1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шопинг листа на козметички производи

Дискусија во 'Лице' започната од LilBaby, 5 февруари 2012.

 1. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Дали правите ваква т.н шопинг листа?
  Дали кога ќе забележите дека пудрата ви е при крај, запишувате дека тоа е следно што треба да купите?
  Дали си поставувате определен рок во кој ќе ги набавите работите кои ви недостасуваат или оние кои се речиси потрошени?


  Не пронајдов ваква тема, доколку има, поздравете се од неа. :D
   
  На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Не правам шопинг листа, барем не за козметички производи.
  Некојпат купувам нов уште кога стариот производ ми е при крај или до пола. :D
  А некогаш откако ми се потроши, не купувам некое време. Што од немање пари во моментот (кога се троши се' се троши наеднаш нели.. :D ), што од заборавеност.. :tmi:
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Па да..

  Незнам може на некој смешно му е,али мене ми е баш океј.
  Особено за тие позаборавените како мене :lol:

  Си правам,не секогаш ама ете така кога нема да ме мрзи си пишувам. Интересно ми е :wasntme:
  Плус полесно при купување,како што сум цела изветреана во умот ,и секогаш заборавам нешто и после се нервирам се до наредно купување.

  И да,за рокот исто така си правам листа,ама тоа во глава си правам не на лист :D
  Па знам од прилика што кога да си купам и така..
   
 4. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  Јас не.. пример гледам дека ми е при крај пудрата и тогаш ми текнува дека е време за нова,исто и за маскарата кога гледам дека бојата на четкичката е бледо црна размислувам за нова
   
 5. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  Не правам шопинг листа зашто не ми треба , чим имам некој денар во мене , како демек да разгледам што има ново... обавезно ги трошам парите на козметика . :/
   
 6. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.100
  Moжи на некој ќе му е смешно, ама јас секогаш си правам шопинг листа :wasntme:
  Интересно ми е така да си имам запишано што имам купено- козметички производи или облека. И кога сум ги купила :)
   
 7. Nastjaaa4

  Nastjaaa4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  81
  јас плачам за една шопинг листа на козметички производи како и листа на облека...арно ама буџетов ми е хаос во последно време така да ќе си почекам малку...ништо не ме кошта...а инаку си подкупувам вака 1 по 1 ама некој голем шопинг...малку ќе почека!
   
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Редовно си правам шопинг листа. Гледам што ми е при крај,што ново сакам да си купам и сл.После разгледувам по Интернет за цени и квалитет. И одеднаш одам да си купам се што ми треба,така спречувам да купувам не потребни работи. Освен тоа целото тоа планирање ми е интересно.
   
 9. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  сеа скоро коа ми се потроши маскарата ми текна дека ми фали и пудра и сјај и парфем и се хахахаха ја ошурив мајками со парите :angel: :tmi:
   
 10. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  листава е спремна за утре маскара моливче сјај пудра парфем сенки кармин туш четкички за сенки и нз што уште ама ќе ми текне кога ќе отидам во парфемерија
   
 11. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  -регенератор за коса
  -маска за коса
  -крем за лице од нивеа
  -силиконски капки
  -лосион за тело
  Дали сето ова ќе го купам наеднаш не верувам али ова е тоа што ми е потребно.
   
 12. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Баш синоќа си правев листа на козметички производи што треба да си ги купам во скоро време и морам да признаам дека е прилично долга. :lol:
  Поприоритетните работи ќе ги купам деновиве а другите понатака. И онака не ми се итни сите.
   
 13. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Јас се извинувам вака што ќе ви влетам во темава, ама морам да си направам еден потсетник за што треба да купам, само разгледувам на форумов и заборавам, а ако го запишам некаде сигурно ќе го изгубам додека му дојде редот.
  Така да Нимерија, ќе си купиш руменило од Флормар, пудра Орифлејм и кармин Голден Роуз и Флормар, и гледај да си заштедиш што е можно повеќе.
  Периодов сум мањак од овие работи, наредна недела ќе ми стигнат пари и одам на шопинг.
   
  На LilBaby му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vesna.Spi

  Vesna.Spi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2012
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  126
  Пол:
  Женски
  секогаш купувам инцидентно, никогаш не сум направила листа, и после ми е мака што не сум избрала подобро :)))
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  правам да, ама ретко кога се придржувам до тоа
  главна пречка се финансиите а и заборавеност :worried:
   
 16. marchi-cool

  marchi-cool Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  6.866
  Допаѓања:
  14.221
  Пол:
  Женски
  Занемарени теми еден куп.
  Јас правам листа се што сакам да купам што ми препорачале...