Шопинг во Лерин - Грција

Дискусија во 'Мода и стил' започната од agiagi, 6 август 2012.

 1. agiagi

  agiagi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  4
  Здраво девојки.. сакам да прашам дали има некој одено на шопинг во Лерин? и како се движат цените? Дали навистина е многу евтино?
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Лерин - Грција

  Јас бев во Лерин претходниот Понеделник. Сега има попуст. Штиклите се по 20 евра, фармерки има по 25 евра ( во Стејшм Ван). Би рекла дека цените се пристојни со оглед на тоа што повеќето алишта се брендирани. Ако си во можност оди и купи си штикли, тоа се исплаќа. Јас влегов во неколку продавници ама немаше ништо посебно. Обични маичи по 10 евра, повеќе избор и подобри продавници има за машки :)
   
 3. agiagi

  agiagi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  4
  Лерин - Грција

  Извини може ќе ииспаднам смешна, но дали ги има бутиците што ги има во Солун? :$ Како што се Bershka, Stradivarius, H&M, Pull&Bear?
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Лерин - Грција

  Страдивариус знам дека има, има Стејшн Ван мислам дека има и Бершка и Теранова, а за останатите не сум сигурна :)
   
 5. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Има некој брзо појдено во Лерин, дали периодов има нешто поефтинко ? Или исто е како е и тука :?:
  Кога што се кај нас попустите, тогаш се и таму?