1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг листа на козметички производи

Дискусија во 'Лице' започната од LilBaby, 5 февруари 2012.

  1. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Дали правите ваква т.н шопинг листа?
    Дали кога ќе забележите дека пудрата ви е при крај, запишувате дека тоа е следно што треба да купите?
    Дали си поставувате определен рок во кој ќе ги набавите работите кои ви недостасуваат или оние кои се речиси потрошени?


    Не пронајдов ваква тема, доколку има, поздравете се од неа. :D
     
    На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. glow

    glow Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    3.023
    Допаѓања:
    1.264
    Не правам шопинг листа, барем не за козметички производи.
    Некојпат купувам нов уште кога стариот производ ми е при крај или до пола. :D
    А некогаш откако ми се потроши, не купувам некое време. Што од немање пари во моментот (кога се троши се' се троши наеднаш нели.. :D ), што од заборавеност.. :tmi:
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Па да..

    Незнам може на некој смешно му е,али мене ми е баш океј.
    Особено за тие позаборавените како мене :lol:

    Си правам,не секогаш ама ете така кога нема да ме мрзи си пишувам. Интересно ми е :wasntme:
    Плус полесно при купување,како што сум цела изветреана во умот ,и секогаш заборавам нешто и после се нервирам се до наредно купување.

    И да,за рокот исто така си правам листа,ама тоа во глава си правам не на лист :D
    Па знам од прилика што кога да си купам и така..
     
  4. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Јас не.. пример гледам дека ми е при крај пудрата и тогаш ми текнува дека е време за нова,исто и за маскарата кога гледам дека бојата на четкичката е бледо црна размислувам за нова
     
  5. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Не правам шопинг листа зашто не ми треба , чим имам некој денар во мене , како демек да разгледам што има ново... обавезно ги трошам парите на козметика . :/
     
  6. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Moжи на некој ќе му е смешно, ама јас секогаш си правам шопинг листа :wasntme:
    Интересно ми е така да си имам запишано што имам купено- козметички производи или облека. И кога сум ги купила :)
     
  7. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    јас плачам за една шопинг листа на козметички производи како и листа на облека...арно ама буџетов ми е хаос во последно време така да ќе си почекам малку...ништо не ме кошта...а инаку си подкупувам вака 1 по 1 ама некој голем шопинг...малку ќе почека!
     
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Редовно си правам шопинг листа. Гледам што ми е при крај,што ново сакам да си купам и сл.После разгледувам по Интернет за цени и квалитет. И одеднаш одам да си купам се што ми треба,така спречувам да купувам не потребни работи. Освен тоа целото тоа планирање ми е интересно.
     
  9. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    сеа скоро коа ми се потроши маскарата ми текна дека ми фали и пудра и сјај и парфем и се хахахаха ја ошурив мајками со парите :angel: :tmi:
     
  10. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    листава е спремна за утре маскара моливче сјај пудра парфем сенки кармин туш четкички за сенки и нз што уште ама ќе ми текне кога ќе отидам во парфемерија
     
  11. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    -регенератор за коса
    -маска за коса
    -крем за лице од нивеа
    -силиконски капки
    -лосион за тело
    Дали сето ова ќе го купам наеднаш не верувам али ова е тоа што ми е потребно.
     
  12. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Баш синоќа си правев листа на козметички производи што треба да си ги купам во скоро време и морам да признаам дека е прилично долга. :lol:
    Поприоритетните работи ќе ги купам деновиве а другите понатака. И онака не ми се итни сите.
     
  13. Nymeria

    Nymeria Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    3.659
    Јас се извинувам вака што ќе ви влетам во темава, ама морам да си направам еден потсетник за што треба да купам, само разгледувам на форумов и заборавам, а ако го запишам некаде сигурно ќе го изгубам додека му дојде редот.
    Така да Нимерија, ќе си купиш руменило од Флормар, пудра Орифлејм и кармин Голден Роуз и Флормар, и гледај да си заштедиш што е можно повеќе.
    Периодов сум мањак од овие работи, наредна недела ќе ми стигнат пари и одам на шопинг.
     
    На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Vesna.Spi

    Vesna.Spi Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    126
    Пол:
    Женски
    секогаш купувам инцидентно, никогаш не сум направила листа, и после ми е мака што не сум избрала подобро :)))
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    правам да, ама ретко кога се придржувам до тоа
    главна пречка се финансиите а и заборавеност :worried:
     
  16. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Занемарени теми еден куп.
    Јас правам листа се што сакам да купам што ми препорачале...