник.
   
  На Maremama, Purplelilac, Ava.84 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.821
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Temava ti e odlicna
   
  На Starlič, Purplelilac и irrelevant им се допаѓа ова.
 4. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  65990aa4696d164375151ca08311694b.jpg
  Пликче за пари, за честитки, за убави зборови... Хартија во боја, исечи, залепи, украси...
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  candy-box-pattern02.jpg
  Кутивче за помали поклончиња...
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  b6a51b4e50463fa48b24aa0c58e3960e.jpg
  Кутивче за еве пример поклон пенкало, запалка, пура и нешто во таква форма, или само украс....
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ccdc21a6514ca4e45fbc443b50922438.jpg
  Круна за украс и во неа може бомбони, белешки за на биро, рецепти за во кујна и уште многу начини за користење што може да се смислат.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  22173684fd2c2d1560a1aa56d3dc1052.jpg
  Исто и за ангелчево...
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ButterflyBoxBW670.png
  Кутија со пеперутки, или за украс или за поклон...
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  paper-bus-template_933.png
  Макета за бус, знам дека малите деца обожаваат бус, па може заедно да исечете, да залепете и да си го боите бусот.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   
  На Blue.Sky, Nausicaa и Purplelilac им се допаѓа ова.
 5. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  Секоја чест за темава @irrelevant :clap: ^_^

  Супер изгледа сè што си направила до сега.
  Ќе се приклучам и јас на темава штом пронајдам нешто интересно и инспиративно. :)
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.162
  Допаѓања:
  105.652
  Пол:
  Женски
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 7. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  38299c9676c542b067f3c7043f00a427.jpg
  Испечате, превиткајте, исечете и излегува совршена снегулка, за Н година јас вакви милион лепам по шкафови по ѕидови.
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.402
  Пол:
  Женски
  Обожавам да изработувам сама украси.
  Прв пат кога ја видов темава ми текна на снегулките што ги изработувавме како мали од парче хартија.
  Имав едноставен начин со само превиткување но сега видов на интернет други начини па еве една што ја направив сега.
  IMG_20191116_160042.jpg IMG_20191116_160108.jpg IMG_20191116_160121.jpg IMG_20191116_160337.jpg IMG_20191116_160400.jpg IMG_20191116_161149.jpg IMG_20191116_161236.jpg IMG_20191116_162233.jpg
   
  На irrelevant и marchi-cool им се допаѓа ова.
 9. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Од ова, paper-owl-template_465356.jpg
  Излезе ова: 20191115_180231.jpg
  Внатре има бомбончиња.
   
  На OmniaVanitas, Blue.Sky, mal.ecka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. katce patce

  katce patce Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски


  Обична хартија користиш?
   
 11. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Не, во боја. Во Џамбо има комплет со многу листови во разни бои за 200 денари, или 10 листови во една боја за 30 денари, или си купувам од една книжара, еден лист 3 денари.
  Друго се од Џамбо ми е. Циркони, очи, укравчиња, лепенки, лепило, светки...
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 12. katce patce

  katce patce Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Фала ти за инфо, но кога и да отидам во Џамбо ништо нема :(
   
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.471
  Допаѓања:
  170.732
  Пол:
  Женски
  Секогаш има од хартијата а секогаш начекувам и такви светки декорации.. да не не загледуваш добро?
  Или на погрешно место да гледаш:D како јас еднап:tmi: убедена бев дека на правото место барам:rofl:
   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 14. katce patce

  katce patce Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Па да ти кажам можно е не викам не аххахаха
   
 15. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Еве ви идеја за украсување. Ако немате услови да ги испринтате тогаш прецртајте ги од овие моиве шаблони. Еве ви ги шаблоните:
  0f9624a31bd385ce085e8be25a490002.jpg 5fff582f45fc87844e2a94ba4d401701.jpg 71f4d9599f831bbeec6b301568eecce9.jpg 8137879a3f8beb3b744ad2c3ea3972fb.gif 05302211f359710f63d3e49945616a65.gif christmas-outlines-free-5.gif lollipop-reindeer-template-printable-head-christmas.jpg Ќе си искомбинирате со бои и џиџиња и еве ти новогодишни украси.
  20191211_200457.jpg
  И ако немате идеја искористете ја мојата, јас вака ги искористив:
  20191211_200516.jpg
  Не да се фалам, ама прекрасно изгледа :D
  П.С: И тие над полицата работи се правени од мене... Двете честитки и тегличката.
   
  На Alex.T и marchi-cool им се допаѓа ова.
 16. Alex.T

  Alex.T Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2018
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Машки