Шминка и фризура. Кој ќе се погрижи за нив???

Дискусија во 'Свадба' започната од I.vana, 21 февруари 2012.

 1. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  За да изгледа убаво една невеста се разбира дека е најважна позитивната енергија и венчаницата која ќе ја носи. Но што е со шминката и фризурата. Тие и наједноставната венчаница ја прават совршена и елегантна.

  Кој сметате дека е доволно добар за да му го препуштите надворешниот изглед? Дали е подобро да се направи се на едно место или ќе одите кај фризерот кој секогаш ви прави фризури и ќе барате познат шминкер?? Кој ве шминкаше вас или некоја ваша блиска пријателка и ви остави добар впечаток?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.792
  Допаѓања:
  160.963
  Пол:
  Женски
  Јас само сакав да личам на себе, а не на порцеланска кукла, па од таа причина не сакав ни познати фризери, ниту шминкери. Ми препорачаа една девојка која прави и фризура и шминка по многу поволна цена, доаѓа дома и на лице место те подготвува, што мене лично ми одговараше. Девојката си беше многу професионална, креативна и брза, немаше двоумење кај неа што и како ќе прави, ниту пак многу, многу експериментираше. Фризурата ми беше готова за 20 минути, а имав пократка коса, до рамена некаде; за шминката беше потребно исто околу 20-тина минути, и сето тоа за пристојна цена (2000 ден.). Кој сака број од девојката, пишете ПП. Ова важи за оние што се од Скопје :)
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Девојки дали знаете колку зема Дадар за шминка и фризура и дали е точно дека ретко кога шминка он т.е најчесто ќе те шминка ,,ученик,,наместо Дадар?
   
 4. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  5000 ден (или 5900ден не сум 100% сигурна :) ) беше летово пакет за невести (шминка, фризура и нокти). Не сум слушнала дека ученици шминкаат, само за секој случај потврди дека лично Дадар сакаш да те шминка (јас така направив).
   
 5. soncenceto.matea

  soncenceto.matea Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  50
  Ти благодарам на одговорот Sun.shine:)
  А колку време однапред да закажам,неколку месеци?поздрав
   
 6. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  114
  Мислам дека две-три недели пред свадбата закажав (имав закажано на друго место па во последен момент се предомислив :D ) ама ако си сигурна дека кај него сакаш да се шминкаш закажи си и порано, за секој случај :)
   
 7. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  5999 му е пакетот. Шминка (со вештачки трепки), пробна фризура, фризура и нокти. Нема ученици..барем не за невести :)

  Јас сакам на друго место фризура да правам , а кај Дадар шминка. дали некој знае колку му е цената САМО ЗА ШМИНКА???
   
 8. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Дали некоја од вас се шминкала кај Лидија Перчинкова или Љупка Арсовска?? Или дај кажете некој кој е познат ама да не е Дадар или Владо Георгиев???
   
 9. Milla9479

  Milla9479 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  20
  2500 само за шминка ако ти имаш ставено вештачки трпки а инаку он да ти стави е плус 450 денари
   
 10. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Претерал малце..така и си мислев ама не бев сигурна. А Даниел Николовски да не знаеш колку зима? Многу убаво шминка има слики на фб видете и пишете ако знаете
   
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  9.761
  Допаѓања:
  87.087
  А што ќе ми кажете за Зоки Диор од Штип? Мене ми е далеку Скопје,ќе правам во Штип,само гледам на сликите става бааги јака шминка на невестите,а цената му е 3000 ден чинам.
  Ми спомнаа и за Контеса :?:
   
 12. I.vana

  I.vana Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  40
  Девојкиии кажете дали некој се шминкал кај Лидија Перчинкова или кај Небојша Пешевски??? Помагајте веќе е време да се одлучам
   
 13. miss.b

  miss.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  14
  Јас за шминка се одлучив за Ека, девојката што шминкаше на Македонски Идол. Ми ја препорачаа многу луѓе, бев лани кај неа еднаш и бев презадоволна. Инаку претходно се имам шминкано 2 пати кај Дадар, но од Ека бев презадоволна и се одлучив за неа без многу мислење. Ја има и на фејсбук.
   
 14. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Dali ima nekoj iskustvo so Vlado Gorgiev
   
 15. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  878
  Јас размислувам дали да почнам да шминкам како некои девојки што шминкаат или дома или одат кај тој што треба да се шминка дома со куферче козметика , ме прашаа повеќемина за шминкање бидејќи најверојатно виделе на блогот како шминкам и сеуште незнам дали да почнам со нешто такво :worried:
   
 16. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  дали неко знае колку чини шминка и сликање од владо георгиев?
   
 17. andriana24

  andriana24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Samo Sminkanje so nadgradba na trepki e 2000 den.
   
 18. sarah.key

  sarah.key Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  23
  Сакав да правам фризура кај Дадар но не слушнав баш позитивни коментари.... дали некој може да сподели искуство ?
   
 19. Babushka

  Babushka Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  4.243
  Јас фризурата ја правев кај Фоте во Panache. Невестинските фризури му се, според ценовникот од 2500 до 4000 денари, во зависност од фризурата. Во цената инаку спаѓа и пробна фризура. Кога бев на пробната ми кажа дека цената за тоа што го сакам е 3000. Јас сакав онака лабаво дигната виткана коса. Убаво ми ја направи, но не беше толку messy како што сакав. Битно ми издржа цела вечер.

  Ме шминкаше Виктор. Многу сум задоволна. Еве негов фејсбук. Цената му е 1200 ден. Колку што забалежав користеше производи од mac, dior и слични. Шминката не ми мрдна цела вечер. И добив многу комплименти. И старосватицата ја шминкаше, беше прекрасна, очите никојпат не и биле толку впечатливи.
   
 20. megy24

  megy24 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  9
  :hai: Feminki :)Dali ke moze da mi pomognete vo vrska so sminka.Dali poznavate nekoj koj navistina dobro sminka vo Prilep ili Kicevo?Ako znae nekoj go molam da mi ostavi brojce za da stapam vo kontakt vi blagodarammm