1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг во Лерин - Грција

Дискусија во 'Мода и стил' започната од agiagi, 6 август 2012.

  1. agiagi

    agiagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    6
    Здраво девојки.. сакам да прашам дали има некој одено на шопинг во Лерин? и како се движат цените? Дали навистина е многу евтино?
     
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Лерин - Грција

    Јас бев во Лерин претходниот Понеделник. Сега има попуст. Штиклите се по 20 евра, фармерки има по 25 евра ( во Стејшм Ван). Би рекла дека цените се пристојни со оглед на тоа што повеќето алишта се брендирани. Ако си во можност оди и купи си штикли, тоа се исплаќа. Јас влегов во неколку продавници ама немаше ништо посебно. Обични маичи по 10 евра, повеќе избор и подобри продавници има за машки :)
     
  3. agiagi

    agiagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    6
    Лерин - Грција

    Извини може ќе ииспаднам смешна, но дали ги има бутиците што ги има во Солун? :$ Како што се Bershka, Stradivarius, H&M, Pull&Bear?
     
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Лерин - Грција

    Страдивариус знам дека има, има Стејшн Ван мислам дека има и Бершка и Теранова, а за останатите не сум сигурна :)
     
  5. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Има некој брзо појдено во Лерин, дали периодов има нешто поефтинко ? Или исто е како е и тука :?:
    Кога што се кај нас попустите, тогаш се и таму?